Skocz do zawartości

Dlaczego benchmark forum schodzi na psy ?


Recommended Posts

Głupota głupotą, ale jest tu kilka osób, które strasznie kpi z innych, bezpośrednio nazywając nas wszystkich "debilami". Nie mogę zrozumieć jak można na takie coś pozwalać? Bo ktoś ma np ponad 900 postów to jest nie do ruszenia?

Link to post
Share on other sites

@kamar59

No niestety takiego "równouprawnienia" na tym forum ze świeczką szukać.

 

@up

Punkt 1. - to też nie jest egzekwowane.

Punkt 5. - to już chyba się uspokoiło w ostatnim tygodniu, dwóch.

Link to post
Share on other sites

Poza wyżej wymienionymi przez JH grupami, tępić trzeba przede wszystkim... niekompetentną bandę dzieciaków.

 

Mózg mi w poprzek staje jak przeczytam którykolwiek z tematów w "Zestawach" - kilka/kilkanaście bezwartościowych postów, a jeszcze więcej "mądrości" ludzi którzy nie mają pojęcia o czym mówią. Kompletne bzdury podsiane herezją.

A potem na potęgę zakładane są tematy "Ostatnio kupiłem komputer, czemu mi nie działa" w których autor jako pierwszą rzecz podaje "tak mi tu doradzono".

 

To jest plaga. Plaga głupoty i niekompetencji którą trzeba prędko wyeliminować.

 

Druga sprawa, to dzieciarnia wśród administracji która traktuje zielony nick jako +50 do IQ i w momencie kiedy brakuje im argumentacji odwołują się do "Nie, ja mam rację i koniec dyskusji. A jak twierdzisz inaczej to dostaniesz warna". (Nie wszyscy tak robią, ale duża większość)

 

Do tego jeszcze grupa wiecznych malkontentów, którym sprawia wielki problem że nazywa się tych z pierwszej kategorii debilami.

Oni SĄ debilami, jak ktoś tego nie widzi to należy do tej samej grupy, nuff said.

 

A o braku równouprawnienia to gó**o wiecie, teraz jest o niebo lepiej niż było jakiś czas temu.

Link to post
Share on other sites

Benchmark "schodzi na psy" przez ludzi, którzy narzekają jak to jest źle i niedobrze ale nic nie robią aby to poprawić. I potem przechodzą do konkurencji i gadają pierdoły (to głównie tyczy się tych którzy przenieśli się na conowego)

Forum tworzycie Wy i jest ono dla Was. Kto jak nie użytkownicy mogą coś zmienić, wystarczy tylko chcieć i mieć na to pomysł.

Teraz jest mały zastój bo TheSpeed nie ma czasu ale planujemy spore zmiany na forum w kwestii re-ogranizacji działów i kilka innych pierdół.

Link to post
Share on other sites

Mój największy problem, czyli wspomniana plaga kretynów w "Zestawach" nie jest do rozwiązania przez użytkownika.

Swego czasu wypisywałem tam elaboraty na trzy strony i polemizowałem z tymi głupkami, a w zamian otrzymywałem ostrzeżenie od moderacji bo przecież każdy ma prawo się wypowiedzieć, a ja zalewam temat niepotrzebną dyskusją!

 

Szkoda tylko, że takie wypowiedzi szkodzą nie tylko autorowi tematu który staje się albo bardziej zagubiony w problemie, albo kupuje sobie byle-co, ale także w wizerunku forum i temu jak się tutaj udziela pomocy.

Tutaj chodzi o czyjeś pieniądze i nie powinno się dopuszczać do głosu każdego kto czuje potrzebę zabłyśnięcia albo poczucia się ważnym.

 

Do tego trzeba egzekwować punkt regulaminu o kompetencji wypowiedzi i to bardzo brutalnie - jak nie możecie/checie/macie czasu żeby to zrobić to przyznajcie mi prawa moderatora na Zestawy i zrobię tam porządek w kilka dni.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

możecie zgłosić do moderatora

Nawet jak jest ich po 5-8 na temat?

Bo jakieś jednowyrazowe, losowe odpowiedzi, albo pytania na które odpowiedź już dawno była udzielona też uważam za brak kompetencji.

To samo tyczy się proponowania zestawów... które są oczywiście mniej wydajne (czyt. gorsze we wszystkim) od proponowanych wcześniej, a ich autor bezczelnie się przy nich upiera mieszając w głowie autorowi tematu. Podobnie jak zestawy które nie spełniają wymagań które podał autor - to jest zwykły bajzel i też powinien być usuwany.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

To samo tyczy się proponowania zestawów... które są oczywiście mniej wydajne (czyt. gorsze we wszystkim) od proponowanych wcześniej, a ich autor bezczelnie się przy nich upiera mieszając w głowie autorowi tematu. Podobnie jak zestawy które nie spełniają wymagań które podał autor - to jest zwykły bajzel i też powinien być usuwany.

W tej kwestii popieram cię w 100%. Poza tym na forum jest dużo spamerów.

Edytowane przez Veeon
Link to post
Share on other sites

@sid vicious:

 

I kto będzie decydował, które posty są błędne? Czasem ciężko jest jednoznacznie udowodnić, że jedno rozwiązanie jest lepsze od drugiego (i3 vs. Phenom II?).

Ostatecznie cała sprawa rozbije się na tym, że po kilku niesłusznie usuniętych postach (tak, nie wierzę, że jest tutaj taki spec, który będzie miał zawsze rację) ludzie zaczną się burzyć, że debil, niekompetetny i wracamy do punktu wyjścia.

Dużo sensowniej by było zrobić jak na StackOverflow, gdzie najlepsze odpowiedzi są podbijane przez innych użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Poza tym na forum jest dużo spamerów.

Daleko nie trzeba szukać, jeden z tysiąca ośmiuset trzy-wyrazowych, bezwartościowych postów:

 

W jakim sensie?

 

@sid vicious:

 

I kto będzie decydował, które posty są błędne? Czasem ciężko jest jednoznacznie udowodnić, że jedno rozwiązanie jest lepsze od drugiego (i3 vs. Phenom II?).

Ostatecznie cała sprawa rozbije się na tym, że po kilku niesłusznie usuniętych postach (tak, nie wierzę, że jest tutaj taki spec, który będzie miał zawsze rację) ludzie zaczną się burzyć, że debil, niekompetetny i wracamy do punktu wyjścia.

Dużo sensowniej by było zrobić jak na StackOverflow, gdzie najlepsze odpowiedzi są podbijane przez innych użytkowników.

 

Tak, dajmy bandzie niekompetentnych dzieciaków kolejny sposób do przyznania sobie racji - niech ilość głupich będzie wyznacznikiem jakości a nie mądrość jednostki. Wypunktują się nawzajem i będą mieć racje, nawet jeśli jej nie mają.

 

W kwestii i3 vs phenom II jest łatwy sposób rozwiązania problemu - płyta główna.

Jedno pytanie, czy użytkownik będzie chciał w przyszłości modernizować komputer (a jeśli tak to w jaki sposób) rozwiązuje impas.

Trudno było?

 

Zamiast tego, masz bandę krzykaczy licytujących się stwierdzeniami "phenom bo mam" albo "i3 bo intel".

Decydować będzie ktoś kto się zna, kto jest darzony respektem w tamtym dziale i kto umie myśleć szerzej.

Po ilości PMów z prośbami o sprawdzenie ich zestawu bo w temacie są niejasności, domniemam że powyższe wymagania spełniam - a jeszcze nikt nie powiedział złego słowa odnośnie sprzętu który doradziłem.

Jak znajdziesz kogoś z podobnym dorobkiem, to jestem pewny że też spełni swoje zdanie.

 

I nie mówię tu, że każda sytuacja jest czarno biała. W kategorii sprzętu i zestawów jest tak wiele czynników, że dobrych opcji może być kilka - i te należy zostawić autorowi do rozważenia.

Natomiast pozbyć, trzeba się kretyństwa który niepotrzebnie miesza i przeszkadza w dokonaniu DOBREGO wyboru.

Link to post
Share on other sites

w kwestii i3 vs phenom to nie jest latwy wybor. taka *******a bym sobie glowy nie zawracal, bo kazdy z tych wyborow jest na swoj sposob dobry i ma swoje mocne strony. w tym admin by sobie nie roscil prawa do decydowania co jest dobre, a co nie, bo to czesto zalezy od drobnych czynnikow. porządkowy w tym dziale przydalby sie do wywalenia totalnych bzdur, ktore czasami sie tam widuje.

jak sid ma czas i checi, to wg mnie powinien zrobic tam porzadek. tylko bez palenia na stosach i wywalania posta za to, ze ktos dal o jedno zlacze usb 3.0 na plycie za malo niz sie da :D.

umiarkowany liberalizm musi byc.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

tylko bez palenia na stosach i wywalania posta za to, ze ktos dal o jedno zlacze usb 3.0 na plycie za malo niz sie da

:D

 

Oficjalnie stwierdzam, że w "Zestawach" zachowuje dużo więcej pokory niż w innych tematach.

Chodzi o to, żeby zostawić do wyboru kilka porównywalnych opcji i wytłumaczyć autorowi z czym się wiążą - a teraz to bardziej przekrzykiwanie się nawzajem i polecanie pierwszych lepszych rzeczy w nadziei że dostanie się plusa. No tak to niestety widzę, a właśnie temperuję dwóch miglanców w jednym temacie.

 

Facet zaproponował zasilacz o praktycznie identycznych parametrach ale o 100zł droższy, twierdząc że ten pierwszy "nie jest z górnej półki"... jak takiemu głowy nie urwać :/

Link to post
Share on other sites

z debilami nie wygrasz, jest ich za duzo ;).

 

a juz w ogole nienawidze tematow za "7 tysiecy", poprostu tam juz nie wchodze. dziala to jak lep na muchy i wszystkie dzieciaki sie tam zbiegaja.

jakos w tematach '500 zł na sprzet do gier" nie maja juz takiej weny.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...