Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Witam,

 

Ktoś miał problem, że po zmianie procka na ZEN 2 HWMonitor nie widzi temp procka?

Zmieniłem 2600 na 3700x HWinfo i Ryzen Master pokazuje mi tempperature procka ale HWmonitor nic

Próbowałem reinstalować HWmonitor ale nic nie dało.

Temperature wszystkich innych podzespołów pokazuje

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja mam b450 gaming plus, ale 500zł nie dał bym, dałem 429zł, teraz za ponad 500 powinna być wersja max, ale czy jest sens dawać tyle za samą kostkę 32MB, gdzie nic innego raczej nie zmienili, sieciówka ta sama, dźwięk tak samo...
 

 

podatek od nowości wjechał na MAXa... dosłownie i w przenośni,

bo różnica w kosztach produkcji jest marginalna... realnie mogłaby się przełożyć max. 10-15zł do ceny półkowej. 


Ps. jakich nowości co ja piszę "pseudo-nowości" bo niczym innym w zasadzie się te płyty nie różnią.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś na Reddit przewijało się, że 32MB kostki to koszt 1$ a oni nie dali, bo myśleli, że wystarczy, a teraz zapłać ponownie za płytę zwaną MAX niczym się nie różniącą .... :rotfl:

To już lepiej iść w Asusa, Gigusia. Ja wziąłem MSI Gaming Plus, tylko wyłącznie że ma lepszy VRM, biosu GUI i tak nie korzystałem, więc nie odczuwam braku, a po obecnym biosie muszę chodzić klawiaturą bo myszka nie działa jak trzeba, ma najniższe DPI, zmiana nie działa, więc ruch myszką odpada. W starym Asusie na s1155 myszka normalnie działała.

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdzieś na Reddit przewijało się, że 32MB kostki to koszt 1$
  przy czym kość 16mb kosztuje te kilka centów mniej bo też ją trzeba było kupić więc suma summarum sprawa rozbija się o max. kilkadziesiąt centów.. 

Planując jednak produkcję każdy zaoszczędzony cent na sztuce daje kilkaset tysięcy usd w skali całej produkcji - nie ma co się oszukiwać tak to działa, tutaj jednak producenci jak by to powiedzieć "niezbyt chcieli" zauważyć, że pamięci nie wystarczy, wątpię w to aby było to zwykłe przeoczenie. Już na etapie projektowania tych mobasów było wiadomo z góry, że 16mb to będzie za mało do pomieszczenia instrukcji dla kilku generacji procesorów.

 

Czyli AMD obiecało i dotrzymuje słowa wiec nikt się nie przyczepi - producenci płyt niczego nie obiecywali ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem, ale płacenie 500 zł za płytę z chipsetem B450 jest po prostu chore. A do tego doprowadził hype na Tomahawki :E Z kolei B450 Aorus Elite podrożał jakieś 15 złotych. Na konkretne obniżki trzeba będzie poczekać do premiery B550.

Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem, ale płacenie 500 zł za płytę z chipsetem B450 jest po prostu chore. A do tego doprowadził hype na Tomahawki :E Z kolei B450 Aorus Elite podrożał jakieś 15 złotych. Na konkretne obniżki trzeba będzie poczekać do premiery B550.

 

15zł, no normalnie fortuna! Dramat ludzki!

 

Przypominam o inflacji, kursach walutowych oraz zmiennych marżach sklepów i dystrybutorów.  :P

Link to post
Share on other sites

Ja też ubolewam nad cenami płyt pod AM4... Kupiłem w zeszłym roku Asusa X470-F za 650, sprzedałem po kilku miesiącach za 750, a teraz widzę że bez problemu bym znalazł kupca za 850 :( Panie Prezydencie - jak żyć?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

15zł, no normalnie fortuna! Dramat ludzki!

Co ty za gimnastykę umysłową zacząłeś tu uprawiać. Zaznaczyłem tylko, że powszechnie szkalowany Gigabyte (głównie przez ludzi, którzy te płyty widzieli co najwyżej na stronie sklepu internetowego) podrożał tylko 15 złotych, a wspaniały Tomahawk 100 albo ponad 100

Link to post
Share on other sites

Bo fakt jest tak, że Gigabyte przy serii 300 zaliczył mega wtope więc ludzie niechętnie patrzą teraz, a MSI przy serii 400 wyszło nadzwyczaj przyzwoicie (bez typowego shitu z dopłatą za logo ze smokiem i ledy). No i jest wszędzie polecane stąd nie dziwią podwyżki cen.

Link to post
Share on other sites

Z ekonomicznego punktu widzenia nie ma w tym nic dziwnego, słupki sprzedażowe serii b450 od MSI poszybowały, nastąpiło tzw. przesunięcie krzywej popytu.

 

Wiec przy wersji MAX ceny ustalili równo i ich "sweet spot" zysku.

 

Podstawy ekonomii - szkoła średnia  (przynajmniej kiedyś było) 

8f2885ab04c5df95.jpg

 

 

Wiec kto jest "winny"? no m.in. My sami bo sami polecaliśmy te mobasy tak jak zauważył słusznie @@Rebelmind, ale również nie można pomijać faktu dlaczego polecaliśmy te płyty - były zwyczajnie dobre w relacji cena/jakość. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Podstawy ekonomii - szkoła średnia (przynajmniej kiedyś było)

 

Nie ma teraz w szkołach średnich nic z ekonomii, no chyba że jakiś ambitniejszy nauczyciel przeprowadzi takie lekcje na podstawach przedsiębiorczości, ale ten przedmiot jest tylko przez jeden rok na początku szkoły.

 

Krzywe podaży i popytu oraz wiele innych definicji ekonomicznych poznałem dopiero na studiach.

 

Strix B450-F od samej premiery trzyma tę samą cenę. :D

Link to post
Share on other sites

Strix B450-F od samej premiery trzyma tę samą cenę. :D

Jego cena się nie zmienia, bo od początku była idiotycznie wysoka. Za 600 pln można było dorwać np MSI X470 Gaming Pro Carbon czy innego Asrocka X470.

Link to post
Share on other sites

Komputer odebrałem z reklamacji - nie wykryto usterki, wgrano jedynie nowego BIOSa.

 

Komputer jednak dałem bez dysku w obawie o utratę danych.

 

Nie dawało mi to spokoju i w międzyczasie znalazłem ziomka na japońskim forum, który miał identyczny problem co ja na tej samej płycie i z dyskiem Plextora z tym samym kontrolerem - dioda LED GPU oraz błąd 02.

 

Od japońskiego przedstawicielstwa MSI dostał informację, że przed włożeniem dysku trzeba wejść do BIOSa i zmienić opcję CRM na UEFI.

 

Tak też przyjaciel z japonii mi przekazał łącznie ze zrzutami ekranu.

 

Tak też zrobiłem i faktycznie wszystko chodzi bez zarzutu.

Edytowane przez AdiPL
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...