Skocz do zawartości

Dlaczego benchmark forum schodzi na psy ?


Recommended Posts

@OldSmuggler

Zastanawiającym jest fakt, jak osoba która w każdym swoim poście nawiązuje do osobistych doświadczeń jako moderatora, poucza tutejszą ekipę zielonych jak i resztę użytkowników ale w tym samym miejscu otwarcie krytykuje duże ego. Nie wiem czy słusznie, ale zalatuje mi tutaj zbyt dużym mniemaniem o sobie, tak nagminnie stawiając się w roli "wujka dobra rada".

 

Już po raz kolejny rzuciło mi się to w oczy i zdecydowałem się powiedzieć to teraz, bo skoro nie masz zamiaru odpisywać na tę odpowiedź to nie wywoła ona kolejnej dyskusji.

 

----

Odnośnie tematu, tak jak powiedział SG - powoli ruszyło do przodu i zobaczymy jak potoczy się dalej.

Link to post
Share on other sites

Wciąż uważam, że administracja/moderacja się z wami jeszcze cacka.

Cacka, nie cacka, ja nazwałbym to dużą swoboda wypowiedzi. Ktoś wspomniał że taki temat by nie przeszedł a autor od razu dostałby bana. Myślę że pod tym względem nie powinniście narzekać. Moderacja - w porównaniu do redakcji - stara się słuchać opinii użytkowników. Chcieliście nowych moderatorów - macie, chcieliście ortografii - zwracamy na to większą uwagę. Kilka przykładów by się znalazło że jednak totalitaryzmem tego nazwać nie można. Sam mam pewien pomysł na poprawę sytuacji ale wcześniej trzeba przedyskutować to z innymi moderatorami.

 

 

@kamar59 nie akurat nie do Ciebie, o tym oraz o 'totalitaryźmie' wspomniał chyba błyskawiczny. A wątek - o ile dyskusja będzie na temat - nie zniknie z forum, o to możecie być pewni.

Link to post
Share on other sites

Z mojego punktu widzenia to był raczej problem "kiedy się cackać a kiedy nie".

W kilku sytuacjach zielonym popuszczały nerwy i była niepotrzebna brutalna pacyfikacja, z innej strony za dużo pobłażliwości na problemy które rosły - a gdyby do tych sytuacji zastosować zamienne rozwiązania to było by doskonale.

Będę tutaj gołosłowny, żeby nie wyciągać brudów z przeszłości ale myślę że idzie to w dobrym kierunku, bo koniec końców ekipa zielonych zaczyna słuchać i reagować. Tak jak było z ortografią, tak jak stało się z tym tematem. Pokrzyczy się, potem się uspokoi a w końcu wyciągnie wnioski i rozwiąże problem.

Jeszcze jest kilka detali nad którymi wypadało by popracować, pomijając aktualną walkę z niekompetencją, ale wg. mnie na chwilę obecną idzie ku dobremu.

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Pytanko #2:

 

Czy jest możliwość przestawienia zegara na forum? Niezależnie w czasie letnim czy zimowym zawsze jest o godzinę do tyłu.

 

To już może trochę czepianie się, ale jak mniemam to jest parę kliknięć roboty w panelu administracyjnym ;).

Link to post
Share on other sites

boz Wujku uwazam dokladnie tak jak napisał to na chyba pierwszej stronie sid vicious mozna i nalezy pisac "elaboraty" i zdanie moderow o zsmiecaniu tematu takowymi jest mi obce- kto nie jest w stanie napisac "elaboratu" o wyszosci czy nizszosci danej propozycji (nie jest w stanie to co innego niz nie napisal) nie nadaje sie do wypowiadania publicznie

 

calkowity brak elaboratow w tematach w ktorych do wyjasnienia spraw sa wymagane jest bezsensowny wrecz budujący dla splycania pogladów i utrwalania sie plot i swojego widzi mi sie niczym nie podpartego

 

niestety dyskusje sa tępione w mysl kazdy ma cos do powiedzenia i nie wolno kogokolwiek "dreczyc" skoro moderacja wspiera rozsiewanie glupoty to szczesc B... niech sie dzieje

mi tam nic do szczescia potrzebne nie jest

mialem kiedys nadzieje jak Victus ( choc nie mam pojecia kto to i jakie ma poglady w kazdym razie swietnie ze wspiera szerokie rozwijanie tematu bo inne podejscie to debilowacenie ) ze dzieki elaboratom poszerza sie spojerzenie , dociekliwosc poglad calosciowy i koncowo jakosc - ale sa durnie ktorzy twierdza ze to szkodliwe i jest ich coraz wiecej - spoleczenstwo wychowuje debili - nie mi sie z tym spierac , pogodzilem sie ze w znacznym stopniu nie da sie tego odwrocic

 

ludzkosc schodzi na .... i moze wlasnie tak ma byc bo dopiero kiedy sie zejdzie na samo dno jest szansa ze wowczas spojrzy i powie " o kuf.." alesmy "w czar..j d...e" sie znalezli i pomalutku zacznie sie chec znalezienia wjascia z ..upy

 

dobrze ze jest Wujek to prwie jak Ojciec :)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

ostatnio ze swoim promotorem rozmawialem o tym jak to nasze spoleczenstwo sie stacza na dno.

udzielam troche korkow z matmy, fizy i z roku na rok obserwuje coraz nizszy poziom w szkolach. dzieciaki nie potrafia pomyslec, wyciagnac wnioskow. ciekawe co wyjdzie z tych wszystkich reform i jakim bedziemy spoleczenstwem za 20 lat.

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

@erazm2 - Wygląda jak napisane na kacu :).

Rozprawy filozoficzne dużo lepiej wyglądają ze znakami interpunkcyjnymi...

 

Ogólnie się zgadam, ale odnosząc się do pierwszego akapitu... Komu w dobie wszechobecnego lenistwa, niechęci do czytania i pisania chce mu się pisać elaboraty? Niektórzy mają problem ze złożeniem trzech zdań w jedną sensowną wypowiedź. Wystarczy popatrzeć ile jest jednozdaniowych odpowiedzi na problemy wołających tutaj o pomoc. Jeżeli można ująć coś krótko, to jak najbardziej, ale są kwestie, które wymagają jakiegoś komentarza i uzasadnienia.

 

Za proces odmóżdżania trzeba podziękować miłościwie nam panującym rządom, nie jest to wyłącznie wina młodych, do których sam się zresztą zaliczam gdyż już zahaczyłem o te reformy.

Link to post
Share on other sites

rozprawy filozoficzne jak napisales duzo lepiej "wygladaja" kiedy sie rozumie co sie czyta, to nie dziela sztuki to mysli- mysli nie musza wygladac wrecz nalezy je pisac malo czytelnie dla odrobiny wysilenia :P

 

za proces odmozdzania trzeba podziekowac tym ktorzy stoja za rzadami nie koniecznie marionetkom - tu tez jest proces odmozdzania i jego celowosc- zwalic wine na tego kogo widac a Ci ktroych nie widac przyniosa ratunek przed tymi ktoprych wystawili na widok i im za udzielenie wizerunku zaplacono

 

dobra, pozdro za krytyke mojej pisowni - zawsze bardzo ja lubie

bardzo nie lubie ladnosci podszytej niczym- dlatego tak pisze, kto lubi ladniosc niech nie czyta

 

nie cierpie kotylionow przypietych burakom

wlasnie tak jest przeprowadzana reforma odmozdzania - wszystko ma byc ladne mile i poprawne bez znaczenia tresc

skoro jestem przeciwnikiem to nie bedzie milo ladnie i przyjemnie - tylko tresc

 

zreszta jak dla mnie to koncze i znikam w swoim popapranym swiecie :)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

dobra, pozdro za krytyke mojej pisowni - zawsze bardzo ja lubie

bardzo nie lubie ladnosci podszytej niczym- dlatego tak pisze, kto lubi ladniosc niech nie czyta

 

Najlepiej strzelać "focha" i się obrażać. Takie są zasady pisowni, które kształtowały się i zmieniały od wieków. Lepsza czytelność = lepsze zrozumienie tematu wypowiedzi, jeżeli Ci na tym nie zależy to marny twój trud :).

Na treść, o której wspominasz właśnie składa się zapis i jego jakość. Równie dobrze mógłbyś pisać z błędami ortograficznymi bo "nie lubisz ładniości". Do niczego to nie prowadzi.

 

W kwestii języka ma swoje określone poglądy i staram się dbać o niego we wszechogarniającej dysortografii, która często jest wymówką do nie pracowania nad sobą.

Link to post
Share on other sites

Ja popieram kolegę co do pisowni:D Też nie szczególnie zwracałem na to uwagę, do momentu aż sam się przestałem rozumieć co napisałem.Pisałem szybko, bez interpunkcji, jednozdaniowo, i o ile z grubsza wiedziałem co mam na myśli to po przeczytaniu sam się gubiłem :P Kilka osób mi zwróciło na to uwagę, więc postanowiłem wziąć się za swoja pisownie...jak widać można :D

Link to post
Share on other sites

Mam taki pomysł co do rzetelności porad różnych użytkowników. W każdym dziale można stworzyć i przykleić temat ze spisem użytkowników "poświęconych" i "sprawdzonych" przez forum.benchmark.pl. Zamieścimy tam profile naszych specjalistów i wyjaśnimy, że Ci z listy są pewnymi i sprawdzonymi w danej dziedzinie i warto zwracać uwagę na ich wypowiedz. Np. sid i wujashek w zestawach, drachenfeles w monitorach itd. Do tego można zamieścić na avatarch jakieś drobne przypisy. Nikt nie będzie pokrzywdzony, a nawet jak moderatorzy czy użytkownicy zauważą, że ktoś z nowych wypowiada się rzetelnie, zawsze można go nominować. Niewiele roboty, a każdy pytający o poradę będzie wiedział kogo warto słuchać...

 

Edit:

 

erazm2 mega bełkot na poziomie mojej 4-letniej chrześnicy.

Edytowane przez mst
Link to post
Share on other sites

Oj również go wspominam, chociaż w polu HDTV mieliśmy ze sobą kilka zatargów, oj kiedy to było, hehe :)

 

Koledzy, bardzo Was proszę, skupmy się na tym co zrobić, by forum niżej nie schodziło, zamiast je podtapiać od środka ;)

 

A nie wiesz co się dzieje z lopez2 ? Tak samo, tupolev, miał chorobę i zaległości na studiach przez to i stracilem z nim kontakt. Tak samo Daredoevil . Chyba moderator przez pewien czas, student , fan quake live.

lopez2 wspominam na tyle dobrze, że dzięki niemu złożyłem PC.

Albo kiedyś testy, to były same tabelki, pomiary, opis konstrukcji a dziś :P

Edytowane przez Hearthland93
Link to post
Share on other sites

też trzeba wziąć pod uwagę takich śmiesznych moderatorów jak Igorrodz większego chama jeszcze nie widziałem, bezprawne grzebanie sobie w postach, usuwanie ich bez podania przyczyny, zamykanie tematów kij wie dlaczego

co to ma być wolna amerykanka ?

Edytowane przez AMD Radeon Team
Link to post
Share on other sites

Wszystkie działania Igorrodz konsultuje z resztą moderacji. Nie ma samowolki.

 

Nie wiem co z lopezem, było ich tak wielu, że nicków nie sposób spamiętać. Kowdi, Doroda, lopez, znamienity Pan Wojciech - wykładowca, to dopiero była głowa... spamerzy jak MJ, majkel, moderatorów tez mieliśmy innych, bądź więcej. torture był codziennie, Andrzej M. Danny vel. DAK, Evil Genius, Cougar V6, Bany, arek, Dixon, eklerek, OCkiziu-miziu, lukasz bass, junior, severn, saija, nick, toniek, zeratul, wormadam... i pewnie jeszcze kilkudziesięciu. Jesli się udzielają to mało, albo po prostu wcale, a taka fajna była tu atmosfera dwa lata temu...

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zapytać moderatorów: robicie jakieś porządki w dziale z telefonami? Jeśli tak to chętnie pomogę, bo ostatnio troszkę namnożyło się tematów typu "jaki smartphone wybrać" i tym podobne.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...