Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Jaka tam świetna sztuka, większość robiła 4.2 z tych nowych, a niektóre 4.3. Właśnie na odwrót bym powiedział - 3533 to dobry kontroler Ci się trafił.

 

Że co? Większość 2600 (pisze o 2600, nie 3600) część nie potrafiła 4.1 zrobić - 3 znajome sztuki chociażby. A 4.3 to internet tylko kilka sztuk zna, na LC i napięciach rzędu 1.46-1.48v :D

 

Z ramem weź też pod uwagę że to 3533 jest na B-DIE. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dobra. Kusi mnie kupienie 1425 v2 więc robię sobie testy w R20

1.2 Volta, 75 stopni. Średnie taktowanie podczas testu: 3,8ghz

m14Re7P.jpg

 

 

1.3 Volta, 90 stopni, taktowanie podczas testu: 3,8 ghz

P8fb45t.jpg

 

 

 

Ktoś ma pomysł skąd ten słaby wynik przy 1.2V vcore? taktowanie jest takie samo jak na 1.3V

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dobra, tak wiec wracam na 1947SUS. Gdyby kogos interesowalo porownanie stock'a na moim arctic'u to:

CPU-Z:

1947SUS: https://valid.x86.fr/5q1pf2

2019PGT: https://valid.x86.fr/x9dnl5

Userbenchmark:

1947SUS: https://www.userbenchmark.com/UserRun/29168591

2019PGT: https://www.userbenchmark.com/UserRun/29578371

Cinebench:

1947SUS: https://i.imgur.com/AOpafty.jpg

2019PGT: https://i.imgur.com/FcsKTC7.jpg

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś offset i napięcia na auto?

 

mam override i vcore na sztywno. Offset na auto dawał mi chyba 1.45 Volta. Nie muszę chyba mówić jak szybko był throttling haha

 

 

@Up Uberas, ale stypa z tym 2019PGT ;/ 

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

mam override i vcore na sztywno. Offset na auto dawał mi chyba 1.45 Volta. Nie muszę chyba mówić jak szybko był throttling haha

 

 

@Up Uberas, ale stypa z tym 2019PGT ;/ 

Czemu stypa? Stypa to jest z 1947SUS - moglem zrobic podmiane teoretycznie i odeslac 1947SUS do amazona, ale to 

a) nielegalne

b) jest mozliwosc, ze zapisuja nr seryjne i by to ogarneli

Tak wiec wole zaoszczedzic stowke i miec juz tego 1947SUS, ktory rzeczywiscie trzyma ram na 3733 :D

Link to post
Share on other sites

z tego co widzę, to masz te same zegary. na starym masz je przy 1 voltcie, a na nowym 1.4 volta - stąd moje zdanie.

 

jaja by były jakbyś wysyłał procesor wyprodukowany miesiąc temu na fakturę z przed pół roku ;)

1947SUS byl kupiony akurat 26 maja - wiec teoretycznie jest to mozliwe, ale no to tez mnie sklonilo do refleksji :D

 

Nie no, gdzie. 2019PGT trzyma all core 4.1, gdzie SUS 4. PGT dobija na wszystkich rdzeniach do 4200w grach, gdzie SUS trzyma 4000-4050

A dobra, nie pokazalem clockow..Na cpu-z mozesz zobaczyc 3975 vs 4100. No, i masz roznice w punktach - 100 mniej w cb na SUS.

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Czemu stypa? Stypa to jest z 1947SUS - moglem zrobic podmiane teoretycznie i odeslac 1947SUS do amazona, ale to 

a) nielegalne

b) jest mozliwosc, ze zapisuja nr seryjne i by to ogarneli

Tak wiec wole zaoszczedzic stowke i miec juz tego 1947SUS, ktory rzeczywiscie trzyma ram na 3733 :D

 

Mają inne kody produktu w systemie (kod na boxie). Nawet nie mogli by wklepać tego na zwrocie. :P 

Link to post
Share on other sites

Mają inne kody produktu w systemie (kod na boxie). Nawet nie mogli by wklepać tego na zwrocie. :P

Nie, akurat sprawdzialem i wszystko bylo takie samo. Tylko numer seryjny inny, i tutaj moga miec np prefix 3 pierwszych liter tylko dla Amazona np.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myslicie, ze w ogóle opłaca się zabawa z tymi batch’ami czy dać sobie spokój i czekać na 4th gen? Ogólnie, za mojego ryzena 3600 dałem 550zl wiec tez nie powinienem narzekać :P

 

Według mnie się nie opłaca. W grach i codziennym użytku 0% różnicy. Nawet klepiąc renderowanie video 1% różnicy czyli kilka sekund różnicy... 

 

W Batche bawisz się jeżeli chcesz mieć top-of-the -top, czyli jeżeli jesteś entuzjastą i chcesz mieć trochę zabawy z kręceniem. Wtedy jest to uzasadnione.

Link to post
Share on other sites

 

Myslicie, ze w ogóle opłaca się zabawa z tymi batch’ami czy dać sobie spokój i czekać na 4th gen?

Według mnie taka zabawa o 50-75Mhz nie ma sensu (żadnego). Takie macanie i oddawanie to według mnie skrajne cebulactwo.

No tak, juz to cytowałeś, tak samo jak diagnozowales stabilność mojego systemu - Tobie już podziękuje, naprawdę :)
Link to post
Share on other sites

Premierowa sztuka 3600, która była w moim posiadaniu pod koniec lipca (omg, to już rok prawie :o) robiła 4200 MHz w bólach (wysokie napięcie było potrzebne nawet do quazi-stabilności w grach). Gdyby jednak ten procek został u mnie, to teraz leciałby na rynek wtórny i nowy batch od razu byłby wzięty na warsztat (od razu 3 szt. gdyby ta pierwsza miała nie zrobić przynajmniej 4.5 GHz).

 

Cebulactwo? Można tak nazwać, tylko ile osób tak zrobi? Jakiś niski %...

Link to post
Share on other sites

Premierowa sztuka 3600, która była w moim posiadaniu pod koniec lipca (omg, to już rok prawie :o) robiła 4200 MHz w bólach (wysokie napięcie było potrzebne nawet do quazi-stabilności w grach). Gdyby jednak ten procek został u mnie, to teraz leciałby na rynek wtórny i nowy batch od razu byłby wzięty na warsztat (od razu 3 szt. gdyby ta pierwsza miała nie zrobić przynajmniej 4.5 GHz).

 

Cebulactwo? Można tak nazwać, tylko ile osób tak zrobi? Jakiś niski %...

Mi się szczerze mówiąc to nie uśmiecha - gdybym zostawał na 3600 to może i gra warta świeczki, ale realistycznie i tak bede ja sprzedawał prędzej czy później a typowy kupujący nie będzie się dopytywał jak się kręci, wiec czekam na 4600, wtedy sprzedam 3600 i dołożę (oczywiście jak ceny już będą normalne)
Link to post
Share on other sites

Premierowa sztuka 1923SUT była nawet dobra, 4.3 z 1.35-8 nie pamiętam dokładnie. Potem 1948PGT, który nie robił 4.2 nawet z 1.45. Teraz 2013SUS 4.4 z 1.22, 4.5 z 1.26 i 4.6 z 1.32 więc myślę, że warto powalczyć. Na 4.5 w wypalarkach z Noctua 15 mam jakieś 60 stopni a na 4.6 w grach nie przekracza 60.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...