Skocz do zawartości

Jak Wam chodzi Far Cry 3?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

panowie a tu znalazłem nowy patch Far cry 3 który ma przyśpieszyć grę Far Cry 3 PC Patch Repairs Significant Performance Issues.

 

Tu jest patch do pobrania , zwiększa performance fps for the open-world FPS when they start it up on on PC http://uk.ign.com/ar...rmance-issues��

 

download the patch here rozmiar 258 mb

 

Czy to daje dobry efekt ?

 

Naprawiono sporo bugów.

 

 

MULTIPLAYER/GENERAL Improved overall Multiplayer stability and performance. Added SHOW TOP, SHOW YOU, PAGE UP and PAGE DOWN options in Leaderboards. Fix the voice chat issue that would mute players by default. Lobby chat can now be accessed when a controller is connected.

 

CO-OP Fixed graphical issues on loading screen hints. Fixed the issue that would prevent maps from being displayed or randomized the first time a user enters Public Co-op. Health regeneration option no longer has inverted functionality. "Flare gun" kills are no longer considered as Assist kills.

 

PVP Fixed ground texture resolution. Grass surrounding fire spawns no longer remain red on Firestorm maps.

 

MAP EDITOR Improved white objects thumbnails legibility. Users can now start a private match in 1 player on user created maps.

 

SINGLE PLAYER Improved game stability and performance. Fixed issues with flickering on specific water textures. Fixed small UI glitches related to different display resolutions. “Weapon cache” mission: Mission Zone and Mission Marker no longer stays on mini-map and on screen after mission completion. Crafting items are now auto selected when entering a new crafting category. Added sound when zooming in and out the camera with the mouse scroll button.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

No niestety jakbym nie ustawił gry to mam to samo. Normalnie gram na telewizorze w rozdziałce FullHD ale nie chciało mi sie podpinać więc przetestowałem na monitorze w rozdzielczości 1280x1024 na ULTRA i przy MSAAx4. Zanotowałem od 20-30fps. Do 20 spadły mi tylko 2 razy na otwartym terenie. Zerkałem co chwila i podczas 3 godzin grania przez większość czasu miałem 30... Nie wiem o co chodzi z optymalizacją tej gry ale nie chce mi przekroczyć 30 klatek. Sprzęt to phenom 965 x4 3,8Ghz, GTX560TI, 4GB

Link to post
Share on other sites

gra ma kosmiczne wymagania bo jest slaba optymalizacja problemy z texturami na wodzie np niebo noca wyglada jak w starym medalu..... w red red dead redemption noc wyglada pieknie !!!!! textury podloza sa tragiczne dziekuje ;d

rozdzielczość wyższa niż 640x480 i ustawienia chociaż średnie, a nie niskie naprawią problem :D
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ktokolwiek miał problemy z artefaktami w tej grze? Ustawiłem wszystko na ultra, brak msaa i zaczęło walić artami jakby miała karta paść. Nie kręcona wcale, tempy w normie. Poprzednio ze wszystkim na wysokie było ok a po przejściu na ultra jakieś cyrki się zaczęły

Link to post
Share on other sites

Gra ktoś na GTX 680 ? chciałbym wiedzieć jak gra śmiga na tej karcie zanim się skuszę na zakup.

 

Śmiga całkiem nieźle (30-60fps) z wszystkim na max w dx11 razem z 2x msaa i vsync na betach 310.64. Rdzenie mojego dziadka podczas grania zawalone są w 70-90% więc dość ładnie zjada procka.

Edytowane przez Szarik_Komputerowiec
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Masz tego gigabyte gtx 670 wykręconego ???

 

Nic nie grzebałem. Zegary takie jak ustawił Gigabyte.

 

chłopaki tu na screenach jest kurz http://cdn2.benchmark3d.com/benchmarks/far-cry-3/dx11/FC3_DX11_IQ_s.gif

ja mam ultra bez wygładzania a kurzu nie mam. Tzn nie mam jak jadę autem i sie odwrócę. jak to wygląda u Was?

 

Jaką masz grafike? Bo ja przy NV mam ten kurz i inne bajery :P

Link to post
Share on other sites

Śmiga całkiem nieźle (30-60fps) z wszystkim na max w dx11 razem z 2x msaa i vsync na betach 310.64. Rdzenie mojego dziadka podczas grania zawalone są w 70-90% więc dość ładnie zjada procka.

 

Więc chyba trochę Cię spowalnia ten proc niestety. U mnie nie widziałem jeszcze żeby w jakiejkolwiek akcji spadły klatki poniżej 60. FullHD, wszystko na max z msaa i dx11. Średnio podczas biegania po wyspie 70-80 fps. Jeden zjazd na tyrolce miałem żeby spadło do 65 na moment.

Link to post
Share on other sites

Więc chyba trochę Cię spowalnia ten proc niestety. U mnie nie widziałem jeszcze żeby w jakiejkolwiek akcji spadły klatki poniżej 60. FullHD, wszystko na max z msaa i dx11. Średnio podczas biegania po wyspie 70-80 fps. Jeden zjazd na tyrolce miałem żeby spadło do 65 na moment.

What? U mnie w takich ustawieniach grać się nie da. Nawet w menu nie da rady się swobodnie poruszać bo laguje a u Ciebie z taką sama kartą i prockiem jest 60 klatek?

Link to post
Share on other sites

Jaką masz grafike? Bo ja przy NV mam ten kurz i inne bajery :P

 

gtx 560 ti top od asusa. w opcjach ustawione ultra z wyłączonym msaa. Chodzi mi o to czy jak ty kierujszesz autem i odwrócisz głowe to masz kurz.
Link to post
Share on other sites

jestem ciekaw jak u mnie będzie chodzić na HD 7970 i Fxie 8320

podobno już stare fxy w tej grze radzą sobie rewelacyjnie

 

bardzo dobra wydajność FX-ów sprzed liftingu w Far Cry 3

 

Oczywistym więc faktem jest to iż FX 8350 będzie jeszcze lepszy.

 

http://www.abload.de/img/fc3prozaxy3g.png

 

Link to post
Share on other sites

What? U mnie w takich ustawieniach grać się nie da. Nawet w menu nie da rady się swobodnie poruszać bo laguje a u Ciebie z taką sama kartą i prockiem jest 60 klatek?

 

What?! Jak to nawet w menu laguje? Jesteś pewny że nie masz problemów ze sterami albo OC? Temperatury w normie? U mnie procek leci na 4,7 do gier więc może to kwestia OC ale wątpię żeby miało to takie znaczenie.

Link to post
Share on other sites

Wykorzystanie karty 100%, 60 stopni nie przekracza. Na nowych betach od wczoraj jestem, wcześniej starsze bety 310, procek na 4,7 skręcony i przy msaa 8 mam 19 klatek. Nawet jak podniosłem kartę to nie było super wzrostu mocy

Link to post
Share on other sites

Tyle to i ja wiem, że msaa powoduje spadek. Pytanie brzmi jakim cudem Biafra ma 60 klatek na ultra + msaa 8 a ja mam 19-25. Identyczne konfiguracje sprzętowe (no karta się różni,ale nie wierzę w cudowne + 40 klatek na superclocku od evga). Poza msaa to post fx zabija framerate

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Zwracam honor. Głupim. Masz absolutną rację. Faktycznie msaa było wyłączone. Byłem absolutnie pewny że wszystko przestawiłem na max... Msaa 8 to około 25 klatek ze spadkami do kilkunastu. Aby mieć okolice 60fps trzeba grać z msaa x2. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Evga SC jest fajna ale na pewno nie aż tak bardzo :)

Link to post
Share on other sites

Chłopie jak gwizd masz coś z konfiguracją albo sterami. To nie jest normalne że jest taka różnica przy podobnych konfiguracjach. Ja mam phenom 965 x4 3,8Ghz i gtx560ti i też przy ultra z msaa 8 mam około 20-25 klatek więc masz coś nie tak z kompem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...