Skocz do zawartości

Jak Wam chodzi Far Cry 3?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

To jedna z najgłupszych rzeczy jakie ostatnimi czasy przeczytałem. Gratulacje.

 

A ja mondralo mam kartę Geforce i sprawdzałem adaptive v-syncha sprawdzałem v-syncha 1/2 odświerzania zwykłego v-syncha i bez v-syncha gry więc sie nawet nie kompromituj.

Miejsce testowe to miejsce w grze gdzie fps spada nie zależnie od v-syncha, karty graficznej i procesora

jakiego kompa byś nie dał w takich miejscach jest wyraźny spadek fps.

Wiec jak spada ze 140 na 70 to v-synch 75hz 75fps spadnie do 33fps ja mam 85hz i u mnie spadało do 43

a v-synch 1/2 od razu wciskał 1/2 ilości klatek do odświerzania i nie trzeba było szukac miejsc testowych.

Adaptiv włącza się i wyłącza i jest taka tragedia że się grać nie da.

 

Dzieciaki dalej wierzą że patch da im wiekszą wydajność albo magoczne sterowniki od amd i w kazdym temacie to samo i przy nfs i przy assasins creed, tak samo było przy medal of honor i przy battlefield 3.

 

Ktoś wie może o co ka man ? Bo już mnie zaczyna ta gra w****iać

 

http://youtu.be/_XVuP8dBlvE

 

Gdzież to płynna gra, ja też włączyłem najpierw wszystko na wysoki i miałem podobną ilość fpsów

tylko że na poczatku gry tam najbardziej jest komp obciążony i tez mam program do zliczania klatek

i 50 fps w tej grze to nie jest płynny obraz 60 też nie jest dopiero pozmniejszałem detale

i minimalny 70 a w rozgrywce 90-100 jest dopiero płynne.

Ludzik spoko biega od 30 fps ale myszka potrzebuje już ze 3x wiecej klatek żeby równo i szybko przesuwać się po ekranie.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

A ja mondralo mam kartę Geforce i sprawdzałem adaptive v-syncha sprawdzałem v-syncha 1/2 odświerzania zwykłego v-syncha i bez v-syncha gry więc sie nawet nie kompromituj.

Miejsce testowe to miejsce w grze gdzie fps spada nie zależnie od v-syncha, karty graficznej i procesora

jakiego kompa byś nie dał w takich miejscach jest wyraźny spadek fps.

Wiec jak spada ze 140 na 70 to v-synch 75hz 75fps spadnie do 33fps ja mam 85hz i u mnie spadało do 43

a v-synch 1/2 od razu wciskał 1/2 ilości klatek do odświerzania i nie trzeba było szukac miejsc testowych.

Adaptiv włącza się i wyłącza i jest taka tragedia że się grać nie da.

 

 

:D Opowiedz nam jeszcze czego potrzebuje twoja myszka. Radzę też doczytać co tak na prawdę robi v-sync. Jeśli masz bez niego spadek ze 100fpsów na 70 to z włączoną synchronizacją nie będziesz miał 35fpsów ale cały czas 60 (jeśli taki masz monitor). Bredzisz takie głupoty że się przykro robi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Śmiga aż miło na full hd na max ustawieniach z wyłączonym V-sync

 

Gdzież to płynna gra, ja też włączyłem najpierw wszystko na wysoki i miałem podobną ilość fpsów tylko że na poczatku gry tam najbardziej jest komp obciążony i tez mam program do zliczania klatek i 50 fps w tej grze to nie jest płynny obraz 60 też nie jest dopiero pozmniejszałem detale i minimalny 70 a w rozgrywce 90-100 jest dopiero płynne.

Brednie piszesz

dla sekwencji złożonej z klatek niemających ze sobą nic wspólnego (np. w grach komputerowych) wymagany współczynnik wzrasta do 30-60 kl./s

Maksymalna ilość klatek rozróżnialnych dla człowieka to 60 klatek/s

Link to post
Share on other sites

U mnie niestety FC3 jest niegrywalny i to nie z powodu niskiej wartości FPS, ale częstych crashy. Catalyst 12.11@ beta 11. Na beta 8 nieco dłużej bez rozsypki można było coś zdziałać choć w zasadzie to był porównywalny czas działania gry.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

@Lordonos zamilcz już...

 

Up MSAA wyłączyć , v-sync wyłączyć, bufor kl. zostawić tak jak jest a jeśli to nie wystarczy to woda , i cienie głównie

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

:D Opowiedz nam jeszcze czego potrzebuje twoja myszka. Radzę też doczytać co tak na prawdę robi v-sync. Jeśli masz bez niego spadek ze 100fpsów na 70 to z włączoną synchronizacją nie będziesz miał 35fpsów ale cały czas 60 (jeśli taki masz monitor). Bredzisz takie głupoty że się przykro robi.

 

Jeszcze trzeba wiedzieć co to miejsce testowe.

 

Brawo kolego widzę że jeszcze są ludzie co się znają na tym forum, a Lordonos proponuję ci poczytać co to V-sync bo większych bajek nie czytałem.

 

Po co mam czytać jak moge sobie to włączyć.

 

Śmiga aż miło na full hd na max ustawieniach z wyłączonym V-sync

 

 

Brednie piszesz

 

Sam piszesz brednie nie grałeś nigdy w 100 klatkach więc co ty możesz wiedzieć graj sobie w 30.

 

Post proccesing i ambient light i ambien oclusion siadają na karcie chcecie wiecej fps to to pozmniejszajcie.

 

Wam chyba żal że ja mam 100 fps a wy po 30-40.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze trzeba wiedzieć co to miejsce testowe. Po co mam czytać jak moge sobie to włączyć. Sam piszesz brednie nie grałeś nigdy w 100 klatkach więc co ty możesz wiedzieć graj sobie w 30. Post proccesing i ambient light i ambien oclusion siadają na karcie chcecie wiecej fps to to pozmniejszajcie. Wam chyba żal że ja mam 100 fps a wy po 30-40.

Czyżbyś miał kompleksy?
Link to post
Share on other sites

Placebo, lepiej zmniejszyć detale niż oczekiwac czegoś od patcha i sterowników.

 

Czyżbyś miał kompleksy?

 

Tak mam kompleks takich typów jak ty co mysla że coś wiedzą a tylko coś bredzą.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rhQ7JeHJFYg

Jak to twój filmik to tragicznie ci to chodzi.

Nawet frapsa nie włączyłeś ale na oko widac że to jakieś 30-40 fps.

Link to post
Share on other sites

Graj i w 20 mnie grafika nie obchodzi bez v-syncha odświerzanie nie ma nic do ilości fps w grze, ja zawsze mam włączony program do zlicznia klatek więc wiem ile ich mam i jaka jest różnica pomiedzy 50 a 100fps.

 

Żadna różnica na monitorze 60Hz.

 

Placebo, lepiej zmniejszyć detale niż oczekiwac czegoś od patcha i sterowników.

 

 

Tak mam kompleks takich typów jak ty co mysla że coś wiedzą a tylko coś bredzą.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rhQ7JeHJFYg

Jak to twój filmik to tragicznie ci to chodzi.

Nawet frapsa nie włączyłeś ale na oko widac że to jakieś 30-40 fps.

 

Skąd wiesz,że tam jest jakieś 40 klatek skoro YT ma ograniczenie do 30? W ten sam magiczny sposób zauważasz różnice pomiędzy 50 a 100 klatek? No chyba,że masz monitor 120Hz i faktycznie coś tam widzisz

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Lordonos no i co z tego jeśli mi tam się dobrze gra w tylu klatkach... Zresztą każdemu pasuje co innego... Ten temat jest o tym jak Far Cry 3 chodzi a nie jak chodzić powinien .Więc nie wmawiaj nikomu tych 100 kl/s -,- jak odczujesz tyle jakie odświeżanie ma twój monitor.

 

tak mam kompleks takich typów jak ty co mysla że coś wiedzą a tylko coś bredzą.

Widzę , że jesteś tu jedynym ekspertem %-)

 

@natsu YouTube ma ograniczenie do 25 ;)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Sam piszesz brednie nie grałeś nigdy w 100 klatkach więc co ty możesz wiedzieć graj sobie w 30.Post proccesing i ambient light i ambien oclusion siadają na karcie chcecie wiecej fps to to pozmniejszajcie.Wam chyba żal że ja mam 100 fps a wy po 30-40.

Teraz to mi dowaliłeś. Przepraszam naprawdę mi przykro :(

Mi się wydaje ze na tych twoich 100 FPS to bron musi szybciej strzelać i naboje jakieś lepsze wtedy są dlatego lepiej się gra .

Link to post
Share on other sites

A tak mimo że zwykle ufny ze mnie chłopak to chciałbym zobaczyć ten komputer od tych 100 klatek, najlepiej z karteczką z nickiem z forum... Zwłaszcza że przy msaa x8 na mojej 680tce jest jakaś śmieszna ilość klatek.

Ale jeśli to prawda i kolega lordonos dysponuje takim smokiem o jakim opowiada, to tylko kolejny dowód na to że posiadanie dobrego sprzętu nie musi iść w parze z wiedzą na temat komputerów. Zastanawiająco często idzie jednak w parze z bezpodstawnie rozdętym ego.

Link to post
Share on other sites

U mnie na gtx 680 lighting,i7 3770k(4,6), 8 gb 1600 goodram mam od 35 do 50 klatek przy full hd v sync on dystans 100 ogolnie prawie wszystko max. I po co kupowac sprzet z wyzszej polki jak i tak nowe gry chodza na granicy plynnosci. Ciekawe w takim razie co bedzie za rok..

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...