Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Nie Vapor-x to Vapor-X, tak samo jak Dual-X - taka nazwa.

 

Procek nowszy wpłynie na podkręcanie, oczywiście na plus dla nowego, nie wiem dokładniej jak to wygląda w szczegółach, ale na pewno jest lepiej, tylko pytanie znowu, czy opłaca się dorzucać trochę jednak sporo kasy do Tahiti2 skoro robisz CF.

Ten temat był już wiele razy i spece z tego forum jednak doradzali żebym wziął Dual-X OC lub nawet bez OC bo różnicy nie poczuję.

W końcu mam Asusa bo jak mówiłem Vapor-X poszedł za bardzo w górę cenowo, a Dual-X mi się nie podobał i wygląda dość biednie w stosunku do Asusa, głównie z uwagi na backplate, a nie chce mi się potem szukać jakiś części jeśli mogę je mieć od razu.

Link to post
Share on other sites

Poza tym tematem już.

 

Nowaj ma rację, nie ma sensu dawać 2500zł za CF z HD 7970 jeśli SLI z 660 lub 660TI dają praktycznie to samo za dużo niższą cenę :).

A jak myślisz gdzie cf 7970 znajdzie się na tym wykresie. Jak ktoś nie ma zielonego pojęcia to wogóle nie powinien się odzywać.

http://i.imgur.com/mrcuOxU.jpg

Link to post
Share on other sites

@up

Zanim o jajach napiszesz to przeczytaj jakie tytuły są w teście

http://www.behardware.com/articles/876-1/review-nvidia-geforce-gtx-660-asus-directcu-ii-top-and-sli.html

 

A to też są jaja

http://i.imgur.com/5EQ6j6P.png

http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/nvidia-geforce-gtx-titan_11.html#sect0

 

A zgdajesz sobie sprae jeśli w teście na guru jest rozbierzność w konfiguracjach multi w sterach AMD Catalyst (12.1 ~ 12.8) jaki to ma wpływ na wydajność to samo tyczy się SLI.

 

LAn OC testuje w benchmarkach jak byś był w temacie to byś wiedział że można sobie je o kan rozbić + pare gier, w grach skalowanie masz zależne od miejsca i nie jest jednakowe. Raz 30- raz 40- raz 80.

Większość się tu wypowiadających nie ma zielonego pojęcia w tym temacie.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

maxforces

Wszystkie takie testy są przekłamane i tyle, żaden nie jest prawidłowy, a jedyną opcją na realne zobaczenie wydajności to gameplaye na identycznym/podobnym sprzęcie jaki się posiada. Ja też miałem nie brać 7970, ale kupiłem dopiero po zobaczeniu gameplayów na których jasno było widać jak i gdzie inne karty odstają pomimo podobnych wyników w jakiś testach...

A poza tym na ile starczy SLi z 660Ti, a na ile z 7970? Trzeba się zastanowić czy jest sens zawać 500-600 zł więcej za coś co i tak pewnie będzie bezużyteczne w bardzo podobnym czasie, bo jednak to jest praktycznie ta sama partia. Wejdą porządne gry na next geny PS4 i wszystko wymięknie i trzeba będzie kupić nowe karty.

 

To jest rynek elektroniczny, a my jesteśmy tylko marionetkami, dają nam coś co niby jest super i kosztuje 2K, a za chwilę wydadzą gry, które może nie będą rewolucją graficzną, ale słabiej je zoptymalizują i będzie kicha nawet na najlepszych konfiguracjach w "ludzkich" cenach.

 

Idąc tym tokiem można polecić autorowi NVidię Titan bo co z tego, że kosztuje 4k jak oferuje więcej (choć tego póki co nie widać).

 

Takie moje skromne zdanie, nie musisz się z nim zgadzać :)

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Johny3, czyli nie warto dokładać do droższego , skoro z każdego można wycisnąć prawie tyle samo.
Jestem w sumie zdecydowany na Sapphire Dual-X , tą najtańszą wersje bez OC 1550zł  od sztuki bardzo mi pasuje.

Czy taki backplate będzie pasował do tej grafiki?

http://www.angela.pl/p9297,ek-water-blocks-ek-fc7970-backplate-black-csq.html

Edytowane przez worms
Link to post
Share on other sites

Myślę, że Dual-X będzie ok, tak jak mówiłem dużo osób tutaj z działu kart graficznych mi ją polecało zamiast tego Vapora. Wersji OC też nie warto kupować bo płacisz za OC, które zrobisz sam.

Moim zdaniem dobra karta w dobrej cenie.

 

Co do backplatu to nie wiem, aczkolwiek powinien. Porównaj sobie fotki karty i układu dziur na śrubki.

 

Wysłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Niektóre telefony mają taką stopkę ustawioną z automatu - tj. maile wysyłane z iPhonów.

 

Ale mógłby się chociaż skapnąć po pierwszym poście i ją usunąć...

Chyba, że nie czyta tego co napisał. To by tłumaczyło "kompetencję" niektórych jego wypowiedzi...

Edytowane przez effendi360
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te ekspert wiesz gdzie mam twoje marne komentarze? 

Mam taką stopkę w taptalku ustawioną automatycznie i nigdy do tego nie przywiązywałem wagi, ale jeśli szanownemu mości panu to przeszkadza to już usuwam i kajam się w prochu i popiele, że w ogóle śmiałem mieć domyślnie ustawioną taką stopkę i nigdy jej nie usuwałem. Jeszcze raz wybacz <facepalm>

Matko, ale ty jesteś żałosnym, małym człowieczkiem...

 

Normalnie aż bym to usunął, ale niestety nie mogę edytować postów...

 

PS. Co macie do mojej stopki? Ani się nie narzucam nikomu, nikt jej czytać nie musi bo jest w spoilerze. Niektórzy walną sobie stopki na 5. linijek czcionką 3 razy większą od normalnej i piszą nawet o radiu w samochodzie, albo co najlepsze, skuterze.

 

Niektórych to bardzo boli, ale nikt nie zauważy, że to nie jest sprzęt, którym można wyjść na miasto i poszpanować. Ot, zwykły telefon, który kupić sobie może w zasadzie każdy bo kosztuje raptem 600-800 zł na Allegro...

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

małym człowieczkiem...

 

:D

 

 

Niektórzy walną sobie stopki na 5. linijek czcionką 3 razy większą od normalnej i piszą nawet o radiu w samochodzie, albo co najlepsze, skuterze.

 

Co wolno Wojewodzie.... :D

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Ja mam się niby obrazić? Za co?

Dobra zwróciliście uwagę, że Was to wkurza i usunąłem stopkę z Taptalka. Z postów nie mogę bo są dla mnie nieedytowalne.

Na Ciebie Sid się nie mam za co obrazić, ani denerwować na innych też. effendi jako jedyny pokazuje swój poziom jako pierwszy obrażając i wyzywając, popatrz na jego posty stronę, dwie wcześniej, bo tam się zaczęła nasza "wymiana" zdań. Ja piszę do wormsa w normalny i kulturalny sposób, po czym on wpada tu nie wiadomo skąd nic nie wnosząc i jeszcze mnie obrażając

Link to post
Share on other sites

Wrzuć na luz, tutaj krąży kilka kłótliwych osób które czepiają się krzywizn moralnych i wątpliwych etycznie wypowiedzi, a czasem czepiają się bo lubią - i poza effendim, do tego grona należę i ja - ale trzeba oddać sprawiedliwość, że te komentarze wystosowane są w jakimś głębszym celu niż wyłączna irytacja ich odbiorcy. 
Ty miałeś to nieszczęście wyskoczyć z nawet słusznym stwierdzeniem, ale tak nadużywanym przez tutejsze grono baranów, że nabrało bardzo złego wydźwięku (bo matoły się wtrącają w ludzkie sprzęty nie mając pojęcia ani o samym sprzęcie ani o zastosowaniu jakiemu autor je podda i wynikają z tego tysiące durnych dyskusji na forum które trzeba prostować, aż się nóż w kieszeni otwiera) - stąd reakcja effendiego.

A wyjaśnienie dalszej sprzeczki jest jeszcze łatwiejsze - internet.
Także polecam wszystkim głośno pierdnąć, olać sprawę i wrócić do normalnych dyskusji wykazując odrobinę zrozumienia dla drugiej strony. Bo o tyle o ile początkowe zwrócenie uwagi w tym czy innym przypadku można usprawiedliwić, tak te węże offtopu już niekoniecznie.
 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@johny3

 

To, że ty nie widzisz moich postów nie znaczy, że nie udzielam się w temacie, bo użytkownik zainteresowany sprawą, jest ze mną w stałym kontakcie na gg więc nie tobie ****a oceniać kto tu "więcej pomaga". Wyłoby chociażby spojrzeć na licznik postów, żeby stwierdzić kto się jednak bardziej udziela na forum. Ja przynajmniej nie muszę w sygnie żebrać o plusy :] Bo reputację sobie chyba wyrobiłem wystarczającą; codziennie odrywam się od swoich zajęć (nawet w tej ****a chwili, moduję z gościem bios do karty) żeby doradzać ludziom jak mogę ZA DARMO i nie pozwolę sobie, żeby jakiś "szczyl" obrzucał mnie błotem. Szczególnie jak napisałem, kompetencja twoich postów pozostawia wiele do życzenia, ale nie chce mi się włazić w to bagno i się w nim paprać przy niedzieli.

Edytowane przez effendi360
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc ja zrobiłem to co mogłem - usunąłem podpis z TapTalka i zezwalam modowi jakiemuś na usunięcie podpisu z moich postów. Resztę olewam i skończmy ten offtop już :)

 

Kurdee, znowu moja stopka, mam tak napisane, bo mnóstwo osób nie raczy kliknąć łapki przez co nie mam praktycznie wcale repa, ale myślę, że to już niczyja sprawa tylko moja, ale ok. Napisałem, że  nie wnosisz do tematu bo tak się składa, że nie mam wglądu w twoje archiwum GG i nie wiem z kim piszesz poza tematem.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...