Skocz do zawartości

Dlaczego nie warto kupowac dyskow OCZ


Recommended Posts

Mysle kolego, ze przydalby Ci sie jakis kurs czytania ze zrozumieniem.

 

A jak nie wierzysz w problemy z kontrolerami SF to moze czas skorzystac z narzedzia jakim jest Google i zobaczyc jak faktycznie sytuacja wyglada.

 

Wierzę, że czasem coś się może zepsuć, zawiesić kompa itp ale o dyskach SSD OCZ osobiście mam bardzo dobre zdanie, choć faktycznie - oparte głównie o nowsze serie SSD OCZ.  A tyle różnych dysków, które wywołują u ciebie te same objawy już dało by mi bardzo do myślenia. Nie raz miałem klienta, który od progu krzyczał np. "Panie ale to na 100000% to ta nowa karta graficzna bo z inną komp działa !!!" a na koniec się okazywało, że padnięta była przykładowo płyta główna a ta druga karta po prostu była mniej wybredna prądowo i dlatego jeszcze komp jako tako działał. 

 

 

kola01 - użytkujesz najlepszy SSD firmy OCZ, który już nie korzysta z dobrodziejstw SF-2281 w przeciwieństwie do Agility czy Vertex-3.

 

Czy najlepszy? Chyba nie. Jest jeszcze lepszy OCZ VECTOR i wchodzi teraz VERTEX 5. Ale cieszę się, że uważasz mój za dobry wybór.

Ale skoro te obecne dyski nie mają już przypadłości wieku dziecięcego to może autor tematu powinien dać mu tytuł:

 

"Dlaczego kiedyś nie warto było kupować dysków SSD"

 

a tak niepotrzebnie sprawia mylne wrażenie jakoby wszystkie sprzedawane obecnie w sklepach dyski firmy OCZ trzeba omijać szerokim łukiem a jest przecież odwrotnie. OCZ obecnie jest uważany za jednego z najlepszych producentów dysków SSD zarówno w zakresie wydajności jak i małej awaryjności. Jeśli się psuły to te stare serie i to nie częściej jak u innych producentów.

A kontrolery Sand Force były najpopularniejszymi kontrolerami stosowanymi przez różne firmy w dyskach SSD więc  zakładając nawet, że ten kontroler wywoływał więcej problemów niż inne (nowsze) to dlaczego akurat się czepiać firmy OCZ uznając ją jako jedyną winną powstałej sytuacji. Inne firmy zresztą stosują Sand Force'a do dzisiaj a firma OCZ od jakiegoś czasu  montuje kontrolery Indilinx jeszcze bardziej poprawiając wydajność i zmniejszając awaryjność. W tej sytuacji tym bardziej nie rozumiem dlaczego nie miałbym kupować dziś dysków tej firmy.  

Z wypowiedzi autora wynika wręcz coś przeciwnego - firma OCZ jest bardzo dobra. Mało która firma ma tak fantastyczny serwis i w przypadku problemów wymienia dyski na nowe i to z nowych lepszych serii. 90% sprzętu komputerowego się teraz naprawia a nie wymienia. A przy 5-letniej (obecnie) gwarancji OCZ powoduje, że możemy spać spokojnie. 

Edytowane przez kola01
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale skoro te obecne dyski nie mają już przypadłości wieku dziecięcego to może autor tematu powinien dać mu tytuł: "Dlaczego kiedyś nie warto było kupować dysków SSD"

może dlatego, że akurat gdy zakładał temat te dyski(te wadliwe) były głownie w obiegu ? temat ma już troche czasu ;D
Link to post
Share on other sites

Do dzisiaj jest w sprzedaży jest seria druga (wedle statystyk, które wcześniej podałem bardziej awaryjna niż trzecia). To nie jest dobre dla marki OCZ. Z własnego doświadczenia i opinii jakie widziałem o serii czwartej mogę powiedzieć, że zmiana kontrolera im dużo dała i teraz to są dyski, które można z czytym sumieniem polecić.

Link to post
Share on other sites

Mając do wyboru innego producenta z podobną ceną i osiągami, wybrał bym go - porządna firma wycofuje felerne produkty (np.intel i chipsety pod s1155 b2 i kosmiczna cena jaką za to zapłacili). W jakim celu wspierać OCZ i ich nietaktowne zachowania kupując ich produkty - tego to już nie rozumiem. Fakt jestem jednym z wielu "nadzianych" i czuje się zrobiony @#$uja przez OCZ, stąd nutka "heita" w moim podejściu do tego tematu  ;) , ale reakcja ludzi tutaj wielokrotnie mnie zdziwiła. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

... porządna firma wycofuje felerne produkty (np.intel i chipsety pod s1155 b2 i kosmiczna cena jaką za to zapłacili). W jakim celu wspierać OCZ i ich nietaktowne zachowania kupując ich produkty - tego to już nie rozumiem. ...

 

 

Do dzisiaj jest w sprzedaży jest seria druga (wedle statystyk, które wcześniej podałem bardziej awaryjna niż trzecia). To nie jest dobre dla marki OCZ. Z własnego doświadczenia i opinii jakie widziałem o serii czwartej mogę powiedzieć, że zmiana kontrolera im dużo dała i teraz to są dyski, które można z czytym sumieniem polecić.

 

Nie jest prawdą to co piszecie. Sprawdziłem przed chwilą -  u ani jednego z moich dystrybutorów od dawna nie ma  dysków OCZ 2,5"  innych jak VERTEX 4 i VECTOR. Ze starszych serii jest jeszcze dostępny VERTEX 3 (końcówki magazynowe) ale one się cieszą dobrą opinią (również moją).

Wasze zarzuty w tym zakresie są więc nieprawdziwe.

 

Jeśłi nawet gdzieś na allegro, ceneo lub lokalnym sklepie znajdziecie starsze serie w ofercie, to są to po prostu leżaki magazynowe, mniej wydajne i mniej atrakcyjne dziś cenowo w porównaniu z nowymi, dlatego są leżakami. 

 

Stalek piszesz " porządna firma wycofuje felerne produkty". Zgadzam się, tyle, że awaryjność starych serii OCZ (sprzed kilku lat) nie była większa od konkurencyjnych firm i idąc twoim tokiem myślenia, należałoby wtedy w ogóle zaprzestać produkcji wszystkich dysków SSD i wszystkie modele każdego producenta wycofać i przeznaczyć na przemiał. A to wszystko w imię tego, że czasem po jakimś czasie u co niektórego jakiś dysk padał. 

A jeśłi nawet ktoś zacznie dowodzić, że opinii o wadliwości starych SSD OCZ jest w necie więcej niź innych to tylko dlatego, że dyski OCZ sprzedawały się dużo lepiej i w większych ilościach, dlatego proporcjonalnie więcej się ich zepsuło w stosunku do konkurencji.

Wyszła raz tylko faktycznie wadliwa seria Vertex 2 ale OCZ od razu po wyłapaniu problemu zaoferowała wymianę każdemu na nowy poprawiony dysk. Czy dalej uważacie, że nie jest to porządna firma?

 

 

Obwiniacie OCZ za stosowanie kiedyś SANDForce'a a zapominacie, że ten sam kontroler był wtedy pakowany do prawie każdego SSD.

Edytowane przez kola01
Link to post
Share on other sites

 

 

Stalek piszesz " porządna firma wycofuje felerne produkty". Zgadzam się, tyle, że awaryjność starych serii OCZ (sprzed kilku lat) nie była większa od konkurencyjnych firm
Tak ? A co z Crucialem, samsungiem itd. Jakoś żaden nie padł .... kończę to polemikę, widzę że kolega używał 10 dysków ssd więc nie mamy o czym już rozmawiać - nic nie dociera do tych .....

 

 

Obwiniacie OCZ za stosowanie kiedyś SANDForce'a a zapominacie, że ten sam kontroler był wtedy pakowany do prawie każdego SSD.
Intel 520 - na Syfie a działa czyli można było. Skończ już kolego proszę  8-) 

 

 

Wyszła raz tylko faktycznie wadliwa seria Vertex 2 ale OCZ od razu po wyłapaniu problemu zaoferowała wymianę każdemu na nowy poprawiony dysk. Czy dalej uważacie, że nie jest to porządna firma?
A co z danymi na dyskaCH ? a co z tego że po wymianie kolejne dyski padały i znowu strata danych - nie swoich danych. 
Link to post
Share on other sites

 

Skoro autor postu, pomimo stosowania różnych dysków SSD za każdym razem miał te same problemy to może najwyższa pora pójść po rozum do głowy i stwierdzić, że tu nie dysk jest winien ale reszta sprzętu powoduje zawieszanie itp. Akurat za sytuację, że się kontrolka dysku świeci a komp nie reaguje, najczęściej wywołują problemy związane z przetaktowaniem procka, przetaktowaniem lub uszkodzeniem pamięci, uszkodzeniem płyty głównej, zasilacza, karty graficznej i dopiero w tym momencie mógłbym wymienić - uszkodzenie dysku. 

 

kola01, tobie OCZ zapłaci za te posty? 

Miałem dwa dyski OCZ i oba praktycznie od nowości nie działały poprawnie. Sugerujesz że to reszta sprzętu była powodem złego działania dysków? W takim razie SSD Samsunga ma jakąś magiczną moc bo po zainstalowaniu ich dysku w komputerze nie występują żadne problemy. Idąc tokiem Twojego rozumowania, SSD Samsunga naprawił płytę, pamięci lub usunął problemy związane z OC. Magia!

Co z tego że OCZ daje 5 lat gwarancji. Miele daje tylko rok a ich produkty należą do najbardziej niezawodnych w swojej klasie.

 

Wyszła raz tylko faktycznie wadliwa seria Vertex 2 ale OCZ od razu po wyłapaniu problemu zaoferowała wymianę każdemu na nowy poprawiony dysk. Czy dalej uważacie, że nie jest to porządna firma?

To wyłapali ten błąd chyba bardzo późno bo w moim przypadku po wymianie wadliwego Vertex2 na nowy problemy powtórzyły się i nowy dysk też musiałem reklamować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam już ochoty z wami polemizować. Równie wiele jest postów na innych forach w stylu SSD Samsunga, Cruciala, Intela, Kingstona ... padł itp. 

Chciałem zwrócić głównie uwagę na jedno, że obecnie sprzedawane dyski OCZ (czyli VERTEX 3, 4 i VECTOR) nie są dyskami, których nie warto kupować, jak to sugeruje temat. A wy jako argumenty podajecie, że kiedyś, w starzszej serii.... Nawet jeśli kiedyś było gorzej to teraz jest zdecydowanie lepiej jeśli nie zupełnie dobrze.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kola01
Link to post
Share on other sites

 

obejrzyj sobie zestawienie zwrotów za 2012, liczby mówią same za siebie

http://www.behardware.com/articles/862-7/components-returns-rates-6.html

-Po pierwsze są to wyniki sprzed roku i obejmują zapewne zwroty  dysków które faktycznie były kupione 2-3 lata temu,

-po drugie firma OCZ wymienia dyski a inne firmy je najczęściej naprawiają więc stopa zwrotu musi być większa

-po trzecie nie wiem skąd jakiś portal dysponuje takimi danymi skoro producenci ich nie udostępniają,

-po czwarte na 10 sprzedanych dysków co najmniej 5 to OCZ, 1 SAMSUNG, 1 PLEXTOR, 1 CRUCIAL, 1 ADATA, 1- inne a więc stopa zwrotu na którą się powołujesz ma się nijak do rzeczywistości. Tak to wygląda średnio w mojej firmie. Na kilkadziesiąt sprzedanych SSD OCZ nie uszkodził się ani jeden. Obecnie częściej HDD padają niż SSD. 

Edytowane przez kola01
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

uhum...

 

 

 

Po pierwsze są to wyniki sprzed roku

 

a z którego roku miały by być, z przyszłego? 

 

 

 

Obecnie częściej HDD padają niż SSD. 

 

a te dane z którego palca wyssałeś? 

 

podsumowując - entuzjasta? fanboy? czy jakiś tercet egzotyczny?

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

"Dlaczego kiedyś nie warto było kupować dysków SSD"

Podejscie OCZ do klienta dalej sie nie zmienilo, wiec czemu niby zmieniac nazwe tematu?

Dalej maja za przeproszeniem w du**e problemy z ich sprzetem.

 

W takim razie SSD Samsunga ma jakąś magiczną moc bo po zainstalowaniu ich dysku w komputerze nie występują żadne problemy.

Dokladnie tak.

kola1 chyba naprawde ma placone za te posty :)

Link to post
Share on other sites

Podejscie OCZ do klienta dalej sie nie zmienilo, wiec czemu niby zmieniac nazwe tematu?

Dalej maja za przeproszeniem w du**e problemy z ich sprzetem.

 

 

Dokladnie tak.

kola1 chyba naprawde ma placone za te posty :)

 

A może raczej wy jesteście opłacani przez zawistną konkurencję, którą boli to, że OCZ się 5 razy lepiej sprzedaje.

 

I  znowu o tym podejściu do klientów. Już pisałem o tym, że jakie można mieć zastrzeżenia do firmy, która nawet po latach, gdy coś się stanie to nie robi problemów z wymianą sprzętu na nowy i to z dużo nowszej i lepszej serii. I robi tak za każdym razem. No, oczywiście, najlepiej jakby się po prostu nie psuło ale już tak to jest, że nie żyjemy w idealnym świecie i coś się może wydarzyć a zdarzało  się każdemu producentowi tyle, że nie każdy miał ochotę na "dobre podejście do klienta" tak jak OCZ.

 

A tak przy okazji to nie jestem żadnym przedstawicielem handlowym choć sprzedaję podzespoły firmy OCZ tak jak i setki innych firm i to najczęściej w postaci gotowych - złożonych komputerów. Pracuję też w serwisie więc widzę co i gdzie się psuje.

Lubię natomiast czytać rózne opinie innych w internecie ale pod warunkiem, że są obiektywne i uczciwe.

Rozumiem, że kolega ma pecha. Przy kolejnym nie działającym dysku sam bym miał ochotę wylać swoje żale  ale jeśli bym napisał, że nie warto dzś kupować SSD OCZ to zdecydowanie nie byłbym obiektywny, bo jeśli jakieś negatywne argumenty z waszej strony padły wobec tej firmy to są one oparte na doświadczeniach z przeszłości. A dziś jest dziś. Sprzęt się zmienił i obecnie jest dobry o ile nie najlepszy. 

 

Wejdźcie sobie na strony ceneo, komputronika itp. i poczytajcie bieżące opinie. Są bardzo pozytywne. Odnośnie starszych dysków zdarzały się choć sporadycznie opnie mniej zadowolonych osób ale od jakiegoś czasu nawet i takich już się praktycznie nie spotyka.

Edytowane przez kola01
Link to post
Share on other sites

nie robi problemów z wymianą sprzętu na nowy

Czytales wogole co napisalem w pierwszym poscie?

 

Po bardzo dlugim czasie walki nie udalo mi sie odzyskac pieniedzy.

Wersja TL;DR - kupilem produkty za kwote ponad 2800 PLN, ktore nigdy nie dzialaly poprawnie a zwrotu otrzymalem niecale 700 pln.

Link to post
Share on other sites

Przecież ta technologia dopiero raczkuje (tak samo było z pierwszymi dyskami 1GB i 2GB HDD (pamięta to ktoś?)), więc takie awarie będą występować  lepiej na razie kupować zwykłe mechaniki, bo te przynajmniej są wolniejsze ale mniej konfliktowe. do gier tyle czasu wystarczały więc teraz tez wystarcza a do zwykłej pracy jeszcze bardziej. Pchanie sie w nowości to niekoniecznie krok przemyślany i dążący do lepszej sytuacji.

Link to post
Share on other sites

Jakie nowości ? Dyski SSD są na rynku od ładnych kilku lat. Nowe procki i grafy pojawiają się zdecydowanie częściej i idąc takim tokiem myślenia wszyscy powinni siedzieć na Pentium MMX, ewentualnie Pentium II.

Link to post
Share on other sites

to ze są, nie znaczy ze "ewoluowały" technicznie, bo raczej to sa te leżaki starej konstrukcji, które staniały przez okres czasu. Nowe dyski to powyżej 256GB, mniejsze są to stare generacje. co ma procesor do dysków? ma to tak jak speaker do ram XD

Edytowane przez krzysztof903
Link to post
Share on other sites

Kupiłem niedawno Kingstona V300 120GB, występuje też w wersjach 60 i 240. Te dyski miały swój release w tym roku :>

 

 

Możesz mnie w takim razie oświecić?

 

Z tego niegramatycznego zlepku słów, który tu produkujesz zrozumiałem, że Twoim zdaniem żadne nowe model do 120GB się na rynku nie pojawiają.

 

Edit: mody sprzątają temat?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...