Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Okaże się co pokaże 9800x3d ale po czym pokazały zwykłe 9000 wygląda na to ze nie ma co raczej szukać lepszych ramów

https://ithardware.pl/testyirecenzje/ryzen_9000_test_ram_6000_6400_7000_mhz-34697.html

 

Jak kontroler pozwoli to idą 6400cl32, 7000cl32  są wolniejsze ale różnice minimalne,a dodatkowo te procki z kaszą są jeszcze mniej wrażliwe na ram

Cytat

Wykonane testy wykazały, że z porównywanych zestawów najwolniejszy we współpracy z procesorem AMD Ryzen 5 9600X okazał się 7000 MHz CL 32, najszybszy 64000 MHz CL 32, a pomiędzy nimi wylądował 6000 MHz CL 30. Zostając na chwilę przy ustawieniach asynchronicznych, pamięć o zegarze 7000 MHz miała co prawda przebłyski lepszej formy, ponieważ zremisowała z 6000 MHz w Dragon's Dogma 2 oraz Spider-Man: Miles Morales, a w CoD: Modern Warfare 3 była symbolicznie najlepsza, jednak w ogólności nie są to parametry, w które powinni celować posiadacze Ryzenów 9000, bądź osoby przymierzające się do zakupu CPU z tej rodziny. Za to co do różnic między RAM o zegarze 6000 MHz oraz 6400 MHz, w obu wypadkach synchronicznie z kontrolerem procesora, potrafią być nieznaczne, chociaż czasem są bardziej zauważalne, np. 4,1% przewagi w Dragon's Dogma 2 czy 6,4% w Spider-Man: Miles Morales.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Mając 7800X3D w ogóle olałbym premierę 9800X3D, mi tam się po mniej jak 2x wydajność to nie chce schylać w ogóle.  Prywatną maszynkę roboczo - rozrywkową z 5800x3D pewnie uaktualnię jak wyjdzie AM6 lub coś mega ciekawego od intela. Jeżeli polujesz jednak na pojedyncze procenty to rozumiem i wtedy zapewne warto kombinować. Może okazać się, że 9800x3D będzie miał jeszcze poprawiony IMC względem obecnych 9xxx, gdzie kilku recenzentów zgłaszało problemy z pamięciami na premierowe testy. Nie mamy jeszcze nowych płyt z nowym chipsetem, tutaj też może trochę się poprawić.

Link to post
Share on other sites

9800X3D kusi mnie z jednego powodu - tam pal pięć tą różnicę w wydajności. Temperatury. Może w Zen5 trochę bardziej go poskromią termicznie bo to największa bolączka mojego 7800X3D. pocichu też licze że zussamen do kupy koszt wymiany wyjdzie mi nie więcej niż 800zł, ale to oczywiście na spokojnie i po testach . 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, joker5513 napisał:

Panowie - pod kątem Zen 5 i nadchodzących Zen 5 3D - zostawić pamięci 6000 CL30 czy kombinować trzeba będzie z nowym zestawem?

Oczywiście, że dla tego 1.2% wydajności więcej warto! A stare, zużyte 6000/30 oddać mnie xD

  • Haha 4
Link to post
Share on other sites

Nowy bios beta ma ramy do 8000 (przynajmniej ASrock)

 

I nawet w pamięciach, QVL updatowali, na razie na chińskiej stronie

SYUp3Th.png

 

I dla 7800X3D coś dygnęło - ECLK 103 PBO - 50 CO Core 0-7 -15 Core 3 -5, RAM 2x16 6400 28

 

gUdhmlG.jpg

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Aż bym Ci Ernu wysłał do testów takie HyperX Hacker Pro (8000 CL36) żeby zobaczyć, czy to wstanie i jeśli tak to jej się będzie miało do 6400/28 (bo mam takie jedne kostki na oku). Pięknie ciśniesz swego Rysia na tym Tajczi :0

Link to post
Share on other sites

Oj nie ja to robię, chociaż mój wynik też poszedł w górę kilka setek ale nie taki imponujący, i ram mam też ten co miałem, max 6200 cl30. Cięzko mi sie zmotywować do dłubania OC bo jakoś tak zabrali całą radochę z tego. 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Gryphus napisał:

6400 cl42 tj wrak do gier, Venomy zaś (pierwszy link) różnią się tylko tym, że na AM5 będziesz je musiał ręcznie ustawić bo one mają tylko Xmp dla Intela. 

Link to post
Share on other sites

To są ramy co robią 6400 28 czy 6200 26 ale trzeba paluszkami ustawiać bo tylko XMP mają

https://proline.pl/pamiec-lexar-ares-rgb-ddr5-32gb-2x16gb-7200mhz-cl34-ld5u16g72c34la-rgd-p8120994

 

 

Te za to bezstresowe do AMD 6000 cl30 na EXPO

https://www.x-kom.pl/p/1184835-pamiec-ram-ddr5-lexar-32gb-2x16gb-6000mhz-cl30-ares-rgb.html?sm=pepper&utm_tag=593050359

 

A jak się upierasz przy 64 to https://www.x-kom.pl/p/1214502-pamiec-ram-ddr5-gskill-64gb-2x32gb-6000mhz-cl30-trident-neo-amd-rgb.html

Tylko te cl30 to takie z przymrużeniem oka bo secondary timingi są rozjechane

 

Link to post
Share on other sites

Świeżutki re-test ostatnich poprawek do W11 na PurePC:

 

https://www.purepc.pl/test-procesora-amd-ryzen-7-7800x3d-na-windows-10-22h2-vs-windows-11-23h2-vs-windows-11-24h2-analiza-wydajnosci-hvci

 

Fajnie, że jednak moje marudzenie się przydało, bo jest do czego się odnieść (~wyniki). 7% wyższa wydajność w Dziedzictwie Hogwartu to więcej niż generacyjny przyrost w Zen5%. Żeby tak jeszcze zobaczyć re-test Intela jak już wyjdą wszystkie poprawki... 

 

Pozdrawiam jednocześnie kolegę Mariuszka, który to ostatnio często tu zagląda ale sam się nie udzieli. 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, wrobel_krk napisał:

A takie asynchroniczne 8000mhz jest szybsze w grach jak ciasne synchroniczne 6000-6400

Zależy od gry, ale przeważnie podnosi minimalny FPS. Zaletą są, niższe napięcie SOC, oraz niższe napięcia VDD/VDDQ. Na 6400 CL26 trzeba już dawać VDD 1.62V, tutaj 1.54.

  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

Podwyżki 7800x3d wynikają stad że 9000 jest do du*y do gier i drogie, żadne magiczne  hokusy pokusy z windowsami tego nie zmienia, bo poprawiaja się wyniki i 7000 i 9000:)

Swoja drogą wyszło że najlepiej mieć jeszcze w10 jak ja.

https://www.purepc.pl/test-procesora-amd-ryzen-7-7800x3d-na-windows-10-22h2-vs-windows-11-23h2-vs-windows-11-24h2-analiza-wydajnosci-hvci

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, wrobel_krk napisał:

Swoja drogą wyszło że najlepiej mieć jeszcze w10 jak ja.

...HU w końcu posypało głowę popiołem, imo mieli włączonego VBS'a we wcześniejszych testach (czy celowo czy nie nie mnie oceniać).

 

 

 

Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, pendzel_3 napisał:

...HU w końcu posypało głowę popiołem, imo mieli włączonego VBS'a we wcześniejszych testach (czy celowo czy nie nie mnie oceniać).

 

 

 


Taaa... wyłączyli go jak zaczęli testować na Win11 lata temu. Nawet w ostatnim video potwierdzili, że wyłączenie VBS w biosie i windowsie jest standardem ich testów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...