Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Oj panocku, chyba nie czytacie testów. Zegar w zegar na @4.0Ghz lepszy jest jednak FX-8350, który czasami przegrywa z tak samo taktowanym Phenomem X4 / X6 - http://pclab.pl/art52273-18.html

Większych bajek nie czytałem do paru lat. Popraw tego posta ponieważ ten junior mod zwyczajnie nie psuje do szerzenia takich herezji. Zgłosiłem twój post ponieważ wprowadzasz czytelników forum w błąd, za który ktoś może zapłacić kupując przez niego  8350 myśląc że będzie miał zegar w zegar większą wydajność od 8320.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

pierwsze słyszę by FX 8350 przegrywał z Phenomami i to jeszcze może w grach ?, na dwóch modułach lepiej by to działało niż u nie jednego phenoma

No to mało słyszałeś. Wątek w 8350 nadal jest wolniejszy od phenoma. W grach do 4 rdzeni bardzo często przegrywa.

http://pclab.pl/art52273-18.html

@@gshepherd, przesadzasz trochę, Buldki zegar-w-zegar są trochę słabsze, ale jednocześnie mają wyższe taktowanie. To jest fakt.

Możesz powiedzieć o czym do mnie piszesz ? Ja napisałem wyraźnie o 8320 i 8350 że zegar w zegar to ten sam kawałek krzemu. W moim poście wyżej nie ma słowa o phenomach.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

No to mało słyszałeś. Wątek w 8350 nadal jest wolniejszy od phenoma. W grach do 4 rdzeni bardzo często przegrywa. http://pclab.pl/art52273-18.html

jeden wątek FXa jest wydajniejszy od rdzenia phenoma sprawdź sobie testy np, w Chinchbench

PS. tylko na PClabie znajdziesz takie herezję więc polecam inne serwisy ot to benchmark, mam większe zaufanie do Benchmarka niż do jakiegoś śmiesznego portaliku



PS. procesory porównuje się zazwyczaj na stockowych ustawieniach a nie Phenom po OC a Fx nie, FXa też można przetaktować ...

Link to post
Share on other sites

Kto ci takich głupot na opowiadał że single core na FXch jest szybsze od P II w cinebench. Potrzebujesz 500mhz więcej 3.5 vs 3.3 co w single daje turbo 4 vs 3.7 to nadal mało by single się zrównało w cine 10 masz 3987 vs 4083 dla Phenoma, 11 jest jeszcze bardziej niesprawiedliwa dla Fxów przez FPU duże wykorzystanie.

PS.

I masz też tam takie porównanie, a jak inaczej sprawdzisz wzrost czy spadek IPC jak nie na tych samych zegarach.

Domyślne taktowanie – analiza wydajności

 

Zaraz dowiemy się że krowy umieją latać.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

jeden wątek FXa jest wydajniejszy od rdzenia phenoma sprawdź sobie testy np, w Chinchbench

PS. tylko na PClabie znajdziesz takie herezję więc polecam inne serwisy ot to benchmark, mam większe zaufanie do Benchmarka niż do jakiegoś śmiesznego portaliku

 

PS. procesory porównuje się zazwyczaj na stockowych ustawieniach a nie Phenom po OC a Fx nie, FXa też można przetaktować ...

 

Niech zgadnę, kolejna inkarnacja AMD Radeon Team :P.

Link to post
Share on other sites

to nadal nie rozumiem twojego postu wyżej odnośnie" czterordzeniowec + CMT", może mnie oświecisz

 

Łot, FX-4xxx mają dwa rdzenie FPU, więc to logiczne, że nie jest odpowiednikiem Phenoma X4. Mimo, że często potrafi być wydajniejszy, to w intensywnych obliczeniach zmiennoprzecinkowych, CMT nie daje rady, podobnie jak HT nie we wszystkich sytuacjach daje znaczącego wzrostu wydajności.

Link to post
Share on other sites

to teraz sobie policz jeżeli mowa o IPC ile jest taktowany 8350 a ile 1100T, przy tym samym zegarku FX ma słabszy i tego nie zklniesz bo ma mniejsze ipc.

 

Masz tu przy tylko 300mhz różnicy na turbo

http://www.anandtech.com/bench/Product/698?vs=203

ten sam cinebench

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

 

w single daje turbo 4 vs 3.7 to nadal mało by single się zrównało w cine 10 masz 3987 vs 4083 dla Phenoma,

 

Do tego uderzałem.

 

Tak jak pisałem, trochę niższe IPC, ale nadrabiają taktowaniem. Na stockach Piledriver nie daje się podejść Phenomom II.

Link to post
Share on other sites

troche niże potrzebujesz 400mhz by się zrównać,

Łot, FX-4xxx mają dwa rdzenie FPU, więc to logiczne, że nie jest odpowiednikiem Phenoma X4. Mimo, że często potrafi być wydajniejszy, to w intensywnych obliczeniach zmiennoprzecinkowych, CMT nie daje rady, podobnie jak HT nie we wszystkich sytuacjach daje znaczącego wzrostu wydajności.

skąd ci się urodziło 4xxx

PS. tego nie musisz mi tłumaczyć jak działa CMT bo FX8320 posiadam

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

 

troche niże potrzebujesz 400mhz by się zrównać, do posta wyżej a kto ci powiedział że do 4300 porównywałem

A po polsku? Co z czym w czym i gdzie ma się zrównać? Ja tu niżej nic nie widzę :D

 

 

skad ci się urodziło 4xxx

Wtedy myślałem, że chodzi o testy multithread, gdzie Phenom II X4 wygrywa z FX-4300 

Link to post
Share on other sites

JAk dziecku FX potrzebuje 400MHz być wyżej taktowany by zrównać się  z PII czy X6 na IPC w single core. A oczym rozmawiamy z czym w czym i gdzie chyba nie o du**e marynie a o ipc

fx turbo 4ghz X6 turbo 3.7 na single core

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/fx.jpg

fx przy 300mhz przewadze nadal dostaje.
 

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

JAk dziecku FX potrzebuje 400MHz być wyżej taktowany by zrównać się  z PII czy X6 na IPC w single core. A oczym rozmawiamy z czym w czym i gdzie chyba nie o du**e marynie a o ipc

Gramatyka leży, ale powiedzmy, że da się zrozumieć. IPC już napisałem, że jest niższe, na stockach wydajność mocniejsza, ale nie podawaj mi tu wyniku Bulldozera, bo to Piledriver się teraz liczy. 

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...