Skocz do zawartości

Dlaczego nie warto kupowac dyskow OCZ


Recommended Posts

Nie powiedziałbym, że SSD raczkuje, bo to technologia starsza niż wielordzeniowe CPU, a jakoś nikt ich w ten sposób nie określa. Na rynku mamy obecnie bezawaryjne i szybkie modele wielu firm, które nigdy nie potraktowały klientów tak, jak OCZ.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz na chłodno, czy warto kupić dysk OCZ. Wydaje mi się że po tym wszystkim należy uderzyć się w pierś i napisać że jednak warto. Jak wiadomo technologia SSD jeszcze raczkuje, każa firma będzie miała mniejsze lub większe zgrzyty, a również będzie i odsetek w każdej firmie dysków co padną po dniu pracy czy tam godzinie pracy - shit happens.
Tak warto kupować dysk, który padnie .... walnij się w główkę kolego - co z tego że mają serwis jak sprzedają buble ? Utrata danych jest OK ? Myślisz że dobry serwis to rekompensuje ? Sprawdź sobie ile kosztuje odzyskiwanie danych i walnij się nie w pierś, a w głowę, bo dobry serwis to jedno, a kiepskie produkty to drugie - temat jest o sporej awaryjności dysków, a nie o doskonałym serwisie OCZa. 

"Technologia raczkuje" - to mów wszystko na temat Twojej wiedzy w temacie  :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Spokojnie. Patrzmy na statystyki awaryjności, zwłaszcza nowych dysków(na kontrolerach innych niż sandforce i pierwszym Indlixie - petrol i octane). Te nie odbiegają aż tak znacznie w porównaniu do Samsunga czy Plextora aby stwierdzać jednoznacznie że SSD OCZ to kasa wywalona w dysk który padnie.

 

No chyba, że lekko ponad 1% padających sztuk to jest ten silny argument przeciw. Rozumiem, że są pewniejsi producenci(zwłaszcza samsung, 0,15%!), ale takie jednoznaczne przekreślanie OCZ jest zupełnie nie na miejscu.

 

 

 


[...]
This rate is actually significantly impacted by two series, Petrol Octane SATA 3 and SATA 2, which are respectively 39.79 and 36.13% of returns, a shame. Without these two the range of OCZ rate falls to 2.92%, which her ​​brother always the last place but at a much more reasonable rate remains inflated by some series (7.51% on Agility 4 for example) then others are doing better (1.89% for Vertex 3 and 1.46% for Vertex 4).
[...]
 
In the next period (from October 2012 to April 2013 sales), here are the numbers we get for the moment:
 
- 0.15% Samsung
- 0.43% Intel
- 0.65% Corsair
- 0.78% Kingston
- 1.32% Crucial
- 1.39% OCZ
 
[...]
 
Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

 

 

No chyba, że lekko ponad 1% padających sztuk to jest ten silny argument przeciw

 

Jest to nadal 10x więcej niż u Samsung'a, Plextor z pewnością również wypada dużo lepiej. Dla mnie największe znaczenie ma jednak to, w jaki sposób OCZ potraktowało dziesiątki tysięcy klientów, w pełni świadomie sprzedawali uszkodzony towar, zamiast go wycofać, a później rżnęli głupa z reklamacjami. Nie sądzę, by taka firma, nawet pod nowym kierownictwem, zasługiwała na czyjeś zaufanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Awaryjność dotyczyła starszych dysków i o nich jest ten temat, a nie o nowych dyskach, które są zbyt krótko na rynku by je oceniać. Chodziło o podejście OCZ do tematu - wiedzieli o tym że dyski padają a pomimo tego nadal je sprzedawali - normalne firmy wycofują produkt z rynku, usuwają wady i wprowadzają nową "działającą" rewizję. OCZ wiadomo co robił  ;) Po tym co zrobił OCZ jednoznaczne skreślenie jest jak najbardziej na miejscu - ciekaw jestem jakie maił byś podejście jak byś wymieniał kilkunastu zawiedzionym klientom dyski na "nowe", które za jakiś czas znowu padały. No i jak to się ma do utraty danych ? W domu to może nic nie szkodzi, ale w sektorze biznesowym jest to związane ze sporymi stratami finansowymi. Także Greg daruj sobie obronę marki OCZ, bo jeszcze ktoś przez Twoją opinię będzie miał poważne problemy. Na rynku są dostępne urządzenia innych firm z dużo, dużo mniejszą awaryjnością w zbliżonej cenie. Kto ma głowę na karku ominie te dyski szerokim łukiem.

 

BTW jak już cytujesz coś to może wklej resztę :

"- 52,07% OCZ Octane SATA 2 128 Go

- 45,26% OCZ Petrol 128 Go
- 44,76% OCZ Octane SATA 2 64 Go
- 40,57% OCZ Petrol 64 Go
- 10,23% OCZ Agility 4 256 Go
- 8,70% OCZ Octane SATA 3 256 Go
- 7,41% OCZ Agility 4 64 Go
- 6,85% OCZ Agility 4 128 Go
- 6,59% OCZ Agility 3 90 Go
- 5,56% OCZ Octane SATA 3 128 Go"

 

Do tego która firma według cytatu wypada najgorzej na rynku ? OCZ - hmmm jakoś mnie to nie dziwi. Chłopie wklejasz link według, którego OCZ wypada najgorzej spośród wszystkim producentów, następnie polecasz tą firmę ... gdzie tu RZETELNOŚĆ?? Gdzie rozsądek ?? 


 

 

takie jednoznaczne przekreślanie OCZ jest zupełnie nie na miejscu.

What ??

To może inaczej - który spośród wszystkich producentów według tego co wklejasz posiada najwyższą awaryjność ? 

Czy warto polecać firmę , która jest na niechlubnym pierwszym miejscu ?

Do tego ta firma splajtowała - ciekawe czemu ? 

Panowie - proszę ustawić mózgi na funkcję "ON" w miejsce "sleep"  :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gdzie ja polecam OCZ? Jedynie wskazuję na to, że firma od przeszło roku czasu aż tak nie odstaje od czołówki pod względem awaryjności. Wydajnościowo zaś często wypada najlepiej.

 

Jedyne co, to sprzeciwiłem się jednoznacznemu przekreślaniu tej marki. Historia historią, nadszarpnięta reputacja? OK. Ale warto być na bieżąco odnośnie tych statystyk. Obecnie OCZ goni czołówkę w tym kontekście. Takie są fakty.

 

 

Nigdzie nie napisałem, że z całej puli różnych producentów to OCZ jest najbardziej godzien zaufania(nie napisałem nawet że jest w czołówce) - jednak w przeciwieństwie do wielu widzę poprawę i tylko na to wskazałem. Poprawa na lepsze jest znaczna.

 

 

Trochę usprawiedliwiając OCZ trzeba podkreślić, że był taki moment gdzie mieli zdecydowaną większość rynku i być może zamówień było tyle, że firma nie podołała kontroli jakościowej... Skończyło się to kilkoma fatalnymi seriami i bankructwem.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites
Obecnie OCZ goni czołówkę w tym kontekście.

będąc na ostatnim miejscu - rzeczywiście goni czołówkę .

 

Wydajnościowo zaś często wypada najlepiej.

hahah yhhm ehhh ręce opadają - tak to sprawdź sobie jak się zachowują po 2 miesiącach użytkowania i zapełnione w 70%. 

 

Nigdzie nie napisałem, że z całej puli różnych producentów to OCZ jest najbardziej godzien zaufania

OSTATNIE MIEJSCE - mówi tobie to coś ? 

Kończę tą dyskusję, bo szkoda mi nerwów na dialog z kimś kto nie potrafi ... ehhh 

 

 

Takie są fakty.

 

  - 0.15% Samsung - 0.43% Intel - 0.65% Corsair - 0.78% Kingston - 1.32% Crucial - 1.39% OCZ

FAkty są takie że firma nadal plasuje się na ostatniej pozycji jeżeli chodzi o awaryjność - FAKTY które sam WKLEJASZ - FCK - rusz tym swoim móżdżkiem proszę i sam popatrz co TY wklejasz i co piszesz !!!! FAKTY SĄ TAKIE ŻE TO NAJBARDZIEJ AWARYJNA MARKA NA RYNKU !!!!!!!!!!!!! SAM TO ZACYTOWAŁEŚ !!!!!

Greg odpowiedz na pytanie - która marka spośród producentów SSD cechuje się najwyższą awaryjnością ??

Mając wybór pomiędzy najgorszą marką, a taką ze środka listy co byś zaproponował, oczywiście cena jest bez zmian ??

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

1. Biorąc pod uwagę regularne zmniejszanie się różnicy w % wadliwych egz. - TAK OCZ goni czołówkę. (w 2011 - 7%, w 2012 - 5%, 10.12 / 05.13 - 1,39%)

2. "Czy dysk SSD zwalnia po zapełnieniu? Test obciążeniowy" Jak widać kontroler Indilinx Everest 2 bardzo dobrze radzi sobie przy pełnym zapełnieniu, a dysk zwalnia do max. 10% i to w szczególnych sytuacjach.(podobnie wypada konkurencja)

3. Ostatnie miejsce? Pomijając, że brakuje jeszcze kilku "graczy" to różnica nie jest spora i tylko to napisałem - czołówka jest wyrównana(Samsung, Intel, Kingston, Corsair) i Crucial razem z OCZ walczą o to by się do niej zbliżyć.

4. Jest najbardziej awaryjna, lecz nie odstaje tak drastycznie aby ją przekreślać zupełnie.(mowa o o dyskach w dystrybucji od maja 2012r.) Zwłaszcza, że wydajnościowo te dyski to już na pewno czołówka.(Vertex 4 / 450, Vector 150)

 

 

I na litość, zluzuj trochę, wyłącz capslocka widać jesteś bardzo cięty na OCZ'ta... Gdybym jeszcze tą firmę wychwalał to rozumiem sfrustrowanie. Rozumiem, że w każdej dyskusji należy pisać Samsung 840 pro jest najlepszy(bo tak jest) i OCZ to firma krzak produkująca padaki? Wtedy byłoby OK? IMO to zbyt duże uproszczenie.

 

OCZ ma w swojej ofercie równie wydajne, niejednokrotnie wydajniejsze dyski - jednak źle wycenione i nadal bardziej awaryjne.(chociaż i tutaj ostatnio jest już coraz lepiej)

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem o co chodzi, też byłem zły na OCZ ale od początku...

 

U mnie chodził on 1.5 roku..... podajecie przykład samsunga gdzie np w moim przypadku (EVO) mam gwarancji na 3... załóżmy że nie padnie w ciągu tych 3 lat, to padnie po gwarancji. Więc i tak wychodze lepiej na OCZ bo dostaje po dwóch latach nowy model, który pochodzi może tydzień, może 2 lata, a może tyle samo co i samsung? Z założenia niestety dysk SSD ma paść bo ma limit cykli zapisów i odczytów.... nie porównywałbym tej technologii do procesorów bo to się mija zupełnie z celem.

 

Czy OCZ było świadome że wypuszczało bubla, tego nie wiem, dla mnie to w ogóle abstrakcja jakaś i heretyzm tak twierdzić, zaś... palców rąk nie starczy do wymieniania firm które niestety w okresie gwarancji podchodzą do klienta jak pies do jeża - tu podałbym przykład samsunga, miałem z nimi do czynienia pośrednio, sprawa dotyczyła się reklamacji telefonu komórkowego.

 

Na OCZ pracowało się dobrze, i obiektywnie stwierdzam po przeczytaniu wiele wątków na Internecie że SSD jest sprawą awaryjną. Czy nie jest to technologia raczkująca?? Tego nie wiem.... pewnie się pomylę jeśli stwierdzę że jest tak stara jak HDD??? :D

 

 

 

Co do utraty danych... jeśli ktoś nie robii kopii zapasowych tylko dlatego żę ma plextora, to życzę mu powodzenia, ja bynajmniej pretensje o utratę danych mam do siebie. Teraz mam zrobiony harmonogram clona partycji i co tydzień robi mi kopie, a będę chciał to będzie robił mi 2 kopie co 3 dni... więc o jakiej utracie danych mówimy??? O dane trzeba zadbać niezaleznie od producenta dysku czy rodzaju nośnika.

Edytowane przez Pawel W.
Link to post
Share on other sites

 

 

OCZ ma w swojej ofercie równie wydajne, niejednokrotnie wydajniejsze dyski - jednak źle wycenione i nadal bardziej awaryjne

 

Od 840 PRO ? Litości...

 

Przeczytaj to, co sam wrzucasz. Dziesięciokrotnie częściej padające dyski to gonienie czołówki jak cholera...

 

Tak jak wspomniałem - firma z takim podejściem do klientów zasługuje na zapomnienie i zrzucenie jej w niebyt, co poniekąd się stało. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy OCZ było świadome że wypuszczało bubla, tego nie wiem, dla mnie to w ogóle abstrakcja jakaś i heretyzm tak twierdzić

 

Widać, że nie masz zbyt dużego pojęcia o tym, co dzieje się w branży, bo nie jest to żadna tajemnica, tylko powszechnie znany FAKT.

 

 

 

Z założenia niestety dysk SSD ma paść bo ma limit cykli zapisów i odczytów.

 

Przy normalnym użytkowaniu nie starczy Ci życia, żeby zmęczyć SSD'ka, o ile nie padnie z innego powodu.

 

 

 

SSD jest sprawą awaryjną.

 

Masz "odrobinę" nieaktualne informacje.

 

 

 

więc o jakiej utracie danych mówimy?

 

Wyobraźni to Ty nie masz za grosz. Nie każdy użytkownik komputera ogranicza się do 1 malutkiego dysku. W przedsiębiorstwach koszty robienia codziennych backupów byłyby ciut wyższe...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czy OCZ było świadome że wypuszczało bubla, tego nie wiem, dla mnie to w ogóle abstrakcja jakaś i heretyzm tak twierdzić

to się nie wypowiadaj skoro nie masz o tym pojęcia. Ile dysków OCZ przeszło przez Twoje rączki ?

Ja miałem +/-20szt różnych modeli i na żadnej marce się tak nie zawiodłem jak na OCZ.

 

Co do utraty danych... jeśli ktoś nie robii kopii zapasowych tylko dlatego żę ma plextora, to życzę mu powodzenia, ja bynajmniej pretensje o utratę danych mam do siebie.

I co mam powiedzieć klientowi że ma robić buckup co kilka minut, bo dysk w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa ?? Jest alternatywa w postaci Crucla M4 / Samsunga 840 PRO i innych więc po jaki grzyb ryzykować zabawą z OCZ, jak by nie było najbardziej awaryjną marką na rynku ??

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Nowaj

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_samsung_ssd_840_pro_128_gb_najszybszy_z_najszybszych?page=0,0

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-ssd-840-pro-256-gb-test.html

http://pclab.pl/art53970.html

 

Wypada co najmniej porównywalnie(np. Vector 150)

 

 

@stelek

Jest ostatni, ale zmniejsza różnicę regularnie. Rozumiem, że Crucial to też firma krzak wydająca padające dyski? Albo Plextor mający ok. 0,5% wadliwych egz. to AŻ pięciokrotnie gorszy producent od Samsunga i nie warto na niego stawiać? 

 

Czyli zostaje na całym rynku właściwie tylko Samsung? Ładnie. To teraz czas zwrócić się do osób odpowiedzialnych za "listę polecanych dysków" aby usunęli wszystko poza samsungiem.

 

 

Zresztą zastanówcie się do czego obecnie SSD jest najczęściej stosowane i polecane? Chyba jako dysk systemowy, na dane zazwyczaj wybieramy i tak HDD'ka. Nie demonizowałbym w takim przypadku tej różnicy 0,5-1%... Oczywiście jak ktoś składa komputer pod ważne dane i musi to być SSD, albo potrzebuje jak największej pewności i wydajności zarazem(zast. profesjonalne) to najlepsza opcja to Samsung. Każda inna będzie fatalna.(jak pokazuje statystyka)

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites
Widać, że nie masz zbyt dużego pojęcia o tym, co dzieje się w branży, bo nie jest to żadna tajemnica, tylko powszechnie znany FAKT.

 

no i ok, to czego jeszcze mamy nie kupować? chipsów nvidi czy pralek??? a może to wszystko to jeden wielki spisek? czy uważasz, że na tle panującego barachła kupując samsunga kupujesz coś o wiele lepszego? czy może ktoś się tylko postarał żebyś tak myślał??

 

 

 

Przy normalnym użytkowaniu nie starczy Ci życia, żeby zmęczyć SSD'ka, o ile nie padnie z innego powodu.

 

tym razem to ty gadasz od rzeczy i odbijam pałeczkę, nie ma zbyt dużego pojęcia, doucz się...

 

 

 

Masz "odrobinę" nieaktualne informacje

 

Dobra... zróbmy test "nie dla idioty"

 

Jak stara jest technologia HDD - wpiszemy i policzymy pewną rzecz

https://www.google.pl/#q=%22hdd+failure%22&safe=off

 

115 tys wyników

 

 

Jak starą jest technologią SSD - wpiszemy i podliczymy pewną rzecz

https://www.google.pl/#q=%22ssd+failure%22&safe=off

 

18 milionów wyników...

 

 

sorry, nie uważam się tu za odkrywce, dla mnie to są fakty...

 

 

 

 

Wyobraźni to Ty nie masz za grosz. Nie każdy użytkownik komputera ogranicza się do 1 malutkiego dysku. W przedsiębiorstwach koszty robienia codziennych backupów byłyby ciut wyższe...

 

gadasz jak potłuczony a na wielkiego znawce się robisz. Chłopie... poważna firma, która nie może sobie pozwolić na takie awarie to albo dzwoni do takiego OCZ i każe im zrobić przemysłowy bezawaryjny dysk, którego Twoje oczy w detalu nigdy nie zobaczą, albo ogłasza przetarg skierowany do producentów określając wymogi co do zamawianego sprzętu.... komu tu brakuje wyobraźni w reliach dzisiejszego świata? mi czy Tobie??

 

Już ja widzę na serwerach google dyski OCZ agility i te najlepsze samsungi PRO hahah, dobre!!

to się nie wypowiadaj skoro nie masz o tym pojęcia. Ile dysków OCZ przeszło przez Twoje rączki ?

Ja miałem +/-20szt różnych modeli i na żadnej marce się tak nie zawiodłem jak na OCZ.

 

I co mam powiedzieć klientowi że ma robić buckup co kilka minut, bo dysk w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa ?? Jest alternatywa w postaci Crucla M4 / Samsunga 840 PRO i innych więc po jaki grzyb ryzykować zabawą z OCZ, jak by nie było najbardziej awaryjną marką na rynku ??

 

Po co ma robić backup co 5 minut, skoro ja na OCZ dałem radę 1.5 roku... mógł zrobić raz na miesiąc... ja jakbym zrobił w ostatnim miesiącu backup to w ogóle w tym wątku bym nie napisał i sprawę olał, i miałbym kolejny dysk... zresztą i tak kupiłem następny, ale stwierdzam że nie potrzebnie się nakręciłem.

Edytowane przez Pawel W.
Link to post
Share on other sites

Pozatym pamiętajmy, że % zwrotów nie odnosi się do utraconych danych. Zakładając, że obecnie OCZ ma te 1,39% (czyli mniej niż dwa dyski na 100) To tylko nieznaczna część zwrotów była poprzedzona utratą danych. Zazwyczaj są to powtarzające się BSOD'y i niestabilność.

 

Miałem OCZ Petrol i też poszedł do zwrotu - BSODY, nigdy nie utraciłem żadnych danych, dysk po prostu był niestabilny. 

 

 

Jestem podobnego zdania co Pawel W. - w przedsiębiorstwach, gdzie czas to pieniądz, a solidny dysk to kasa - rozpisują przetarg albo składają zamówienie. Zapewne nawet "Pro" w nazwie lub 0,15% statystycznie wadliwych dysków nie przekonałoby poważnego "przedsiębiorstwa". Te mniej poważne, lub nie mające aż takiej potrzeby faktycznie postawią na Samsunga albo raczej na jakiś sprawdzony HDD(vel. WD Red)

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Taaaa małe, prywatne firmy, rozpisują przetarg na 100 dysków  :rotfl:

 

 

 

poważna firma, która nie może sobie pozwolić na takie awarie

 

Żadna firma nie może sobie pozwolić na awarie.

 

Nie bardzo rozumiem, jaki jest sens bronienia firmy, która jasna już pokazała, że klientów ma w du**e ? Na rynku są do wyboru lepsze nośniki, OCZ nie jest obecnie konkurencyjne pod żadnym względem. Jesteście masochistami ? 

Link to post
Share on other sites

 Na rynku są do wyboru lepsze nośniki, OCZ nie jest obecnie konkurencyjne pod żadnym względem. 

 

I tutaj pełna zgoda. (prawie, bo wydajnościowo to jednak wysoka półka)

 

Na pewno jednak nie co do tego, że OCZ = padające dyski, firma krzak. Co sugerowały wcześniejsze posty(już nawet nie wybiegam kogo).

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites
Nie bardzo rozumiem, jaki jest sens bronienia firmy, która jasna już pokazała, że klientów ma w du**e ? Na rynku są do wyboru lepsze nośniki, OCZ nie jest obecnie konkurencyjne pod żadnym względem. Jesteście masochistami ?

 

Ty no jak ma w du**e skoro ja jestem żywym przykładem, że jednak w du**e mnie nie ma. Pisałem również na forum OCZ, jednocześnie odezwało się do mnie 2 moderatorów PW pytając się o szczegóły awarii, co mogę zrobić i jak postępować. Później napisałem, że zgubiłem rachunek - nie wypięli się. A ty mówisz żę mają nas w du**e???

 

Zresztą, powiedz co mnie obchodzą korporacje i ich problemy gdzie filozofia zakupu jest inna. Bo nawet taki mały przedsiębiorca, ale zawsze przedsiębiorca, możę mieć np dla siebie korzystne klauzule w umowach, może mieć dłuższe gwarancje inne prawa i itp. ale po co o tym to nie rozumiem?

 

Ja tam kończe dyskusje, jestem normalnym użytkownikiem komputera, i stwierdzam obiektywnie że na tle ogólnej awaryjności jaką niesie ze sobą technologia SSD, a dane to mam takie same jak i wszechobecni tutaj specjaliści (fora, statystyki, rankingi), to uytrzymuje to co napisałem, że OCZ nie był złym wyborem (mimo że teraz zakupiłem samsunga), śmiało go mogę polecić innym, jak i sam w przyszłości nie mam zamiaru omijać tej firmy szerokim łukiem.... brakuje tu jeszcze jednej wartości, która jest bardzo ważna. Co który dysk na rynku  to OCZ

 

 

 

EDIT:

a wracając jeszcze do małych przedsiębiorców, kolego... dzisiaj czasy są takie, że ja, mały robak, zadzwonie zaraz np do wielkiej firmy Mercedes, i powiem im że biore 100sztuk ich E-klasy, tylko specjalnie dla mnie mają mi  zamontować kwadratową kierownicę. Gwarantuje Ci żę pod to zamówienie, Mercedes z przyjemnością taką kierownicę mi wstawi, i sprzeda mi te te 100 Mercedesów, także i taka mała firma może pertraktować swoje wymagania

Edytowane przez Pawel W.
Link to post
Share on other sites

No to kupujcie dalej dyski renomowanej firmy OCZ, która już nie istnieje - jak dla mnie opinia amatorów, którzy zakupili jeden, dwa dyski mówi tyle co nic. Przerobiłem kilkadziesiąt sztuk OCZ - do dnia dzisiejszego żaden z nich nie działa. Jakoś z innymi nośnikami niemiałem tyle problemów, więc raczej wiem co piszę. 

Skoro uważacie że to dobra marka to jak to się ma do awaryjności poszczególnych modeli, gdzie sięga ona 50% ?? Cały czas piszecie o awaryjności na poziomie 1,5%, ale czemu nie widzicie tego :

"52,07% OCZ Octane SATA 2 128 Go

- 45,26% OCZ Petrol 128 Go
- 44,76% OCZ Octane SATA 2 64 Go
- 40,57% OCZ Petrol 64 Go
- 10,23% OCZ Agility 4 256 Go
- 8,70% OCZ Octane SATA 3 256 Go
- 7,41% OCZ Agility 4 64 Go
- 6,85% OCZ Agility 4 128 Go
- 6,59% OCZ Agility 3 90 Go
- 5,56% OCZ Octane SATA 3 128 Go"

Każdy widzi najwyżej to co chce zobaczyć  :D a na głupotę nie ma rady - "znafcy" zakupów pod przedsiębiorstwa ... przetarg na kilka dysków ??  :D  hahaha Ogarnijcie się mowa o przedsiębiostwach - średnich, lub małych (jeżeli wiecie wogóle w czym tkwi różnica), anie korporacyjnych molochach. Żaden z Was nie ma doświadczenia w tej materii, a się wypowiada.

Tak greg z OCZ jest lepiej - jest tak dobrze że firma splajtowała, a tak dobra marka była :cry:  

Tutaj zestawienie polecanych SSD z TomsHardware - ani jednego OCZ.

 

"looking for a decent SSD recently and try to upgrade my notebook but

just read an article from French website and it shows SSD had 40% return rate,
this really scares me.....

- Intel 0.45% (against 1.73%)
- Samsung 0,48% (N/A) - Samsung 0.48% (N / A)
- Corsair 1,05% (contre 2,93%) - Corsair 1.05% (against 2.93%)
- Crucial 1,11% (contre 0,82%) - Crucial 1.11% (against 0.82%)
- OCZ 5,02% (contre 7,03%) - OCZ 5.02% (against 7.03%)"

 

i jeszcze TO

Dalej uparcie bronicie OCZ ?


to jeszcze cytacik na temat super obsługi RMA :

"Worse than scum. I hope they die in a fire. My OCZ drive has started locking up and showing bad sectors and they won't RMA it. They just say "Oh, unplug it, wait an hour, then wipe it." ... Yeah. The bad sectors disappear... until the first time the OS tries to write to those sectors. Their warranties can't even be used as toilet paper.

They didn't "bet on higher performance", they bet on shit construction, no quality control... hell, you can't even update the firmware using the tools they provide on the website unless you plug a second drive in and install an OS on it. Now yes, many of us geeky types can install a mini-XP or Windows 7 on a flash drive and be on our merry, but really... how can you expect Joe Power Gamer to do something like that? Simple: You can't.

It's not just the poor quality and construction of the drives that fucked them, but a complete and utter disregard for any level of customer service. No, I recant on my last statement... death by fire is too good for them. Let us create a new 'ocz' internet meme to immortalize this level of fail. >."

Link to post
Share on other sites

 

 

owiem im że biore 100sztuk ich E-klasy, tylko specjalnie dla mnie mają mi  zamontować kwadratową kierownicę. Gwarantuje Ci żę pod to zamówienie

 

Chłopie ! Na 100 samochodów, ba, na 10, robi się przetargi, bo to kosmiczna kasa. Na 100 dysków to najwyżej dostaniesz zniżkę 2% od lokalnego sprzedawcy.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...