Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

chyba w Q4 kupię tomahołka maksa z 3600 i się pobawię nimi ;p

(w przyszłym miesiącu monitor i gpu - gdyby ktoś chciał mnie wysłać do lekarza)

Na święta pewnie będzie jakaś przecena ryżu, co nie? tak chyba rok temu było, a że ceny u AMD spadają, to poczekam na opanowanie sytuacji biosowej

Link to post
Share on other sites

4.3Ghz przy 1.43v ale 4325Mhz nawet na 1.45v wywala po jakimś czasie błąd

Ogólnie takie wartości to tylko do benchmarków bo na co dzień szkoda mi katować procesor takim napięciem. Wolę ustawić 3950Mhz z napięciem 1.16v. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jest, mam pierwszą negatywna opinię o x570 Aorus Pro. Oczywiście chipset i temperatury. Po zmianie gpu z blowera 5700 xt na gigabyte gtx 1070 g1 okazało się, że karta graficzna z finami na boki wieje gorącym powietrzem prosto do otworu, z którego ten mały pierdzik na chipsecie bierze powietrze. Efekt jest taki, że chipset ma 65 stopni a pierdzik zaczyna być słyszalny. Rozwiązaniem okazało się zamontowanie wentylatora wiejącego w kartę graficzną przy radiatorze chipsetu, temperatury spadły do 56-58 a pierdzika nie słychać. 

 

Temperatury mierzone przy puszczanym kilka razy firestrike. 

Link to post
Share on other sites

Jak patrzę na płyty x570 to większość (jak nie wszystkie i pomijam aorus xtreme) będzie mieć problem z przegrzewającym się chipsetem, może msi się obroni (ale do pro carbon to w sumie badziew, a meg ace zbyt droga)

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

Dziwię się, że tak duzi producenci zaliczyli taką wtopę z tymi chipsetami. Czy konstrukcja tych płyt była w jakiś sposób wymuszona przez AMD, że w tak felernym miejscu zamontowano wentylatorek? 

Link to post
Share on other sites

AMD złapało się za robienie chipsetu nie mając odp. możliwości i tak się to skończyło. A producenci mają zgrzyta bo nie dadzą przecież takiego heatsinka jak na DFI P45 Lan Party (jezu jak ja wielbiłem tą płytę) ze względu na wygląd. 

Jedyne co teraz potrafią, to dać monoblok... zamiast żeberek.  %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedyne co teraz potrafią, to dać monoblok... zamiast żeberek. 
no tak, tutaj masz rację, wszędzie szybolit i rgb na topie i żeberka przełamywałby konwenanse na salonach...  :rotfl: sprzedaż by poleciała na łeb na szyje.. a i fala hejtu za pierwsze miejsca w konkursach na brzydactwo roku murowane. Quo vadis świecie elektroniki.

 

Wystarczy się z lekka przyjrzeć tym "radiatorom" aby stwierdzić, że to nie ma prawa dobrze rozpraszać i oddawać ciepła.

Link to post
Share on other sites

Asus x38 Maximus Extreme - Też miał świetne radiatory 

 

Wyszła nowa wersja kalkulatora do ramu

https://www.overclock.net/forum/13-amd-general/1640919-new-dram-calculator-ryzena-1-6-0-overclocking-dram-am4-membench-0-8-dram-bench.html

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

Może nie na stoku ale fakt, kręcenie rysi nie ma wielkiego znaczenia. Gen 1 coś dawał, gen 2 znacznie mniej, gen 3 właściwie wcale. Jedynie co warto zrobić w rysiu gen 3 to pobawić się suwaczkami, żeby ograniczyć vcore i generowane ciepło oraz dopieścić ram ręcznie ustawianymi timingami. 

 

Stronę czy dwie wcześniej masz moje zabawy z oc 3600, w smarkach coś się podnosi ale w grach to pewnie z 5% wydajności kosztem +10 stopni i +0.1v vcor. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Powiem wprost da radę zrobić OC 3700x na b450 tomahawk lub aorus elite ?
 

 

Jak koledzy wyżej Ci pisali, nie wiem co masz zamiar robić ale jeśli gry to akurat OC 3700x nie wiem czy nie przyniosłoby Ci więcej złego jak dobrego, to nie  R7 1700 gdzie szarpiesz go +1GHz @core i wtedy faktycznie ma to sens.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...