Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Ja kod mam, ale do konta przypisane jeszcze pare innych gier, poczekam az bedzie mozna normalnie ten kod sprzedac..

Jak będzie można sprzedać sam kod Steam to super. Z tego co ja wyczytałem w regulaminie to trzeba połączyć AMD Rewards z kontem Steam :x Ale może zmienią...

Link to post
Share on other sites

Jak będzie można sprzedać sam kod Steam to super. Z tego co ja wyczytałem w regulaminie to trzeba połączyć AMD Rewards z kontem Steam :x Ale może zmienią...

Bardziej chodziło mi o pożyczenie konta do aktywacji, potem chce je z powrotem

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Miał ktoś problem z prędkością taktowania w serii 3000 że. 4100 mhz spadały do 400 mhz. Czytałem że to byl ogólny problem wśród ludzi i trzeba ustawiać jakoś opcje zasilania itp. aktualnie borykam się z tym problemem czy ktoś zna jakieś rozwiązanie ?płyta to b450 Tomahawk max i ryzen 3600 i 32 GB ram 3600 g.skilla. jedynie co działa to zmiana opcji zasilania z amd balanced nad high performence i znowu na balanced ekran mika i nagle śmiga bez zacięć itp i przywraca max speeda.

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

@Up Mój 3600x (nie zaktualizowaną stopkę mam jeszcze) jeż 2009SUT i max stabilne OC tj 4400 @ 1.375V - zgadywałbym że 3900x z podobnego okresu robiłby przynajmniej te 4500 (co przy 12. rdzeniach i tak jest masakrą) ale musiałbyś mieć do niego MOCNE AiO.

Link to post
Share on other sites

Witam, panowie trafiłem 3900x 2010sut, jak myślicie trafię coś fajnego? Zestawu jeszcze nie składałem bo czekam na rma aio

Ciebie też Laba przyniosło?  :E

Pamiętaj że w 3900X masz dwa chiplety i niekoniecznie muszą być one równie dobre, mój z EDC bugiem robi stabilne 4.3 Ghz all core na PBO,a dzięki podatności na uv temperatury są bardzo niskie. Myślę że ręcznie na nowym batchu te 4.4 Ghz powinny być w zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Tak btw. to na AGESA 1.0.0.6 minimalnie mniejsze deviation widac (co oczywiscie przeklada sie na wydajnosc..), zaraz podrzuce screena 

 

/Nie, po prostu w prime mi pokazywalo mniej, niewazne..

KIUGitD.png

Edytowane przez uberas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ta nowa AGESA to w ogóle daje jakieś poprawki mikrokodu czy to tylko zbiór poprzednich w jeden?? Jestem na 1.0.0.5 i nie wiem czy jest sens instalacji nowego.

Nie widzę różnicy, wróciłem na 1.0.0.4B bo 1.0.0.6 to nadal beta

 

Znaaczy kosmetyka, zniknęło np grupowanie kontroli napiecia VDDG: CCD, IOD ale więcej nie zauważyłem.

 

Ja instalowałem tylko, żeby sprawdzić czy bug z XMP naprawili - No i nie, nadal jest w moim przypadku

Link to post
Share on other sites

Tak jestem z laba co nie znaczy że tego forum nie śledziłem wcześniej :D mój poprzedni 3900x 1949pgt robił 4.4ghz na 1.31v oraz IF 1900. Niestety pozbyłem się go oraz B450 Tomahawka MAX i przeszedłem na i7 10700k oraz z490 edge wifi. Tam na moim aio navis 360 rgb miałem 94 stopnie po jednym przelocie CB20 na ustawieniach 5.1ghz 1.28v. Zwróciłem sprzęt a aio poszło na RMA. W sumie postanowiłem że wracam do 3900x bo i tak korzystam z 1440p a tam owszem różnice są w grach, ale mniejsze niż w 1080p. Tak więc wylosowałem 3900x 2010sut, do tego wziąłem x570 aorus pro, nowy zasilacz 750w 80+gold od spc. Miałem brać chłodzenie ale czekam na aio zobaczymy co tam wymyślą. Pompa syczała mocno, dźwięk jak piszczące cewki. Może się zapowietrzył układ lub pompka odeszła xd

Edytowane przez Bodzi3k
Link to post
Share on other sites

Nie tłumacz się, przecież Cię nie wywalą.  ;E

Mój jest z początku września i szczerze mówiąc ani razu go ręcznie nie podkręciłem, bawiłem się tylko EDC bugiem.  :D

No ale mając uwalone CLC oddałeś Intela z powodu temperatur? Czy po prostu nie zachwycił?  :)

Link to post
Share on other sites

Nie tłumacz się, przecież Cię nie wywalą. ;E

Mój jest z początku września i szczerze mówiąc ani razu go ręcznie nie podkręciłem, bawiłem się tylko EDC bugiem. :D

No ale mając uwalone CLC oddałeś Intela z powodu temperatur? Czy po prostu nie zachwycił? :)

Nie zachwycił po prostu, wiedziałem co kupuje ale mimo wszystko odgrzewany kotlet x raz nie jest dla mnie. AMD spokojnie daje radę w grach a bedzie tylko lepiej mam nadzieję dzięki 12 rdzeniom. Poza tym na AMD mam już zrobione stabilne jak skała OC pamięci, po wejściu do biosu Intela opcji 10 razy tyle w porównaniu do czerwonych co nie powiem troszkę mnie zmieszało. I chyba najważniejsze xd jakoś ciężko mi było że cofnąłem się na 8 rdzeni z 12 :D
Link to post
Share on other sites

@Koledzy_z_laba

 

Mam nadzieję, że mój komentarz o "Exodusie" nie odebraliście jakoś negatywnie... Mnie to cieszy, że więcej aktywnych userów będzie w tematach, bo dyskusje na tym powinny tylko zyskać.

 

Co zaś się tyczy w temacie:

W Japonii AMD utrzymuje wysoki, ~67% udział w rynku desktopów (nawet pomimo premiery Comet Lake-S), wyniki za Q1 2020.

 

https://wccftech.com/amd-ryzen-3000-cpu-diy-market-share-japan-q2-2020/

Link to post
Share on other sites

Nie zachwycił po prostu, wiedziałem co kupuje ale mimo wszystko odgrzewany kotlet x raz nie jest dla mnie. AMD spokojnie daje radę w grach a bedzie tylko lepiej mam nadzieję dzięki 12 rdzeniom. Poza tym na AMD mam już zrobione stabilne jak skała OC pamięci, po wejściu do biosu Intela opcji 10 razy tyle w porównaniu do czerwonych co nie powiem troszkę mnie zmieszało. I chyba najważniejsze xd jakoś ciężko mi było że cofnąłem się na 8 rdzeni z 12 :D

Też się zastanawiałem nad Intelem, ale jedynym jaki mógłbym zaakceptować jest 10900K, a jego nie da się kupić w cenie sugerowanej, od spekulantów po 3300 brał nie będę.  :D

 

@Koledzy_z_laba

 

Mam nadzieję, że mój komentarz o "Exodusie" nie odebraliście jakoś negatywnie...

Absolutnie nie.  ;)

 

ceny xt powalają,juz lecę kupić wolniejsze cpu bez integry xd

No jeżeli te ceny okażą się zbliżone do prawdy to zakup tego procka byłby głupotą, zegary wynikające z refresha są chyba o około 100 Mhz wyższe na automacie, a co do ręcznego oc to zakładam że będzie to taka sama loteria jak w przypadku zwykłych, wszak oc nie jest gwarantowane.  :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...