Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Jakbyś popatrzył w CPUz na pierwszą zakładkę, to zobaczyłbyś jak bardzo potrafi wg odczytu skakać szyna Base Clock. Ja widziałam u siebie chwilowe wartości 115 MHz (zazwyczaj na gołym pulpicie w windzie) i wtedy HW_info zgłaszał zegary typu 4887 MHz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Szybkie pytanie: brać ryzena 7 1700 czy ryzen 5 2600, zaznaczam że komp ma byc wystarczający jak najdluzej, nie cisnę na ultra, procek potem najwyżej zmieniany na ryzen 7/9 3X00

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Ps5 ma bazować na Ryzen z nadchodzącej generacji oraz grafiką Navi, więc po premierze w przyszłym roku może nastąpić przewrót w wymaganiach sprzętowych...

Link to post
Share on other sites

Wiecie, chłopaki, nawet ja - gość z "czerwonymi klapkami na oczach" - wiem, że kolejna generacja konsol niczego wymusić nie musi (~powstawania większej liczby gierek z dobrym wsparciem multicore). Sam liczę na to, że w końcu Ryszard zacznie już nie tyle doganiać co wręcz odjeżdżać konkurencji (a już w szczególności wszystkim niebieskim generacjom do 7. włącznie) ale doświadczenie przypomina, że tak być nie musi.

Link to post
Share on other sites

Raczej jak wbije nowa generacja to wymagania zapewnie pójdą w góre, teraz standardem który ze spokojem ciągnie gry na wysokich jest 4 rdzeniowy procesor (3-6 generacji intel), 8GB ramu i jakiś GTX 1050/RX 570. Jak wskoczy PS5/Xbox to pewnie standardem za jakisczas bedzie 6 rdzeni, 16GB ramu i GTX 1660ti/2050*

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie musi to być efekt konsol, a po prostu naturalnego starzenia się sprzętu. Akurat zbiegnie się w czasie z premierą PS5 i nowego XBOXA. Twórcy gier nie na rękę jest słabe działanie swego tytułu na sprzęcie mainstreamowym, czyli ze średniej półki. Obecnie masa ludzi ma jeszcze sprzęt z czasów dominacji Intela, więc najczęściej 4 rdzenie/4 wątki. Ryzeny zostały wrzucone na rynek 2 lata temu, Coffee Lake rok temu, a to trochę za mało czasu by wszyscy porzucili stary sprzęt tym bardziej, że takie Sekiro Shadows Die Twice wyraźnie nieinteresuje się 5,6 i kolejnym rdzeniem.

 

 

Oczywiście w grach wieloosobowych już się to zmienia. Fortnite szarpie na gołych 4 rdzeniach, sama gra potrafi obciążyć każdy wątek w Ryzenie 2600 na 70%, co jest dobrym wynikiem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przez ostatnie kilka dni biłem się z myślami czy nie sprzedać w diabły 2600 i nie kupić Ryśka 1700, bo w końcu 2 rdzenie i 4 wątki więcej. Ale po podkręceniu do 4.2Ghz i odpaleniu benchmarka w CPU-Z zobaczyłem, że oferuje taką samą wydajność wielowątkową co 1700 na fabrycznych zegarach, a dodatkowo pojedynczy wątek mocniejszy. 

Link to post
Share on other sites

Widać wyraźnie, że modele 1. gen wyprodukowane pod koniec 2017 / na początku 2018 kręcą się zauważalnie lepiej niż wcześniejsze sztuki - mówimy tu bezproblemowym oc do 4.0-4.1 przy jeszcze przyzwoitym napięciu.

 

Ram też jest tutaj mega istotny, bo chociaż Agesa wyszła też dla płyt serii 300 to nadal niektóre procki 1. gen mają ścianę powyżej 2993 MHz - podczas gdy mój 2600 latał z ramem 3600 bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...