Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Pewnie nikt nawet nie zauważył, że w rozgrywce sieciowej nie da się zrobić testów, które można potem przedstawić w formie wykresów ;). Ale cieszcie się, póki możecie ;).

 

Z testów tej osoby możemy też sie dowiedzieć, że i5 760 jest wydajniejszy od i5 3550 lol.

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/25994-vliv-procesoru-na-vykon-ve-hrach-od-phenomu-po-core-i7?start=10

Link to post
Share on other sites

Dlatego Wam pisałem, że w rozgrywce sieciowej nie da się zrobić testu, który potem można przedstawić w formie wykresu. Ale Wy oczywiście wiecie lepiej. Co z tego, że to test graficzny, liczy się przecież to, że AMD wypada znakomicie :rotfl:.

racja, ale jakos uwielbiany przez Ciebie pclab robi bf 3 na multi

 

 

 

Nie wszędzie to tak pięknie wygląda...

  tylko, ze tam nie ma vishery.

nie ma sie co podniecac. trzeba poczekac na oficjalne testy powaznych portali

Link to post
Share on other sites

FX, FX, FX! Jesli tylko to sie okaze prawda, to biegne do CryTeku z ciastem, za wskazanie wlasciwej drogi w projektowaniu silnikow graficznych :P

Powiem Ci coś. Oni zoptymalizowali dobrze grę pod wielordzeniowość. Jak widać HT niewiele daje w porównaniu do prawdziwych rdzeni. A że AMD walczy ilością rdzeni a nie ich wydajnością to tu akurat się dobrze sprawują. Nie zmienia faktu że topowy procek AMD FX 8xxx jest na poziomie intelowskiego średniaka czyli i5 3xxx. Cenowo sa na tym samym poziomie.

 

Asus M5A99FX Pro 477zł

 

Fx-8350 718 zł

 

1195zł.

 

 

Intel Core i5 3350P = 620PLN
 
ASRock Z75 PRO3 = 290PLN
 
OC o wartość turbo + niższy pobór energii + większa cisza + większa wydajność w grach + tańszy zasilacz + tańsze chłodzenie + możliwość użycia i7 3xxx który pozamiata każdego AMDka......
 
razem 910PLN , dużo?
 
ew. 
 
Intel Xeon E3-1230 3,2GHz 8MB LGA1155 = 870PLN

z w/w płytą razem = 1160PLN za płytę z procesorem - odpowiednikiem i7 ivy bridge ..........

 

Ciekawym CPU mógłby być FX6300 ale ceny są słabe. Jakby kosztował 400PLN to była by to super opcja a tymczasem jest 100zł droższy.

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

racja, ale jakos uwielbiany przez Ciebie pclab robi bf 3 na multi

 

Co z tego, że robią, skoro z ich testu niczego się nie dowiesz? Nawet PCLab nie robi wszystkiego idealnie. Ale śnijcie sobie dalej o potędze Vishery ;).

 

 

Co to wnosi do tematu ;)?

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

ja powiem tak chcialbym ze crysis 3 znow zrobil przyszlosciowy krok w przod i zaczal wykorzystywac wielojajowce w pelni moze to dalo by progres w tworzeniu gier w ktorych amd mialo by prawo silowac sie z intelem. bede z niecierpliwoscia czytal kolejne testy i tyle nam pozostaje zrobic. Nadzieje rozbudzone, teraz cierpliwosc niech wezmie gore :D

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna rzecz, ja to zawsze podkreślam (nie jest to ironia) kibicuje AMD bo mam nadzieję, że dzięki temu Intel będzie taniał, albo nie będzie zbyt mocno rósł cenowo.

Ale pamiętajcie jeszcze o jednej rzeczy - prawa rynku kapitalistycznego, prawa podaży i popytu. Intel/AMD to są firmy komercyjne, nastawione na najwiekszy zysk nie na idelologię. Jeśli mam produkt, który powiedzmy nie może pokazać 100% możliwości to obniżam cenę do pułapu, gdzie zapewni mi to jakąkolwiek sprzedaż i choć minimalny zysk. Intel w segmencie średnim i7, za dużo nie opuści - 1150 niech zejdą 1000, 950 zł - czyli 10%-15% - "intelowcy" tylko zyskają. Co zrobi AMD, skoro w końcu mój produkt ma możliwości 100%, jak konkurencji, a nawet jest ciut lepszy, to po latach strat i posuchy na tym polu trzeba się odkuć. Podniesie ceny np z 650 -> 900 zł. Będzie tańszy trochę od intela, trochę wydajniejszy - na ile i w czym, to się okaże dopiero. Zwolennicy AMD stracą i to może nawet do 38% - tyle będzie trzeba więcej zapłacić. Tych różnic wydajnościowych nikt z Was nie odczuje - np Crasis 3 intel np 92klatki Amd np 95 klatek. Kto to wyłapie? W cenie powiedzmy też będą nieiwelkie różnice (ewentualnie jeszcze mobasy AMD tańsze, ale nie wierze że jak skoczy sprzedaż to i producenci mobasów nie będą chcieli ugryźć tortu). I kto będzie zwyciężcą?

Oczywiście to tylko moja fantastyka umysłowa, ale kto mnie zapewni że tak nigdy się nie stanie.

Kij zawsze ma dwa końce. Warto pamiętać takie mądre powiedzenie "Wszystko w życiu ma swoją cenę".

Więc nim zaczniemy otwierać szampana... trzeba się zastanowić... kurde, kto tak tu naprawdę będzie wygrany. Mam nadziej, że to my... KLIENCI.

Więc jak dla mnie starego "intelowca"... AMD do boju... AMD, AMD - i nie jest to ironia, mówię bardzo poważanie.

Edytowane przez szemhazej
Link to post
Share on other sites

tak tylko ze rynek jest zroznicowany w ten sposob ze wszystkim nie dogodzisz. niektorzy z sentymentu obstaja za jakas firma bo kiedys tam cos lubieli i mimo ze dzis to nie sa te lata swietnosci to trwaja przy tym jednoczesnie tesknia i wyczekujac powrotu tych czasow swietnosci. druga sprawa jest wydajnosc bedzie konkurencyjna to zyskamy na tym my bedziesz mial sobie prawo wybrac inteja lub amd i wydajnosc bedzie podobna a teraz jest tak ze intel bardziej do gier a do zastosowan programowych amd. Cena bedzie odgrywala najmniejsza role jesli wydajnosc bedzie na podobnym poziomie

 

to tak jak z tym ferrari i maluchem w zatloczonym miescie, maluch wypada lepiej ze wzgledu na male gabaryty i niskie spalanie. W serpentynie aut przy ograniczeniu do 40 jest idealny, natomiast na autostradzie to sobie nie pohula i jego niskie spalanie nic to nie da . Jak kto co woli, tyle ze w autach jeszcze idzie znalesc cos pomiedzy a z prockami to juz tak dobrze nie ma

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

"Cena będzie odgrywała najmniejsza role jesli wydajnosc bedzie na podobnym poziomie"

 

...jeśli AMD podrożej, będzie odgrywać rolę, bo dla tych którym nie robi to różnicy to większości przypadków .... powiedzmy "przepłacają" na rzecz intela - część bo ich stać, część bo to "Intel" kumpel zobaczy to bedę miał +10 do prestiżu i + 20 do lansu, część świadomy wybór do konkretnych swoich zastosowań. Jest bardzo niewiele osób, które świadomie wybierają konfigurację, bo ilu z nas potrafi na 100% wykorzystać moc obliczeniową kompa? Większości potem są kłótnie a ja mam w C3 xxx klatek na AMD a ja mam xxx-1 klatek na Intelu lub odwrotnie, i jak przypomnę często potem zaczyna się spór o percepcję postrzegania ilości klatek. 

 

AMD często jest porostu bdb wyborem cena/wydajność... jak się staje królem i odbiera komuś koronę to często ten wskaźnik przechyla się to w stronę wydajność + nieadekwatna cena (przywileje bycia najlepszym). Popatrzcie jak ceny i5 są szachowane przez AMD. Dlatego powiedzmy fani intela, mogą tego procka kupić po dość dobrej cenie dzięki bdb/niskiej cenie FX. Dlatego jestem za AMD aby dogonili wydajnościowo i7, bo ten stosunek poprawy cena/możliwości przesunie się półeczkę wyżej. Tylko co będzie z tymi w przedziale np do 500-700 zł, stracą najwięcej. A podejrzewam, że ten przedział cenowy stanowi najliczniejszą grupę.

Edytowane przez szemhazej
Link to post
Share on other sites

"Cena będzie odgrywała najmniejsza role jesli wydajnosc bedzie na podobnym poziomie"

 

...jeśli AMD podrożej, będzie odgrywać rolę, bo dla tych którym nie robi to różnicy to większości przypadków .... powiedzmy "przepłacają" na rzecz intela - część bo ich stać, część bo to "Intel" kumpel zobaczy to bedę miał +10 do prestiżu i + 20 do lansu, część świadomy wybór do konkretnych swoich zastosowań. Jest bardzo niewiele osób, które świadomie wybierają konfigurację, bo ilu z nas potrafi na 100% wykorzystać moc obliczeniową kompa? Większości potem są kłótnie a ja mam w C3 xxx klatek na AMD a ja mam xxx-1 klatek na Intelu lub odwrotnie, i jak przypomnę często potem zaczyna się spór o percepcję postrzegania ilości klatek. 

 

AMD często jest porostu bdb wyborem cena/wydajność... jak się staje królem i odbiera komuś koronę to często ten wskaźnik przechyla się to w stronę wydajność + nieadekwatna cena (przywileje bycia najlepszym). Popatrzcie jak ceny i5 są szachowane przez AMD. Dlatego powiedzmy fani intela, mogą tego procka kupić po dość dobrej cenie dzięki bdb/niskiej cenie FX. Dlatego jestem za AMD aby dogonili wydajnościowo i7, bo ten stosunek poprawy cena/możliwości przesunie się półeczkę wyżej. Tylko co będzie z tymi w przedziale np do 500-700 zł, stracą najwięcej. A podejrzewam, że ten przedział cenowy stanowi najliczniejszą grupę.

 

Nikt nikogo w niczym nie szachuje. W grach dowolny i5 ivy z zegarem 3300-3600 łupie w grach wszystko co wydało AMD.

I7 lub i5 z literką k i zegarem powyżej 4500 przy wydajnej karcie graficznej to już inna klasa sprzętu.

Dostajesz dokładnie to za co płacisz. 

Link to post
Share on other sites

20% Boost AMD zwiększa skutecznośc podkręcania w przyszłości w kolejnym procku AMD APU.

 

T.Boost: Trinity 4.2ghz Richland 4.4ghz Kaveri 5ghz Steamroller

 

 

http://www.brightsideofnews.com/Data/2012_2_7/2025-Boost-of-Performance-on-Future-AMD-APUs-Without-Overclocking/TrinityAPU_689.jpg

Edytowane przez fejzer
Link to post
Share on other sites

czy ktos moze sprawdzic, bo nurtuje mnie pytanie czy tak samo taktowany fx 8320 jak 8350 ma taka sama wydajnosc, na granicy bledu pomiarowego?

 

posiadam 8320 podkreconego na sztywno na 4,2 bez zmiany napiec

szukalem w google ale jedyne co sensownego znalazlem to porownanie 8120 do 8350

 

IIx0 

Link to post
Share on other sites

vishera mam kosmetyczne poprawki i przede wszystkim zoptymalizowany pobor pradu. Roznica jest ale tak niewielka ze nie ma co szukac testow. Ostatnio na pclabie bylo porownanie wszystkich architektur amd i byl test zegar w zegar kazdego przedstawiciela nowej serii wiec sprawdz sobie piksel

Link to post
Share on other sites

czy ktos moze sprawdzic, bo nurtuje mnie pytanie czy tak samo taktowany fx 8320 jak 8350 ma taka sama wydajnosc, na granicy bledu pomiarowego?

 

posiadam 8320 podkreconego na sztywno na 4,2 bez zmiany napiec

szukalem w google ale jedyne co sensownego znalazlem to porownanie 8120 do 8350

 

IIx0 

To dokładnie te same kawałki krzemu.

Różnią się ceną i taktowaniem. Zegar w zegar uzyskasz te same wyniki.

Może 8350 będzie się trochę lepiej podkręcał ale i to nie musi być prawdą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...