Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

Wreszcie mam chwilę aby spokojnie napisać coś więcej na temat budy.

Po pierwsze - dostępność obudowy - dość kiepska póki co, w morelach czekałem ok 10 dni i praktycznie na 3 dni przed odbiorem dopiero potwierdzili że zamówienie będzie możliwe do zrealizowania. Ale udało się.

Obudowa:

-jakość wykonania - mogę porównać do BitFennix i Fractal bo te obudowy miałem poprzednio. Zdecydowanie lepiej niż BitFennix, porównywalnie do Fractala. Wszystko jest idealnie spasowane. Ubytki w powłoce lakierniczej czarnej - ryski, przetarcia ok 1mm, praktycznie niewidoczne, minimalne niedociągnięcia w malowaniu proszkowym paneli białych - na krawędziach. Kilka rys na wewnętrznej stronie pleksy w panelu - nie było tam folii zabezpieczającej. Z zewnątrz bez skazy. Gniazda w śrubach - niektóre lekko oberwane (przy wentylatorach) - zdecydowanej gorzej niż Fractal - tam bez skazy, lepiej niż w BitFennix.

Sztywność i solidność na wysokim poziomie.

-design - kwestia gustu, jak dla mnie super :)

-zastosowane rozwiązania - świetny system mocowania (bez użycia śrub) aluminiowych paneli - wszystko da się zdjąć i mamy szkielet gotowy do montażu, wszystko łatwo dostępne, rewelacja.

-ilość miejsca w obudowie - zaskakująco duża!  zasilacz - po wyjęciu koszyka na dyski praktycznie każdy zasilacz nam wejdzie, obudowa pomieści bardzo wysokie coolery CPU, długie karty graficzne. Spokojnie zmieścimy 2 chłodnice - przód cienka 240mm, góra nawet 360mm gruba, jest miejsce z tyłu budy - zatoka 5,25 cala na rezerwuar, rezerwuar można zamocować na panelu na dyski na boku obudowy, podobnie jak pompę. Gdy zrezygnujemy z koszyka na dyski mamy miejsce na rez/pompę w piwnicy.

Za tacką płyty głównej spokojnie pomieścimy wszystkie kable. Miejsca jest sporo.

 

Minusy obudowy - niedociągnięcia estetyczne - ze względu na jakość produkcji/montażu; przyciski i złącza na bocznym panelu a nie na topie/froncie obudowy. I jak dla mnie to tyle.

 

Obudowa dość droga, ale jeśli ktoś ma wolne środki i szuka czegoś przemyślanego, ładnego i solidnie wykonanego to polecam!

 

Teraz moja konfiguracja - i5 4690k @4.2GHz, MSI Z97M Gaming, 8GB DDR3 1600MHz, 2x GTX780 SC, zasilacz BQ Power Zone 850, Cooler CPU BQ DarkRock 3, wentylatory - przód 200mm - Phanteks, góra 2x120mm BQ, tył 140mm BQ.

 

 

Temperatury: CPU Intel Burn Test CPU to ok 68-70st.

Temp GPU dolna ok 65st, górna ok 73st po 40min grania w Crysis 3 na max detalach.

W tej kwestii jest akceptowalnie.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem. W razie pytań pozostaję do dyspozycji :)


@up zdjęcia to już chyba nie dziś, ale postaram się zrobić (w miarę swoich możliwości) przyzwoite :)

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

yup już rok się zabieram żeby je postawić chociaż dla samego CPU... kupiłem nawet dwie grube chłodnice, które kurzą się w piwnicy. LC cały czas mam w głowie ale co i jak i kiedy...

Link to post
Share on other sites

Po pracy...? 

Skeepku dłuższe siedzenie nad kompem to ostatnia rzecz na jaką miałbym ochotę po maratonie w robocie. Ostatnio latam na dodatkach czyli start od 4.30 do 10 przerwa i dalej 12.30-19 acz może w trakcie urlopu coś ruszę z lc, spokojna głowa :].

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...