Skocz do zawartości

Dlaczego nie warto kupowac dyskow OCZ


Recommended Posts

Nie wiem skąd u was takie problemy?

 

Rozumiem, że wyznajesz teorię, że skoro tobie trafiły się bezproblemowe egzemplarze to wszystkie inne działają równie dobrze ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

I ja si przyłącze do tematu :

Vertex3 120GB - 4szt > wszystkie padły w przeciągu 8 miesięcy. BSODY, zwiechy itp.

Agilty3 60GB - 3miechy i po dysku.

dla porównania :

Crucial M4 128GB - 1,5roku i wszystko jest jak należy

Cruicial M4 256GB - 1rok i dysk działa bez zająknięcia

 

Ram OCZ Gold LV - na 6 modułów 2szt na starcie uszkodzone, kolejne dwa moduły padają w przeciągu roku - do dziś z 6 kości pozostały mi tylko 2szt. ;)

 

Może i mam pecha do sprzętów OCZ, ale jak dla mnie jak 90% zakupionego sprzętu marki OCZ padło dużo za wcześnie niż powinno, no to nad czym tu się zastanawiać ?? No, chyba że ktoś lubi takie loterie to polecam produkty tego producenta - emocje podczas użytkowania  gwarantowane  8)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I bardzo dobrze ze ten temat wisi :)

Szukam dysku SSD do mojego nowego zestawu i zastanawialem sie nad OCZ, teraz wiem, ze nie warto.

 

Swoja droga kiedys pieknie sie zachowal serwis samsunga.

kupilem od nich monitor 19cali CRT, byl to czas, ze to juz ostatnie modele crt ktore byly na rynku.

 

Monitor byl drogi bo kosztowl 930zl i mial 3 lata gwarancji.

W ostatnim tygodniu gwarancji niestety przy przewozeniu go po dziurawej drodze... padl...

Oddalem go do sklepu, po kilku dniach dzwoni do mnie facet z ow sklepu i mowi ze moj monitor nie nadaje sie do naprawy i oddadza mi za niego pieniadze. po trzech latach oddali wlasnie 930zl !! przez tydzien chodzilem z bananem na twarzy bo kupilem monitor ktory sluzy mi do dzis LG 20,4" i jeszcze zostalo na flaszke :)

 

Ciekawe czy teraz samsung tez tak dobrze dziala...

Link to post
Share on other sites

chciałem kupić dysk SSD, ale po przeczytaniu tego tematu odechciało mi się całkowicie
szkoda danych, nerwów i pieniędzy... za te pare sekund startowania windowsa, photoshopa itp

ja miałem tylko ramy z OCZ reaper, które miały BSOD'y, to jedyna przygoda z tą firmą i raczej ostatnia
skoro maja tak wiele awaryjnych rzeczy dziwie się, że jeszcze nie zbankrutowali

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że wyznajesz teorię, że skoro tobie trafiły się bezproblemowe egzemplarze to wszystkie inne działają równie dobrze ? 

 

Rozumiem, że wyznajesz teorię, że skoro tobie trafił się problemowy egzemplarz to wszystkie inne też nie działają dobrze?

 

Bez urazy, ale to spora przesada. Kilka niezadowolonych osób wylewających swoje żale na forum jest zdecydowanie 'głośniejsze' niż dziesiątki czy setki ludzi, którym wszystko działa poprawnie i nie muszą się z tym afiszować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ty przeczytaj dokładnie posty w temacie. Rozumiem że przypadkiem jest awaria dwóch dysków, jeden po drugim, zupełnym przypadkiem są problemy z tymi dyskami GreQonE? Jak już pisałem, kolega kupił 10 szt. Agility2 do firmy i sypnęło się 6 szt. To pewnie też przypadek? Ja się podpisuje obiema nogami pod tym tematem. Głównie po to żeby innym użytkownikom oszczędzić takich przypadków. A Tobie proponuje zapoznać się z rachunkiem prawdopodobieństwa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że przeczytałem zanim cokolwiek napisałem... i co teraz?

 

A skoro chcesz prowadzić 'kulturalną' dyskusję, to zdradź mi jakie jest prawdopodobieństwo, że 60 czy nawet 100% dysków używanych/kupionych przez jedną osobę będzie wadliwe?

Link to post
Share on other sites

PeJot, nie twierdzę że wszystkie dyski SSD produkowane przez OCZ są bublami. Przykładem są dyski Vertex4 które są polecane przez użytkowników. Bublem były dyski serii 2. Problem z tymi dyskami jest powszechnie znany. Ale nie o to się rozchodzi. Posłużę się przykładem innego producenta, mianowicie firmy Intel. Swego czasu wyszło na jaw,że układy Cougar Point są wadliwe. Intel przyznał się do błędu i rozpoczął, wspólnie z producentami MOBO, szeroko zakrojoną akcję wymiany płyt z wadliwym chipsetem. Niesmak pozostał ale w tym przypadku postawa Intela zasługuje na uznanie.

Co innego firma OCZ. Ta nadal sprzedawała swoje buble, mając świadomość że skala problemu jest duża. Co z tego że produkt był na gwarancji, skoro wymieniano go na taki sam, równie awaryjny. Nie dziwię się że firma OCZ straciła zaufanie wielu użytkowników. Ja wolę dmuchać na zimne i nie kupować sprzętu OCZ. Dyski OCZ które miałem, więcej czasu spędziły w serwisie niż w moim komputerze. Straciłem czas i pieniądze. NIE POLECAM TEGO PRODUCENTA. 

Edytowane przez mulator
Link to post
Share on other sites

Kilka niezadowolonych osób wylewających swoje żale na forum jest zdecydowanie 'głośniejsze' niż dziesiątki czy setki ludzi, którym wszystko działa poprawnie i nie muszą się z tym afiszować.

 

Tą wypowiedzią dość jednoznacznie pokazujesz swoją ignorancję w temacie, gdyż problemy z dyskami OCZ nie dotyczą jedynie kilku osób na tym forum, a jest to problem w skali globalnej, dość szeroko opisywany w branżowej prasie i komentowany na wielu obcojęzycznych forach. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zawsze szkoda pieniędzy i nerwów jeżeli jakikolwiek sprzęt szwankuje i trzeba domagać się swoich praw u sprzedawcy lub bezpośrednio u producenta. Niesmak porażki łagodzony jest przez pozytywne załatwienie reklamacji i otrzymanie kasy lub nowego sprzętu.

 

Jak obserwujemy na rynku sprzęt (ogólnie) firmy Samsung zalewa półki sklepowe.

Co do SSD słyszłem ( na własne uszy),że z samsungami też są problemu i to nie małe. Firma jedynie po cichu,szybko i bezpobremowo załatwia sprawę z klientem, a ceny maleją i zachęcają właśnie do wyboru tej firmy.

Osobiście przymierzam się do kupna jednego z modeli: Vector 512 lub Samsungiem 840 PRO

 

Zapraszam też do tematu

http://forum.benchmark.pl/topic/73932-ocz-vector-512gb-czy-samsung-840-pro-512gb/?hl=vector

 

Cena za jaką chcę kupić chyba będzie decydująca,tak więc wybór padnie pewnie na Samsunga, tylko czy nie będę żałował, zwłaszcza,że mam dwa dyski OCZ,m.in. Vertex 3 240GB i od 2 lat działa bez problemu.

 

Ostatnio znalezione najniższe ceny w sklepach interenetowych:

Vector 512GB    -   1871zł (kurier,płatność przy odbiorze)

Samsung 512GB 840 Pro   - 1559 (kurier, płatność przy odbiorze

 

Pozdrawiam

 

PS

Żona mi powtarza,że jestem za biedny,żeby kupować bubel.

Link to post
Share on other sites

Jako serwisant i jednocześnie handlowiec w średniej firmie sprzedającej komputery sprzedałem już wiele dysków SSD firmy OCZ. Głównie Vertex 3 i 4. Na kilkadziesiąt sprzedanych sztuk tej firmy miałem tylko jedną reklamację na Agility (2 albo 3 - już nie pamiętam) ale testy w naszym serwisie nie potwierdziły informacji o uszkodzeniu. Sam prywatnie od pół roku w PC stacjonarnym mam Vertexa 4 128GB i nigdy nie zauważyłem najmniejszych problemów. Komp pracuje wiele godzin dziennie (codziennie) a dysk pracuje naprawdę bardzo szybko. Swój zakup opierałem nie tylko na własnej opinii ale także na wielu bardzo pochlebnych testach jak i pozytywnych opiniach innych użytkowników. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że OCZ na Vertexa 4 daje aż 5 lat gwarancji !!! Jakby były rzeczywiście takie awaryjne jak to co niektórzy próbują innym wmówić, to OCZ nie dawałby tak długiej gwarancji bo by.... zbankrutował z powodu napraw i wymian.

 

Skoro autor postu, pomimo stosowania różnych dysków SSD za każdym razem miał te same problemy to może najwyższa pora pójść po rozum do głowy i stwierdzić, że tu nie dysk jest winien ale reszta sprzętu powoduje zawieszanie itp. Akurat za sytuację, że się kontrolka dysku świeci a komp nie reaguje, najczęściej wywołują problemy związane z przetaktowaniem procka, przetaktowaniem lub uszkodzeniem pamięci, uszkodzeniem płyty głównej, zasilacza, karty graficznej i dopiero w tym momencie mógłbym wymienić - uszkodzenie dysku. 

 

Jak miałbym dziś wybierać dysk to ponownie wybrałbym OCZ Vertex 4, tyle, że może już wersję 256 GB (jak potanieją bo teraz wszystkie SSD oraz pamięci RAM podrożały). 

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mysle kolego, ze przydalby Ci sie jakis kurs czytania ze zrozumieniem.

 

A jak nie wierzysz w problemy z kontrolerami SF to moze czas skorzystac z narzedzia jakim jest Google i zobaczyc jak faktycznie sytuacja wyglada.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...