Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Najczęściej wszelakiej maści rozwiązania oferujące automatyczne oc są o kant du*y rozbić. Poszukaj na forach informacji o maksymalnym stabilnym taktowaniu dla twojego gpu i pamięci na karcie, pomniejsz o 10-15% i zacznij od tego pułapu. Natomiast jeśli jesteś na tyle leniwy, że nie chce ci się poszukać i poczytać, to nie zabieraj się za OC.

Link to post
Share on other sites

Każda karta ma indywidualne maxymalne stabilne oc. Ludzie wyciskają spokojnie po 1200/1350. Mi na razie udało się wycisnąć 1165/1380. Jedynie mnie dziwi, że nie pokazują się żadne artefakty, tylko zaraz wywala blue screena ( a obciążam kartę maxymalnie). 

Edytowane przez johnnyjonjc
Link to post
Share on other sites

Każda karta ma indywidualne maxymalne stabilne oc. Ludzie wyciskają spokojnie po 1200/1350. Mi na razie udało się wycisnąć 1165/1380. Jedynie mnie dziwi, że nie pokazują się żadne artefakty, tylko zaraz wywala blue screena ( a obciążam kartę maxymalnie). 

 

SKoro spokojnie wyciskaja po 1200 to dlaczego ty nie masz ?

Link to post
Share on other sites

Danny ciekawe mi ostatnio nie chciały się uruchomić CS:CZ i CS:GO twierdząc że inicjalizacja w OpenGL się nie powiodła, teraz mam nawet pewność że to przez sterowniki.

U mnie też z nimi problemy League of Legends ma dziwne przebarwienia Crysis 3 klatkuje i FurMark nie chce działać.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

 

U mnie też są z nimi problemy League of Legends ma dziwne przebarwienia Crysis 3 klatkuje i FurMark nie chce działać.

 

To ciekawe, bo wszystko działa z tych wymienionych i jeszcze więcej :/  -- oj chyba czyszczenie OS Ci się szykuje. Zadbaj też o VC++ redist.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Ale odinstalowywałeś stare, czy od razu nałożyłeś 13.3b3? - Bo bezpieczniej najpierw odinstalować stare.

 

Co jeszcze, hmmm po instalacji w CCC przywróć ustawienia domyślne i zresetuj OS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale odinstalowywałeś stare, czy od razu nałożyłeś 13.3b3? - Bo bezpieczniej najpierw odinstalować stare.

 

Co jeszcze, hmmm po instalacji w CCC przywróć ustawienia domyślne i zresetuj OS.

tak robiłem wszystko to, co napisałeś a stery usuwam amd_cleanup. na 13.2 beta 7 jest all okey. :)

Link to post
Share on other sites

Kurcze może nie powinienem jeszcze tutaj pisać, bo całego tematu nie przerobiłem tylko 2 ostatnie strony, ale przyznam ze się boję.
Widzę narzekanie na dziwne rzeczy których na GTX nie miałem( artefakty sterowniki), a przyznam że chciałbym się przesiąść na Asusa Direct CUII 7970 w CF jeszcze na dodatek.

Oczywiście chodzi o pozostanie na oryginalnym chłodzeniu, mam nadzieję że przy obsadzeniu 1 i 3 sloty grafa mi się nie zagotuje, jakich temperatur mogę sie spodziewać w grach?
Ktoś z użytkowników tego tematu posiada takie grafiki?
Bardzo mi się podobają, a zdenerwowała mnie nvidia z odinstalowywaniem sterowników physix mi siedzi , a w moim mniemani radek w cf będzie wydajniejszy, chce spróbować. Po za tym bardzo mi pasuje do wnętrza pc.

Edytowane przez worms
Link to post
Share on other sites

Johny3, zajefajna temperatura, jakbyś miał rację co do CF w wykonaniu Direct CUII to byłoby extra

 

JonathanArcherPL, jak masz obsadzone grafiki, na oryginalnym chłodzeniu, jakie temperatury w programach wygrzewających kartę: FutureMark, gry, czy jest głośno?

Ktoś mi wyjaśni czym sie różni model HD7970-DC2-3GD5  od HD7970-DC2T-3GD5 ?

Edytowane przez worms
Link to post
Share on other sites

 

Ktoś mi wyjaśni czym sie różni model HD7970-DC2-3GD5  od HD7970-DC2T-3GD5 ?


DC2 = DirectCu II
DC2T = DirectCu II TOP

Czym dokładnie się różnią, to nie wiem - ale na podstawie tego tematu (dotyczy 670) można trochę wydedukować - zegary.
http://www.tomshardware.co.uk/forum/381142-33-asus-geforce-directcu-directcu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...