Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

 

 

Nie wyczuliście żartu w tym poście?
 

złapali się...  :-> jeśli ceny premierowych utrzymają się do tych z zen2 a różnica w wydajności się potwierdzi to ceny będę musiał spaść z tym że to i tak nie będzie nawet połowa tego co się dzieje z turingami.

 

to celuję w 3700x
pod jakie zastosowania? przemyśl to bo własnie dziś dywagowałem z takim jednym cfaniakiem z za morza i w sumie ma rację, może się okazać że taki 4600 będzie i tak lepszy nie tylko do gier ale i w znacznej większości softu nazwijmy to (domowego). Zapowierdz 08.10 - realna  dostępność pewnie +miesiąc +drugi miesiąc na zniesienie podatku od nowości i w sumie na gwiazdkę można sobie prezent będzie zrobić. :D
Link to post
Share on other sites

Wkręcony w szał (pozytywny) po Athlonie 3000G pobawiłem się swoim daily (100% stable) profilem OC na R5 2600. Jak zwykle maksymalna stabilność pod Resolve z zapasem. 

 

Drobne fixy pozwoliły mi na obniżenie napięcia do 1.285v tak jak kiedyś (ktoś aktualizacja biosu mi to popsuła i musiałem troszkę podbić). SOC 1.05v standardowo. 

RAM z 3533 i luźnymi/przeciętnymi timingami zbiłem do 3400Mhz z super niskimi oraz ciasnymi timingami. Ostatecznie działa to lepiej na kontrolerze Zen1+.

14-14-14-14-28-42 (1T). A reszta pomniejszych ustawień jest sporo lepsza niż w defaultowym profilu 3200MHz. 

Ciągle tracę sporo punktów przez durne procesy windowsa w tle... ale pies to drapał. Liczy się różnica względem własnych poprzednich benchmarków (w zapisanych wynikach mam stary testowy 4.15GHz i 3533MHz). 

 

 

CPU-OCpng_qqnpwpq.png

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Znam ten ból, dwa lata temu ta padaka tyle kosztowała. Jak 3200 to w środku pewnie beznadziejne Samsungi trash b-die

 

Trash B-DIE? Coś ci się chyba pomyliło (mocno) :rotfl:. Bo B-DIE to te cudowne kości. I B-DIE mają 14Cl, nie 16. :P 

Ja za swoje B-DIE płaciłem prawie kafla dwa lata temu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trash B-DIE? Coś ci się chyba pomyliło (mocno) :rotfl:. Bo B-DIE to te cudowne kości. I B-DIE mają 14Cl, nie 16. :P

Ja za swoje B-DIE płaciłem prawie kafla dwa lata temu.

Są biny B-die „wyselekcjowane” które się nie podkręcają powyżej 3200 ale można coś ugrać timingami
Link to post
Share on other sites

Trash B-DIE? Coś ci się chyba pomyliło (mocno) :rotfl:. Bo B-DIE to te cudowne kości. I B-DIE mają 14Cl, nie 16. :P

Ja za swoje B-DIE płaciłem prawie kafla dwa lata temu.

:D

W Aegisach 3200 siedzą śmieciowe B-die, których się nie da podkręcić nawet na 3400. Zdarzały się przypadki na forum, możesz sobie poczytać.

Link to post
Share on other sites

Ogółem z tego co robiłem kiedyś research to po prostu wsadzano b-die też pod niższymi timingami, ale nadal były dużo lepsze od mainstreamowych hynixów. Sporo forumowych przypadków to przewrócenie się rowerka o mierny kontroler pamięci w procesorze - a nie o same pamięci. :>

Nawet te słabsze rewizje b-die miały rewelacyjne subtimingi po ręcznym ustawieniu niż taki hynix. 

Link to post
Share on other sites

Ale jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że po wymianie B-die Aegis 3200 na inne kości innego producenta działają stabilnie z docelową prędkością? Ryzen 3100 nie ma tak słabego kontrolera, aby nie dźwignął 3400Mhz.

Dżentelmen o którym teraz mówię wymienił je na Patrioty 3733 i nie ma z nimi problemów.

Link to post
Share on other sites

Nie no Zen2 ma bardzo dobry kontroler w porównaniu z Zen1 oraz Zen1+. 

Hmmm... raczej nie te czasy by wierzyć w rzeczy takie jak "kości nie lubią się z daną płytą". Czyli jednak faktycznie były crapowe batche. Silicon lottery widzę że lubi już dziabać wszędzie...

 

Dla Zen2 kości zawsze powinny w stanie operować do około 3600Mhz bez większych problemów. Przynajmniej tyle że B-DIE nie są od dłuższego czasu produkowane. Nie dość że prawdziwe B-DIE to białe kruki, to nie powinni być też odpadów z B-DIE.

 

W przypadku szukania "prawdziwych" B-DIE polecam tą stronkę tak na przyszłość:

https://benzhaomin.github.io/bdiefinder/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...