Skocz do zawartości

Warto o tym myśleć? Athlon x2 5200 na Phenom 945


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość rezerwuar,

Recommended Posts

Jest sens pchania jeszcze ok 300zł w komputer na podstawce AM2+?

Jest to najmocniejszy procesor jaki obsluzy moja płyta główna czyli Asus M2N-SLI

Mysle o wymianie, ponieważ 300zł uzbieram szybciej niz kasę na nowy komputer który bym chciał mieć, czyli z prockiem i7 ;)

Do grania mój aktualny procesor Athlon wystarczy mi w zupełności ale do zaawansowanych projektów graficznych czy też muzycznych powoli zaczyna się dławić wraz ze wzrostem moich umiejętności i tu w sumie najważniejsze pytanie, czy ten Phenom 945 pociągnie żywotność i da mi troche dodatkowej wydajności czy po przesiadce zauważe jakąś tam różnice ale nie na tyle istotną żeby ładować w to dodatkową kasę.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Do grania mój aktualny procesor Athlon wystarczy mi w zupełności ale do zaawansowanych projektów graficznych czy też muzycznych powoli zaczyna się dławić wraz ze wzrostem moich umiejętności i tu w sumie najważniejsze pytanie, czy ten Phenom 945 pociągnie żywotność i da mi troche dodatkowej wydajności czy po przesiadce zauważe jakąś tam różnice ale nie na tyle istotną żeby ładować w to dodatkową kasę.

Owszem, zmiana x2 na x4 da Ci zauważalny wzrost wydajności. Ale patrząc na sekcję Twojej płyty oraz listę procesorów obsługiwanych to zastanawiałbym się, czy płyta uciągnie OC większe niż lekkie http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NSLI/#CPUS
Link to post
Share on other sites

Podepnę się może do tematu. ;)

Co byście ewentualnie zaproponowali zamiast Athlona 6000+ 3,0 Ghz na płycie Gigabyte GA-MA78GM-S2H (rev. 1.0) ? Zasilacz Enermax 425W, Radeon 4850 512MB.

Jest sens jeszcze inwestować w to ?

Link to post
Share on other sites

Podepnę się może do tematu. ;) Co byście ewentualnie zaproponowali zamiast Athlona 6000+ 3,0 Ghz na płycie Gigabyte GA-MA78GM-S2H (rev. 1.0) ? Zasilacz Enermax 425W, Radeon 4850 512MB. Jest sens jeszcze inwestować w to ?

Phenoma 955/965 albo najlepiej jakiegoś sześciordzeniowego (x6)

Link to post
Share on other sites

Owszem, zmiana x2 na x4 da Ci zauważalny wzrost wydajności. Ale patrząc na sekcję Twojej płyty oraz listę procesorów obsługiwanych to zastanawiałbym się, czy płyta uciągnie OC większe niż lekkie http://www.asus.com/...M2/M2NSLI/#CPUS

 

Liste znam, własnie z niej wypatrzylem, ze ten 945 bedzie najmocniejszy jaki ogarnie ta plyta glowna. Moj aktualny procesor nie byl podkrecany wiec i na phenomie nie widze potrzeby.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...