Skocz do zawartości

Co zrobić aby forum nie "zeszło na psy"?


Recommended Posts

Gość effendi360

prawdopodobnie zostanie wyłączone na jakiś czas

Jak to czytam to mi się włos na plecach jeży bo pamiętam ile trwały ostatnie takie zmiany... :/

Chyba teraz nie będzie takiej wtopy ?

Link to post
Share on other sites

Ja mam jeszcze 2 propozycje:

 

1.) Możliwość przyznania punktów reputacji tylko autorowi tematu,

 

2.) Przyznanie na prośbę praw ograniczonej moderacji założycielom obszernych tematów, i w tych które wymagają częstych zmian, poprawek np. zestawienie grafik, procesorów itp. Ponieważ jest niewygodnie zwracać się z każdą drobnostką do poprawy lub zmiany. (Oczywiście tylko w tym temacie który do niego należy).

Edytowane przez Veeon
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Przydałaby się możliwość edycji posta dłuższy czas (może być nieograniczony), przynajmniej dla autora tematu. Jeżeli byłaby taka możliwość, z góry dziękuję.

I możliwość edycji samego tytułu tematu bo jak ktoś wpisze z bykiem to już się później poprawić nie da (te moje słynne "muzgi" na przykład).

Link to post
Share on other sites

Tapatalk! Zapomniałem o tym fakcie! Wem, że są z tym problemy, ale wierzę że TS sobie poradzi.

 

Co do kolorów dla wyjątkowych użytkowników - ja jestem wyjątkowy i chcę kolor czarny. Będzie pasował do mojego badass avatara Tony'ego Montany! Bardzo proszę!

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcecie mogę Wam zdradzić jak mniej więcej będą wyglądały nowe rangi:

 

  • Administrator - wiadomo, administrator
  • Moderator - też bez zmian, moderatorzy
  • Junior Mod - pół-moderator jednego działu lub kategorii lub jeszcze inaczej, przydatne w przyszłości
  • Redaktor - ponownie bez zmian, konta redaktorów benchmark.pl
  • Ekspert - grupa specjalna przyznawana po spełnieniu jakichś warunków, eksperci, przedstawiciele firm
  • Zasłużony - ex-moderatorzy i osoby w dużym stopniu zasłużone dla forum
  • Użytkownik+ - grupa przyznawana aktywnym użytkownikom, niekoniecznie ekspertom, po prostu wiele piszącym, najwyższy poziom w "levelowaniu" rangowym. Zasady:

    - przyznawanie od minimum 2500 postów i 50pkt reputacji, o przyznaniu decyduje mod lub admin

    - brak dostępu do ukrytych działów, jedynie zwiększone niektóre liczniki, jak PW w skrzynce czy zabezpieczenia antyfloodowego

  • Użytkownik - zwykli użytkownicy, w tym stopnie rang zostaną przemodelowane w ten sposób (trzeba usunąć niejednoznaczności):

    - poziom 1: Nowicjusz

    - poziom 2: Amator

    - poziom 3: Bywalec

    - poziom 4: Dyskutant

    - poziom 5: Gaduła

    - poziom 6: Entuzjasta

    - poziom 7: Pasjonat

    - poziom 8: Zapaleniec

    - poziom 9: Nałogowiec

    - poziom 10: Maniak

Link to post
Share on other sites

Podniósłbym wymaganą ilość punktów reputacji, bo jedynie 50 przy 2500 postów świadczy raczej na niekorzyść danego użytkownika, a możliwość przyznania czarnego statusu przez dowolnego moda - ktoś może poczuć się jeszcze ważniejszy ;)

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

A dla mnie te oznaczenia nie do końca są miarodajne bo przecież nie ma gwarancji, że ten co ma np. 2000 postów zna sie na sprzęcie lepiej od tego co ma ich 200. Ale co ja tam wiem.

Ale mam kandydature na junior moda do Zestawy komputerowe: JackHammer i Wujashek.

Edytowane przez rezerwuar
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

A dla mnie te oznaczenia nie do końca są miarodajne bo przecież nie ma gwarancji, że ten co ma np. 2000 postów zna sie na sprzęcie lepiej od tego co ma ich 200. Ale co ja tam wiem.

Ale mam kandydature na junior moda do Zestawy komputerowe: JacjHammer i Wujashek.

 

To też obok rangi nawet jest pogrubione "o przyznaniu decyduje mod lub admin". Mam nadzieje, że będą wiedzieć co robić ;).

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Najlepiej jakby zostały zresetowane. pkt reptacji i kontrolowane przez wydział wyznaczonych moderatorów.

 

BTW. Można prosić o kolor fioletowy jako zasłużony użytkownik tego forum %-) %-)

Link to post
Share on other sites

Typowe probemy każdego forum:

-Nagle każdy wysuwa swojego kandtydata na moderatora

-Ktoś chce wymyslać nowe rangi

-Wpadają dzieci i hejtają wszystkich

-Po wpadnięciu tych dzieci nagle jakiś paranoik stwierdza że forum schodzi na psy

-Moderator chcąc ratować forum, podpada użytkownikom którzy go hejtają i dissują i szukają na niego zmiennika

-Szukając na niego zmiennika wybucha wojna kto ma nim być

-Sypie się tysią postów a temat kto powinien być nowym moderatorem, podczas gdy stary wciąż nim jest i jakoś nie zbiera mu sie na odchodzenie :)

 

Nie wiem czy dobrze piszę, ale juz na forach innej tematyki sie z tym spotkałem :)

 

 

To było do tematu, a teraz sie przyłącze do rozmowy. Jack to tu chyba jeden z bardziej znanych na forum, więc nieuleczalnie społeczny :P

Edytowane przez JacobX14
Link to post
Share on other sites

Pytanie: czy obecne poziomy reputacji, liczniki postów itd, zostaną zresetowane

Z tego co wiem to reputacja nie będzie ruszana, na razie zmieniły się tylko rangi. Pozostałe zmiany już wkrótce :P

 

  • Administrator - wiadomo, administrator
  • Moderator - też bez zmian, moderatorzy
  • Junior Mod - pół-moderator jednego działu lub kategorii lub jeszcze inaczej, przydatne w przyszłości
  • Redaktor - ponownie bez zmian, konta redaktorów benchmark.pl
  • Ekspert - grupa specjalna przyznawana po spełnieniu jakichś warunków, eksperci, przedstawiciele firm
  • Zasłużony - ex-moderatorzy i osoby w dużym stopniu zasłużone dla forum
  • Użytkownik+ - grupa przyznawana aktywnym użytkownikom, niekoniecznie ekspertom, po prostu wiele piszącym, najwyższy poziom w "levelowaniu" rangowym.
  • Użytkownik - zwykli użytkownicy, w tym stopnie rang zostaną przemodelowane w ten sposób (trzeba usunąć niejednoznaczności):

    - poziom 1: Nowicjusz

    - poziom 2: Amator

    - poziom 3: Bywalec

    - poziom 4: Dyskutant

    - poziom 5: Gaduła

    - poziom 6: Entuzjasta

    - poziom 7: Pasjonat

    - poziom 8: Zapaleniec

    - poziom 9: Nałogowiec

    - poziom 10: Maniak

PS posty poza tematem zostały przeniesione do offtopica

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...