Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

3 minuty temu, Rebelmind napisał:

Nie tylko temperatury a pwr limit jeszcze. 


Tech jesus sprawdził, że rdzenie na CCD2 miały 0,5% usage, więc się BAAAAAAAARDZO marnował na nich prąd, który jest używany do tego, by działały nie ważne jak bardzo obciążone.

Wychodzi, że serio trzeba czekać na 7800X3D.
Ma mieć mniejszy boost clock, ale może się będzie dało coś z tym zrobić, żeby podkręcić.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mirai99 napisał:

Wychodzi, że serio trzeba czekać na 7800X3D.
Ma mieć mniejszy boost clock, ale może się będzie dało coś z tym zrobić, żeby podkręcić.

Już przy premierze zablokowanego 5800X3D było, że takie Auto OC np na Asusach ROG X570 potrafiły przez symboliczne BCLK OC wykręcić wtedy wyższy zegar, co faktycznie przekładało się na wyniki. 

Link to post
Share on other sites

Ten 7900X3D to ma dwa bloki po 6 rdzeni - z czego tylko jeden ma 3d cache?? :roll: Dobrze że wybito mi z głowy zakup tego gówna. Myślałem że ma jeden blok 8 rdzeni z 3d i 4 bez... Nie wysłali recenzentom tego procesora do testów, co tylko może znaczyć jedno. W cenie 3200zł lepiej kupić sobie teraz 13600K teraz i wymienić go za 6 miesięcy na 14600K :D

 

Dodatkowe rdzenie bez 3d wydają się tylko przeszkadzać w ogólnym rozrachunku - coś jak E core u Intela :D  I blado wygląda średnia z wielu gier u wszystkich recenzentów - przewaga może total 6% 7950X3D nad 13900K. Zupełnie nie ma tego efektu WOW który nijakiego 5800X zmienił w potwora i umożliwił wielu ludziom upgrade niskim kosztem z jakichś starych 3600.

 

I najśmieszniejsze że tak samo w grach będzie pewnie latał 7800X3D, którego z niewiadomych powodów nie można teraz kupić.

 

Generalnie FU AMD - nagrzany byłem na te procesory ale dobrze mieć brać forumową jak wy która mnie od tego pomysłu odwiodła.

Edytowane przez joker5513
  • Haha 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, joker5513 napisał:

najśmieszniejsze że tak samo w grach będzie pewnie latał 7800X3D, którego z niewiadomych powodów nie można teraz kupić.

Tego CPU nie ma od razu na rynku z wiadomych powodów: nie dałoby się tak łatwo wydoić ęTuzjastufff ;) Z tego samego powodu testów 7900X3D jest jak na lekarstwo. 

 

20 minut temu, joker5513 napisał:

Generalnie FU AMD - nagrzany byłem na te procesory ale dobrze mieć brać forumową jak wy która mnie od tego pomysłu odwiodła.

Dobrze mieć intela konkurującego ceną ;)

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, joker5513 napisał:

Ten 7900X3D to ma dwa bloki po 6 rdzeni - z czego tylko jeden ma 3d cache?? :roll:

Jak się człowiek bardziej zastanowi to 7900X3D to rzeczywiście procesor bezsensowny. Droższy i tańszy model będzie miał blok z 8 rdzeniami z 3D V-Cache, a tutaj tylko sześć jajec. Podejrzewam, że prędko przestaną go produkować przez niewielkie zainteresowanie. 

Link to post
Share on other sites

7900X3D nie jest 'bezsensowny' - tj odpad po produkcji 7950X3D, w którym CCD z 3D-cache nie przeszedł kontroli jakości na wszystkich 8 rdzeniach. Bezsensem byłoby nie próbować tego sprzedawać. 

 

Jednocześnie w pełni się zgadzam, że świadomy użytkownik weźmie albo pełne 8+8X3D albo pojedyncze 8X3D (7800X3D).

 

Dla Nas najbardziej sensowne byłoby, żeby te wadliwe chiplety poszły do sprzedaży jako 7600X3D, tyle że taki CPU zabiłby kompletnie sprzedaż reszty Zen4 w przedziale cenowym do 1500 PLN, czego Czerwoni sobie świadomie nie zrobią. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

7900X3D nie jest 'bezsensowny' - tj odpad po produkcji 7950X3D, w którym CCD z 3D-cache nie przeszedł kontroli jakości na wszystkich 8 rdzeniach. Bezsensem byłoby nie próbować tego sprzedawać. 

 

Jednocześnie w pełni się zgadzam, że świadomy użytkownik weźmie albo pełne 8+8X3D albo pojedyncze 8X3D (7800X3D).

 

Dla Nas najbardziej sensowne byłoby, żeby te wadliwe chiplety poszły do sprzedaży jako 7600X3D, tyle że taki CPU zabiłby kompletnie sprzedaż reszty Zen4 w przedziale cenowym do 1500 PLN, czego Czerwoni sobie świadomie nie zrobią. 

Mam ryśka 5800x3d :lol:

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Mst74 napisał:

Kocham testy w 720p, mają tyle sensu!!! :rotfl:

Jeżeli testowana jest wydajność procesora to oczywiście czym mniejsza rozdzielczość tym lepiej widać różnice wydajności, więc jest to zasadne, aczkolwiek wystarczyłoby 1080p.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...