Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

 

 

Może głupie pytanie ale czym ta pamięć się różni,

a no różni się kilkoma centami różnicy w hurcie między kością 16 vs 32 MB.

 

Prawdopodobnie wystarczyłoby przylutować chip z wsadem z "maxa" w takim tomahawku aby sobie zrobić "update". Chociaż nie dam sobie ręki obciąć czy w jakiś sposób MSI się przed takim procederem nie zabezpieczyło.


Na te mobasy powinna być "akcja serwisowa", ale MSI ładnie odwróciło kota ogonem robiąc nową serię "MAX", pakując tam 32MB i zmieniając nieco kalkomanię na radiatorach. 

Link to post
Share on other sites

@up, ten subiekt to nic nadzwyczajnie wymagającego, zasadniczo to nie różni się wiele od np. WaproMag'a.

 

Pytanie o wielość bazy danych (docelową) bo przy obszernej bazie z czasem może nieco przymulać przy indeksowaniu czy grupowych zmianach, ale z drugiej strony pchanie tam CPU z większą ilością rdzeni pewnie i tak nie wiele da. 

 

Reasumując Imo wystarczy daj tylko 8gb ramu, dojdzie przeglądarka jakiś klient pocztowy i na dzień dobry 5-6gb nie ma.

Link to post
Share on other sites

Na taki serwer dobrze nadałby się również jakiś poleasingowy serwer della czy fujitsu, z xeonem i gwarancją.. zobacz co tam Ci lepiej wyjdzie.

Od razu pomyśl nad jakimś NAS'em i automatycznych backupach bazy,to podstawa, jak nie chcesz stracić danych i wprawić księgowej w rozpacz. 

 

Odnośnie ramu to niżej masz serwer do WaproMaga. 8 stanowisk. Także zapas ramu w serwerze jak najbardziej wskazany.

 

dfae41280a5a4c28.png

Link to post
Share on other sites
Trochę martwi ALC892 ale za takie piniendze przeboleję

 

Szukaj używki czegoś takiego jak Dragonfly Black, za ok 200zł.

Masz uniwersalny niewielki DAC'k + preamp + wzmak słuchawkowy, z Sabre.

Wersja 1.5 obsługuje OTG więc podpinasz go również bez dodatkowego zasilania do telefonu czy tam czego chcesz bez dodatkowych sterowników - działa z palca.

 

Chyba, że masz  bardzo wymagające słuchawki do napędzenia no to wtedy się wersja RED kłania ale to już wydatek ok 600zł za nowy, poza tym masz jeszcze Sabaje itp. 

 

Ale za to jak zmieniasz mobo to powiewa Ci już zupełnie jakie tam audio siedzi. ;)

 

E:literówka

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

@up no to w takim razie jeśli słuchasz przez BT karta którą zastosujesz to nie ma nic do rzeczy, DAC jest w słuchawkach. 

 

Zastanawia mnie tylko budowa tych przetworników bo niby jest tam w zestawie przewód mini jack do podłączenia bezpośredniego - czyli sygnału analogowego.. natomiast jak znam życie to ten sygnał przechodzi jeszcze przez jakiegoś wbudowanego Ampa - ale nie jestem pewien.


Kurczę już wyprzedane, najlepsza cena od grudnia :( A miałem taką nagłą potrzebę złożenia czegoś na AM4 :D

 

Spokojnie, to nie pierwsza i nie ostatnia promocja na b450 ;)

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
Zaczyna się, nówka z dzisiaj za 500zł. Ha tfu na januszy 

 

 39f70132189c394d.png

 

 

Jak normalnie ta płyta kosztuje 469 to nie wiem czego Januszerka oczekuje wystawiając za 500

 

Bo Januszek zobaczył na x-kom:

 

"Oszczędź 70,00 zł

549,00 zł
479,00 zł

 

I myśli że ludzie nie potrafią korzystać z wyszukiwarek, ostatecznie będzie musiał sprzedać za 400 bo zaraz zaczną się wyprzedaże na innych sklepach. ale zawsze 20-30zł wpadnie...  Quo Vadis narodzie... :facepalm:

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

zaraz zaczną się wyprzedaże na innych sklepach. ale zawsze 20-30zł wpadnie...  Quo Vadis narodzie...
 

 

I u nas na forum są tacy co łowią na aukcjach sprzęt i wystawiają go na forumowej giełdzie za tyle, że dopłacając grosze miałoby się nowego odpowiednika wydajnościowego. Tak więc nie ma się co dziwić, że na przepełnionej badziewiem platformie jaką jest OLX trafiają się janusze, skoro i na forumowej giełdzie, która wydawałoby się jest miejscem dla koleżeńskiej, okazjonalnej wymiany handlowej, niektórzy próbują robić biznes często opowiadając bajki, czy szukając naiwniaków. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wuja tam zarobi taki Janusz na tej płycie... i dobrze, niech mu zgnije w piwnicy obok ziemniaków.

Na proline z kolei był Head Shot z kompletem 2x8 GB DDR4 3200 Adaty za 289 zł.. już miałem koszyk z tym kompletem + AsRock B450 Gaming K4 + R 3600, ale ostatecznie nie złożyłem zamówienia bo sytuacja finansowa u mnie zbyt mało stabilna, ale kusi, oj kusi.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...