Skocz do zawartości

Co zrobić aby forum nie "zeszło na psy"?


Recommended Posts

Gość darkatraz

Ja Wam powiem jedno. Zmieńcie kolor Junior Moda bo kolor przypomina mi sraczkę. Zróbcie jeszcze by Ekspert z Użytkownikiem+ się tak nie zlewał bo strasznie mocno kolorystycznie są do siebie podobne. Jeżeli wprowadzicie takie kolory to junior będzie traktowany jak gó**o i będą wojny o to kto jest ekspertem, a kto użytkownikiem+. No, a raczej tego nie chcecie bo i tak już mocny sajgon jest.

 

 

Tyle z mojej strony. TS już został o tym poinformowany.

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Zmieńcie kolor Junior Moda bo kolor przypomina mi sraczkę.

 

A czerwony przypomina mi komucha %-)

 

Jeżeli wprowadzicie takie kolory to junior będzie traktowany jak gó**o i będą wojny o to kto jest ekspertem, a kto użytkownikiem+.

Co za głupoty... A jak zmienią na czarny, to napiszesz, że kojarzy się ze złem, ciemnotą, niewiedzą i będą traktowani jak głupki?

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Dobra tam. I tak góra zrobi tak jak ona będzie chciała.

 

BTW. Różnica między Ekspert, a Użytkownulik+ jest nie aktualna. W poście kolory się zlewały ale na stronie głównej można spokojnie je odróżnić.

Link to post
Share on other sites

imo, ekspertów wybierzcie sami - macie oczy, widzicie kto się zna, jak nie to dopytajcie. Potem wśrod nich może być otwarty casting na tych którzy zgadzają się na ekstra obowiązki moderacyjne - junior mod.

zasłużonych i tak obsadzi ts, użytkownik+ raczej też odgórnie bo się połowa forum

zgłosi i będą głosy niezadowolenia o odrzuconych.

 

Byle był porządek z ekspertami/juniorami, reszta to kosmetyka.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Mogliby dodać jeszcze junior administrator. TS powołał by ze dwie osoby (kompetentne oczywiście) i już chłopina nie miałby tyle na głowie względem forum oraz szybciej by poprawki czy zmiany wchodziły w życie.

 

Co do ekspertów i junior modów. Obgadajcie to w swojej jaskini i wybrańców poinformójcie za pomocą PW.

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Mogliby dodać jeszcze junior administrator

To już zależy od redakcji a ona niechętnie patrzy na takie pomysły.

 

Przy okazji, pewnie nikt nie zauważyłem ale zwiększyliśmy dostępny limit linii w sygnaturze - teraz można mieć 5 linii.

Link to post
Share on other sites

Igoruss, a co by powiedzieli admini na inny system ostrzeżeń? Typu, jak ktoś przegnie to od razu 3 pkt, ale grać do 5 warnów, tylko zaostrzyć, że za lekkie dostajesz 1, i za cięższe 2, no i 3 za przegięcie :D

 

B o teraz widzę że po 3 już ban ;/

Edytowane przez JacobX14
Link to post
Share on other sites

Jest taka możliwość ale rzadko z niej korzystamy. Jeśli ktoś naprawdę przegina to przynajmniej ja daje od razu bana. Ale Admin planuje wprowadzić precyzyjniejszy "taryfikator" bo obecnie decyzja zależy od konkretnego moderatora co czasem wywołuje konflikty.

Link to post
Share on other sites

To już zależy od redakcji a ona niechętnie patrzy na takie pomysły.

 

Przy okazji, pewnie nikt nie zauważyłem ale zwiększyliśmy dostępny limit linii w sygnaturze - teraz można mieć 5 linii.

 

Tak ale spoiler też został ograniczony i nie idzie go edytować ;/

 

 

Poinformowałem admina o problemie. Dzięki za czujność

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Taryfikator to rzecz dobra dla marszałka. Po co robić na opak? Głupich moderatorów zamienić mądrymi i będzie porządek, a nie obóz koncentracyjny.

 

Bo obawiam się, że niektórzy zbyt sobie wezmą do serca taką listę wykroczeń i grubo przesadzą z jej egzekwowaniem (co nawet już się zdarzało, a o taryfikatorze jeszcze ptaszki nie spiewały)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zgodnie z ideą tematu, zauważywszy tendencję do niepokojących działań w dziale kupię/sprzedam poczuwam się do obowiązku aby nakreślić istotę zaistniałego problemu i w miarę możliwości zaradzić jego przyczynom, by żyło się lepiej.

 

(Ktoś kazał mi pisać jak tusk, żeby grabić punkty reputacji - o podniesieniu VAT wspomnę w innym poście)

 

Mówiąc poważnie, sypią się tam bany za komentarze do cen potencjalnych sprzedawców i jest to zrozumiałe.

Osoby wystawiające oferty, nie powinny być nękane, zniechęcane ani w żaden sposób poddawane presji ze strony innych, więc dobrze, że ten aspekt jest przestrzegany.

Ale ten medal ma dwie strony - przestrzegany jest tam bezwzględny porządek, kasowane są posty nie na temat ale co z tematami w których cena jest zwyczajnie zaporowa, żeby nie powiedzieć śmieszna?

Telefon sprzedawany znacznie drożej niż takie same, na portalach aukcyjnych, czy nowa perekła gtx580 za 1500zł?

 

Uważam, że ktoś powinien sprawować jakiś nadzór nad takimi szaleństwami i naginać wolność jednego, bo kończy się ona na szkodzie drugiego, a takie tematy robią śmietnik nawet bez zbędnych postów.

 

Podobnie, brak możliwości tzw. "bumpu" bez podania istotnej informacji bądź zmiany ceny - nonsens.

Więc trzeba bawić się w dawkowanie informacji, albo na dzieńdobry zawyżyć cenę aby móc prowadzić temat - moim zdaniem, bump na 24/48/72/96h byłby dobrym rozwiązaniem, jeżeli natomiast interes nie idzie a te same "aukcje" tkwią w miejscu należałoby pokusić się o zmianę ceny, albo zamykać temat/wymuszać zmianę ceny po tygodniu/dwóch dla zachowania przepływu ofert.

 

Co myślicie o czymś takim? Usprawni to coś, czy więcej z tym roboty niż to wszystko warte?

Serwisu aukcyjnego z forum się nie zrobi, nie wiem jaka jest skala problemu, ale usprawnić dla samej idei posiadania lepszego systemu można zawsze i to jest fakt.

Link to post
Share on other sites

Polac Mu...Dobrze prawi :D

Ja tylko za sugestie dotyczaca ceny otrzymalem warna (ktorys to juz raz)

jak dla mnie wlasnie takie "śmieciowe" ogloszenia sa bardziej spamem a nie proste i grzeczne podpowiedzi...

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Pozwolę odnieść się do kwestii działu Ogłoszeń.

 

ale co z tematami w których cena jest zwyczajnie zaporowa, żeby nie powiedzieć śmieszna?

Cena proponowana przez autora ogłoszenia jest tylko i wyłącznie jego wolą (oczywiście poza tematami, w których autor prosi o propozycje cenowe bądź dopuszcza możliwość negocjacji).

 

Podobnie, brak możliwości tzw. "bumpu" bez podania istotnej informacji bądź zmiany ceny - nonsens.

Wprost przeciwnie, nieatrakcyjne oferty schodzą niżej by nie blokować miejsca dla nowo powstałych/atrakcyjnych/popularnych.

 

Obecny regulamin jest kompromisem znalezionym na przestrzeni kilku lat. Jak część z Was sama widziała gdy dział ten znajdował się bez opieki ludzie narzekali właśnie na zbędne komentarze do cen od użytkowników, którzy w ogóle nie mięli zamiaru kupna/sprzedaży czy notorycznie odświeżali śmieciowe ogłoszenia.

Link to post
Share on other sites

Cena proponowana przez autora ogłoszenia jest tylko i wyłącznie jego wolą (oczywiście poza tematami, w których autor prosi o propozycje cenowe bądź dopuszcza możliwość negocjacji).

Jasne, tylko dość często zdarzają się sytuacje, kiedy to ktoś woła za używkę więcej, niż za nowy produkt ze sklepu. Czasami wynika to z chęci znalezienia totalnego jelenia, czasami z niewiedzy na temat aktualnych cen. Wczoraj gość wystawił 7950, za cenę, której nikt przy zdrowych zmysłach by nie zapłacił, ludzie grzecznie zwrócili mu uwagę (łapiąc przy okazji warny), cenę obniżył, kartę sprzedał. Kurczowe trzymanie się regulaminu działa w takich sprawach na niekorzyść sprzedającego, który zostaje z towarem, jak i ewentualnych zainteresowanych. Pewnie, że jeśli pod ogłoszeniem pojawi się pierdylion dwuwyrazowych postów o treści "za drogo", to należy je wywalić, ale jeśli ktoś obszernie i z sensem wyjaśnia autorowi dlaczego jego cena jest absurdalna, to moim skromnym zdaniem nie powinno się tego ruszać.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą w 100%, jednakże może zrobić to poprzez PW. Rozsądny człowiek zareaguje na to tak samo jak na posta a idiota nie rzuci "mięsem" na ogólnym forum.

 

Możecie wierzyć, że była masa zgłoszeń by wprowadzić taki a nie inny system w tym dziale. Przerabialiśmy już wszystkie, od totalnej samowolki, przez napisanie jedynie posta z ogłoszeniem (z zapytaniami na PW/IM), kończąc na obecnym.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...