Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Pomysł testu dobry tylko 5950x traci na podkręcaniu w grach, bo bez OC potrafi do 5ghz boostowac na paru rdzeniach, OC CPU ma sens tylko jeśli chce się uzyskać w nim maksymalna wydajność wielowątkową w aplikacjach użytkowych. Powinien dla 5950x tylko ram podkręcić a CPU na auto albo PBO.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

fajny test

 

-5950x po all core oc jest słabszy w grach od 5600x na pbo z krzywą

-3733 cl14 to jakiś żart na zen3, 3800 cl14 to ja na swoim ziemniaku 5600x robię bez żadnego wysiłku a mój 3600 robił lepsze oc ramu, chociaż mam nibyto jeden tik lepsze ramy bo 4400 cl19. na 10700k robiłem 4200 cl 16 ale przy max oc 5ghz. 

-3090 ma niższe taktowanie z zen3

-chłodzenie 10700k jest lepsze, bezpośredniego porównania 360 nie znalazłem ale przy 240 na obciążeniu iceberg ma blisko 10c więcej na cpu. Równie dobrze mógł tam navisa wsadzić. Arctic to obecnie najwydajniejsze clc z najlepszymi wentylatorami.

-5.2ghz robi poniżej 10% 10700k, 5.1ghz robi 20 kilka %, może z 1.4v+ cos się tam zmienia ale z drugie strony 5950x ma 1.33v. 

 

Każdy z powyższych czynników dale mniej lub więcej ale zsumowane dają już wyraźna różnicę. 

 

5950x to nadal nowa platrofma z niedopracowanym biosem itd. Niby to nie wina intela ale też to nie wina AMD(choć może lekko tak), że intel robi te same cpu od 2012 roku i ma je wyszlifowane jak schody w Częstochowie. 

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Up 

 

A ja dodam tylko, że kolega expert jeszcze "błysnął wiedzą" w 2:12, bo Csgo już na premierę nie było grą jednowątkową de facto. 

 

Poza tym gdyby było tak, jak ów misiu kolorowy prawi to nadal bym mógł bez problemów rushować B na moim i3-4170 (na tym samym poziomie co w 2015 roku) 

 

Nooo, ale @Gosu przyklepał więc jest szacun na dzielni ;)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.12.2020 o 08:03, wrobel_krk napisał:

Pomysł testu dobry tylko 5950x traci na podkręcaniu w grach, bo bez OC potrafi do 5ghz boostowac na paru rdzeniach, OC CPU ma sens tylko jeśli chce się uzyskać w nim maksymalna wydajność wielowątkową w aplikacjach użytkowych. Powinien dla 5950x tylko ram podkręcić a CPU na auto albo PBO.

 

nie wiem czy te parę rdzeni w booscie jest lepsze od all core, finalnie np taki bfv i inne tytuły również lecą na najwyższym dostępnym all core.

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś może Gruzena 5600X i Cyberpunka 2077? 

Interesowałyby mnie screeny z HWInfo odnośnie Core/thread usage, Effective clock, TDP/napięcia. 

 

Ogółem wydaje mi się że CP jest bardzo litościwy dla multi-core CPU, bo na 2600 raczej śmiga miło (przynajmniej jeszcze... bo ledwo 1h mam na liczniku). Sama gra bardzo ładnie utylizuje wątki. Ciekawe ile rdzeni/T jest w stanie wykorzystać. 

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Marucins napisał:

Oczywiście, a wiesz dlaczego? Bardziej zajedzie ci GPU niż CPU.

 

Dlatego że nie ma G. pokroju DENUVO!


Steam przypadkiem nie miał mieć DRM jakiegoś? Osobiście kupiłem na steamie, bo mam dość używania 4059 launcherów. A kolejny to bym już ześwirował.
A no GPU mnie bottleneckuje (odziwo nawet powerlimitem). Ale patrząc na suche dane utylizacji to Cyberpunk ma świetną optymalizację multicore. 

 

2h gry, średnio mam 75% obciążenia na każdym wątku, a odchylenie względem średniej wynosi +-5% w skrajnych przypadkach. To dobrze wróży osobom, które mają wyższy refresh rate niż moje plebejskie 60Hz. :))

Link to post
Share on other sites

Bardziej niż Steamowym DRM bym się martwił o VAC'a, ale ten praktycznie podnosi łeb tylko w multi. 

 

Kurde no, czuję "presję tłumu" z tym Cyberem i mam z jednej strony świadomość, że Zenon Trzeci wraz z 3070 leżą odłogiem trochę ale mam zasadę, że ciekawe gry AAA ogrywam po roku, dwóch jak już są połatane. 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Rebelmind napisał:

Kurde no, czuję "presję tłumu" z tym Cyberem

Nie daj się porwać zbiorowej euforii,  kupisz za rok, jak mówisz połataną i taniej. Z pewnością nasz jakieś starsze i jeszcze nie ograne tytuły.  A co do zużycia cpu w CP to na Hardware Unboxed mówili,  że 16 rdzeniowy Ryzen 9 jest w CP wykorzystywany w maksymalnie 40% a 3600 w ok 80%.

Link to post
Share on other sites

No te anticheaty robią robotę :P

 

Podkręcając cpu/gpu, wyjatkowo ostro daje się we znaki... Grając offline w inne niby bardziej wymagające gry mogę mieć o +50/+100Mhz więcej, od cpu poprzez ram do gpu. Z anticheatem już tak nie jest, coś co było 'stabilne' tam, z vac już wywala błędy, do pulpitu etc.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Rebelmind napisał:

Bardziej niż Steamowym DRM bym się martwił o VAC'a, ale ten praktycznie podnosi łeb tylko w multi. 

 

Kurde no, czuję "presję tłumu" z tym Cyberem i mam z jednej strony świadomość, że Zenon Trzeci wraz z 3070 leżą odłogiem trochę ale mam zasadę, że ciekawe gry AAA ogrywam po roku, dwóch jak już są połatane. 

 

0EBBAC8D-4AD5-4ED7-B2C4-0EEB4F700A11.png

Link to post
Share on other sites

Czytałem właśnie Metacritic i niestety ale "czerwone" opinie nie są z doopy (typu gra jest zbyt kolorowa ALBO uJowa bo nie mój klimat) tylko właśnie bugi, crushe, zwiechy... Z drugiej zaś strony HU mówił, że na 30+ testów kart, które zrobił gra się wysypała RAZ - tyle że w takim przypadku jestem bardziej skłonny uwierzyć No-name'owi z Metac niż streamerowi... 

Link to post
Share on other sites

Tylko testerzy maja czysty system, nowe stery, skonfigurowana odpowiednio platforme,  no i puszczają w kółko testy w tym samym miejscu, a przeciętny user może mieć więcej problemów bo cos tam się gryzie, wejdzie gdzieś gdzie są bugi itp. Albo ma nie do końca stabilne OC, ram itd:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, wrobel_krk napisał:

Tylko testerzy maja czysty system, nowe stery, skonfigurowana odpowiednio platforme,  no i puszczają w kółko testy w tym samym miejscu, a przeciętny user może mieć więcej problemów bo cos tam się gryzie, wejdzie gdzieś gdzie są bugi itp. Albo ma nie do końca stabilne OC, ram itd:)


To sorry, jeżeli jest nowa gra i nie masz nowych sterów, to twoja wina, a nie producenta.

Co do reszty - to jak najbardziej, testerzy raczej nie przechodzą całej gry na każdej karcie, tylko robią jakiś reprezentatywny kawałek i testują na każdej karcie ten sam. WIęc to że im nie crushuje nie jest żadnym argumentem, bo nie są przykładami reprezentatywnymi.

38 minut temu, Rebelmind napisał:

Czytałem właśnie Metacritic i niestety ale "czerwone" opinie nie są z doopy (typu gra jest zbyt kolorowa ALBO uJowa bo nie mój klimat) tylko właśnie bugi, crushe, zwiechy... Z drugiej zaś strony HU mówił, że na 30+ testów kart, które zrobił gra się wysypała RAZ - tyle że w takim przypadku jestem bardziej skłonny uwierzyć No-name'owi z Metac niż streamerowi... 


TBH, jeżeli bym chciał #cancel grę i miał trochę oleju w głowie (teoretycznie te dwa stwierdzenia się wykluczają, ale przyjmijmy że może się zdarzyć) to bym pisał o bugach, żeby mi nie wywalili opinii (co strony/steam zaczynają ostatnio robić), a nie o tym przez co naprawdę chcę to zrobić.

 

Edytowane przez mirai99
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Czytałem właśnie Metacritic i niestety ale "czerwone" opinie nie są z doopy (typu gra jest zbyt kolorowa ALBO uJowa bo nie mój klimat) tylko właśnie bugi, crushe, zwiechy... Z drugiej zaś strony HU mówił, że na 30+ testów kart, które zrobił gra się wysypała RAZ - tyle że w takim przypadku jestem bardziej skłonny uwierzyć No-name'owi z Metac niż streamerowi... 

 

15h gry zero crashy, wszystko smiga z RT na ultra i Dlss, procek tez daje rade bez problemu.

Link to post
Share on other sites

CP jest podobno bardzo wyczulony na OC, po resecie ustawień karty jest ok. Mi się raz wypłaszczyła w ciągu 7h rozgrywki więc nie ma tragedii, niemniej bugów jest dużo i tak jak ludzie piszą AI nie istnieje, wszystko z algorytmów praktycznie w otwartym świecie. Z drugiej strony misje głównego wątku są nieźle napisane i spokojnie idzie go skończyć a resztę zostawić sobie na potem (przynajmniej akt 1, dalej nie dotarłem)

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:


Tylko wspomnę, że patrząc na ich liczby, to ja tam nie widzę poprawy klatek:

118-123 -> 120-124
76-80 -> 80-81

po tym jak są podane (hover in xxx range), to to jest "oko-odczyt" a nie średnia z jakiegoś softa, a te zakresy są tak bliskie sobie, że twierdzę że ten patch nic nie daje, bo są BARDZO limitowani przez gpu, a cpu sobie siedzi i pije drinki z palemką.

Link to post
Share on other sites

To może nie być takie istotne dla średniej FPS ale podobno poprawia dużo min FPS, a także np na ryzen 3600 czy słabszych wystarczy poczytać komentarze

Widzę, że ktoś w statusie też o tym napisał i ludziom pomaga, swoja drogą CDPR to nawet nie sprawdzili czy to działa na Amd dobrze

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...