Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Batch Factory? :P

 

Year 2019, week 47, United States (fab).

No tak :P, czyli sztuka z połowy listopada a kolegi jest week 42 czyli 5 tyg wcześniej. Jak widzicie nie wszystkie „nowe” batche się dobrze kręcą Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Coś mi się wydaje, ze te ceny zaraz poleca na łeb - jeżeli 3600xt wyjdzie w cenie 3600x to 3600x spadnie na £160, czyli cenę 3600 a 3600 pójdzie na £140 czyli przy promocjach £120 a we wrześniu poleci na £100 prawdopodobnie, do tego 10400F, który jest wydajniejszy (tak, ma droższe płyty ale narazie dopóki B nie wyszły). Ciekawie to nie wyglada, jak się nie wykręci na 4.4 moja sztuka to w cholerę zwracam :P

Link to post
Share on other sites

 

(...)Według mnie taka zabawa o 50-75Mhz nie ma sensu (żadnego). (...) Takie macanie i oddawanie to według mnie skrajne cebulactwo. :D CPU to nie monitor, dead pixeli czy BLB nie uświadczysz :P

Ten argument można porównać do: czemu bierzesz 500+, skoro go nie popierasz?1!1?1!1

Jest możliwość, to chce tak uczynić - zupełnie nie wiedziałem o 3600xt, w takim razie jeżeli mój procek nie osiągnie wydajności 3600x jestem w plecy i czemu miałbym nie zwrócić? Ja wiem, ze to nieładnie ale business is business, w odwrotna stronę nikt by się nie zastanawiał - jest prawo zwrotu, to z niego korzystam a nie daje się nabijać w butelkę. W zasadzie, właśnie do tego ono służy, czyli jak ktoś kupi gotowca, wejdzie na to forum i dostanie informacje ze to szmelc tez ma tego nie zwracać? No okej, tutaj już nie jest to 50-75mhz, ale w sumie.. z moim 3600 tez nie będzie wiec :D

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Coś mi się wydaje, ze te ceny zaraz poleca na łeb - jeżeli 3600xt wyjdzie w cenie 3600x to 3600x spadnie na £160, czyli cenę 3600 a 3600 pójdzie na £140 czyli przy promocjach £120 a we wrześniu poleci na £100 prawdopodobnie, do tego 10400F, który jest wydajniejszy (tak, ma droższe płyty ale narazie dopóki B nie wyszły). Ciekawie to nie wyglada, jak się nie wykręci na 4.4 moja sztuka to w cholerę zwracam :P

Jak dostaniesz z 2020 roku to na 99% pójdzie na 4.5GHz.

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

Najtańszy paździerz od Asusa za 130$ + VAT.

A jakbyś porównywał sekcje zasilania takiego b450 tomahawk do tego „pazdzierza” to jak to wyglada?

W sensie, może te b550 w standardzie maja lepsze komponenty? Jeśli nie, to bez sensu..

Jak dostaniesz z 2020 roku to na 99% pójdzie na 4.5GHz.

Marne na to szanse, bo kolega dosłownie zamawiał 2-3 tyg temu z identycznego źródła. Wydaje mi się, ze cena jest atrakcyjna nie bez powodu. Ja £139 on £150.
Link to post
Share on other sites

Ale bieda płyta.... wygląda podobnie do bieda-płyt na B320.  Ciekawe jaką kwotę sobie zaśpiewają za ten paździerz.....  B550 Aorus Master wygląda zacnie, ciekawe jak z ceną, znając życie to za mniej niż 1.500 cebulionów nie sprzedadzą :(

Link to post
Share on other sites

B550m-k powinien kosztować max 50$, bo to golas straszny - poziom najtańszych płyt B450 typu Asrock HDV

Tak jak wcześniej wspomniałem, amd zaczyna powoli iść w premium i wrześniowa premiera może mieć wyższe ceny

Ale bieda płyta.... wygląda podobnie do bieda-płyt na B320. Ciekawe jaką kwotę sobie zaśpiewają za ten paździerz..... B550 Aorus Master wygląda zacnie, ciekawe jak z ceną, znając życie to za mniej niż 1.500 cebulionów nie sprzedadzą :(

1500? To ja widziałem x570 a pro za 700
Link to post
Share on other sites

B550m-k powinien kosztować max 50$, bo to golas straszny - poziom najtańszych płyt B450 typu Asrock HDV

Nawet HDV ma lepiej przemyślany slot PCIe. x16 jest niżej, niż x1 więc można sobie kartę dźwiękową albo WiFi włożyć. W Asusie karta grubsza, niż 4 cm załoni oba sloty x1
Link to post
Share on other sites

Ale bieda płyta.... wygląda podobnie do bieda-płyt na B320. Ciekawe jaką kwotę sobie zaśpiewają za ten paździerz..... B550 Aorus Master wygląda zacnie, ciekawe jak z ceną, znając życie to za mniej niż 1.500 cebulionów nie sprzedadzą :(

Nawet mniej, 665 PLN i ja wiem, ze to jedna z tańszych x570, ale skoro karta przetargowa b550 ma być pcie4 i wsparcie 4000 bez żadnych problemów to ja już wole x570 a pro niż ten pazdzierz od Asusa za 130 dol plus VAT
Link to post
Share on other sites

a po co ci wiecej jak 4

Myszka klawiatura mikrofon głośniki karta wifi - a to typowy usecase zwykłego użytkownika, nie mówiąc tu o czymkolwiek bardziej profesjonalnym, a możemy mieć tu z takimi rzeczami odczynienia na 3900x np.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...