Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

W tym szaleństwie jest metoda... tylko jaka

Co racja to racja :D a nie gubisz sie w tych kabelkach ?!

Nie martw sie mojemu synowi kiedyś tak złożyli w sklepie że jak to zobaczyłem to miałem ochote pogryść sprzedawce :D:):D dla zobrazowania tego koszmaru powiem ci że był użyty tylko jeden ściągacz.

 

Link to post
Share on other sites

Gorzej ASUS nie mógł już umiejscowić wtyczki 20pin. Dobrze by było gdybyś dołożył wentylator na tył.

czekam na pierwsza plyte i obudowe jakiegos odwaznego producenta, ktory da wtyczki do kabli z drugiej strony plyty. oczyma wyobrazni widze ten porzadek :D 20pin, ide, sata, panel obudowy.... wszystko znika.

Link to post
Share on other sites

A oto moje "maleństwo" :D :

 

 

i mały pokaz jego możliwości :D

 

http://www.youtube.com/user/Silent83PL

 

Filmik ma już 2 miesiące - od tego czasu udało mi się dobić do 4.2GHz, dołożyć 4GB ramu (razem 4x2GB) i jeden dodatkowy zielony neon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.5f9ccf9c68.jpg

Link to post
Share on other sites

Gorzej ASUS nie mógł już umiejscowić wtyczki 20pin. Dobrze by było gdybyś dołożył wentylator na tył.

czekam na pierwsza plyte i obudowe jakiegos odwaznego producenta, ktory da wtyczki do kabli z drugiej strony plyty. oczyma wyobrazni widze ten porzadek :D 20pin, ide, sata, panel obudowy.... wszystko znika.

Z drugiej strony ? Zobacz jaka duża i wysoka jest wtyczka 20pin. Ile musiałoby być przestrzeni pomiędzy mobo, a tylną ścianką obudowy. Jak szerokie musiałby być obudowy żeby zmieścić w nich większe coolery. Uwierz mi że nie chcesz takiego rozwiązania. Żeby odpiąć głupią wtyczkę musiałbyś demontować całe mobo. Kariery to Ty byś nie zrobił w tym przemyśle :P

Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony ? Zobacz jaka duża i wysoka jest wtyczka 20pin. Ile musiałoby być przestrzeni pomiędzy mobo, a tylną ścianką obudowy. Jak szerokie musiałby być obudowy żeby zmieścić w nich większe coolery. Uwierz mi że nie chcesz takiego rozwiązania. Żeby odpiąć głupią wtyczkę musiałbyś demontować całe mobo. Kariery to Ty byś nie zrobił w tym przemyśle :D

a czy jest jakis problem ze zmiana wtyczki, tak by byla zagieta pod katem 90 stopni? lub montaz "innych" gniazd rownolegle do plyty? w takim ukladzie 2 cm wystarczylyby w zupelnosci, te same 2 cm ktore juz dziela moje mobo od sciany obudowy... tej samej ktora zdejmuje w pare sekund i za ktora w chwili obecnej i tak mam 80% kabli. ze zdejmowaniem mobo tez przesadzasz, niewielkie okno albo 2 na tylnej scianie i nic odkrecac nie musisz. ale to wszystko sie musi urodzic u gigabyta, ktory zrobi plyte, obudowe, zasilacz... pierwszego klienta juz maja :D

 

edit: z racji tego, ze jedyny kabel szedlby do grafy, postuluje o dodatkowe okienko w plycie glownej i montaz wtyczek na kartach tuz nad nim :) obecne karty sa na tyle dlugie ze pewnie i gniazdo 20 pin by tam weszlo wiec miejsce jest :P

Link to post
Share on other sites

Ja jednak wolę mieć wtyczkę z przodu w sensowym miejscu. Czyli tak jak mam teraz. Wcale mi to nie przeszkadza i jest ładnie ułożona.

problem polega na tym, ze obecny format plyty powstal w czasach gdy radiatory na procka mialy wiekosc pudelka od zapalek i chlodzil je jakis "bzyczek", cale powietrze z obudowy wyciagal zasilacz a o obiegu nikt nie slyszal, OC polegalo na odblokowaniu rzeczy zablokowanych a wyciagniecie 100 czy 200 MHz bylo szalem (na tyle nieefektywnym, ze nikt go nie robil bo temp rosly znacznie i zywot procesora sie skracal zauwazalnie).

Dosc powiedziec, ze obecny format z niewielkimi zmianami obowiazuje juz 14 lat...

Link to post
Share on other sites

@nrt

Zobacz gdzie jest wtyczka w mojej płycie. Moim zdaniem jej położenie jest bardzo wygodne i nie koliduje z coolerem CPU i nie zakłóca obiegu powietrza , a to gdzie jest ta wtyczka nie zależy od standardu ATX tylko od tego gdzie producent sobie ją umieści. Gdyby zrobić tak jak Ty chcesz , to za każdym razem kiedy wyjmowałbym zasilacz musiałbym odkręcać mobo ... też mi praktyczność.

Link to post
Share on other sites

Gdyby zrobić tak jak Ty chcesz , to za każdym razem kiedy wyjmowałbym zasilacz musiałbym odkręcać mobo ... też mi praktyczność.

albo mnie nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumiec...

wszystkie kable od zasilacza by trafily za stelaz na ktorym jest montowana plyta glowna i tam tez bylyby podlaczane wedle uznania. smiem twierdzic, ze wymiana zasilacza stalaby sie prostsza.

to nie jest kwestia tego, czy da sie to zrobic obecnymi srodkami, bo sie z oczywistych wzgledow nie da, ale tego by sie komus chcialo i to zrobil przeprojektowujac to co konieczne. efektem koncowym bylby wolny od kabli front elektroniki i totalna pajeczyna tam, gdzie nikomu nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites
Megabajt! :P Yeah.

 

PS Przeprojektowanie tego układu to niegłupi pomysł :D Nawet przekręcenie gniazda ATX24 (jak np. gniazda SATA na niektórych płytach) byłoby jakimś postępem i 20 razy wygodniejszym rozwiązaniem. Może kiedyś coś się ruszy, jakaś odważna firma się za to weźmie i reszta pójdzie za nimi :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...