Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Jest tutaj spec od K12? Chodzi mi głównie o "errata 665".
 

 

The AMD A-Series CPU (Llano) has the following errata:

"665 Integer Divide Instruction May Cause Unpredictable Behavior

Description
Under a highly specific and detailed set of internal timing conditions, the processor core may abort a
speculative DIV or IDIV integer divide instruction (due to the speculative execution being redirected,
for example due to a mispredicted branch) but may hang or prematurely complete the first instruction
of the non-speculative path.

Potential Effect on System
Unpredictable system behavior, usually resulting in a system hang.

Suggested Workaround
BIOS should set MSRC001_1029[31].
This workaround alters the DIV/IDIV instruction latency specified in the Software Optimization
Guide for AMD Family 10h and 12h Processors, order# 40546. With this workaround applied, the
DIV/IDIV latency for AMD Family 12h Processors are similar to the DIV/IDIV latency for
AMD Family 10h Processors.

Fix Planned
No"
 

Czy jest to realne utrudnienie jeśli wyłączę ten patch?

Po wyłączeniu zyskuje trochę wydajności: https://gyazo.com/1ef674648197ec5af4c2302db7232871- na zielono wyłączony, czerwono włączony.

Miał może ktoś z tym styczność i problemy w użytkowaniu? Zastanawiam się czy ten patch jest mi potrzebny, aktualnie testuje przy wyłączonym i nie widzę problemów.

Link to post
Share on other sites

DIV/IDIV to jest jedna z ważniejszych instrukcji (chociaż w grach raczej nie jest zbyt instensywnie używana). Napisali, że problem występuje w specyficznych sytuacjach przy odpowiednim timingu, więc bardzo możliwe, że ten problem Cię nigdy nie dotknie.

W każdym razie przy takich wynikach wydajnościowych na Twoim miejscu bym tego nie włączał.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

DIV/IDIV to jest jedna z ważniejszych instrukcji (chociaż w grach raczej nie jest zbyt instensywnie używana). Napisali, że problem występuje w specyficznych sytuacjach przy odpowiednim timingu, więc bardzo możliwe, że ten problem Cię nigdy nie dotknie.

W każdym razie przy takich wynikach wydajnościowych na Twoim miejscu bym tego nie włączał

 no to wygląda że ja mam podobny problem! :[:cry: :cry: :cry:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja chciałbym dojść do 4.5ghz by dało się w miare fajnie w coś pograć. A płacić za płyte więcej niż za procka mi się nie widzi. Ta płyta od Msi A68hi ma pięciofazową sekcje zasilania z radiatotem. Minus taki że nie można ponoć ręcznie napięcia ustawić i leci troche zawyżone na auto...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ja mam pytanie i proszę o odp otóż interesuje mnie zakup płyty głównej pod AMD 3+ 

Gigabyte GA-AM3 + płyta 990FX Gaming i procesor  AMD AM3+ X8 FX-8370  czy warto zainwestowac w taki spszęt do gier

Zależy do czego i za ile, do gier nie warto( no chyba że byłby tani).

wyszło by mnie napewno duzo taniej jak pod intela

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mobas ma mocną sekcję zasilania, to dałoby radę nawet na wynalazkach pokroju A58. W sumie są filmiki, gdzie na badziewnych mobo na 760G nieźle kręcono Phenomy II o TDP 125W.

miałem na msi 760gm p23 fx 

fx 6300 na 4.3 ghz sekcja z radiatorkami max 80C 

Link to post
Share on other sites

AMD nie ma wyboru, musi zrobić dobrego i opłacalnego ZENa, albo wylecą z rynku.

Dogonić, może i dogoni. Z tym że nie skylake, a może haswelle.

Co od ostatniego stwierdzenia to cię poprawie. 5GHz FXa w grach jest na poziomie 2,6GHz i5tki :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...