Skocz do zawartości

i3 2100 vs Phenom 955 vs i5 2500k


Recommended Posts

Grasz w Battlefielda? Próbowałeś to robić na dwurdzeniowym procesorze? Ja tak. Jako tako da się grać na mapkach z 16/24 graczami. Przy większej ilości graczy jest już tragedia. Zmiana ustawień graficznych na absolutne minimum nic nie daje.

Wejdź sobie na jakieś forum poświęcone tej grze i poczytaj opinie ludzi nt. konfiguracji na jakich grają. Nikt z dwurdzeniowym prockiem Ci nie powie, że zapewnia mu on komfortową grę, i karta graficzna nie ma tu nic do rzeczy. Te laboratoryjne testy często nijak się mają do rzeczywistości. Szczególnie gdy nie piszą jaka była metodologia testów, równie dobrze mogli bez testosowania porobić sobie te wykresiki... bo żadnej wartości one obecnie nie prezentują.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Grasz w Battlefielda? Próbowałeś to robić na dwurdzeniowym procesorze? Ja tak. Jako tako da się grać na mapkach z 16/24 graczami. Przy większej ilości graczy jest już tragedia. Zmiana ustawień graficznych na absolutne minimum nic nie daje.

Wejdź sobie na jakieś forum poświęcone tej grze i poczytaj opinie ludzi nt. konfiguracji na jakich grają. Nikt z dwurdzeniowym prockiem Ci nie powie, że zapewnia mu on komfortową grę, i karta graficzna nie ma tu nic do rzeczy. Te laboratoryjne testy często nijak się mają do rzeczywistości. Szczególnie gdy nie piszą jaka była metodologia testów, równie dobrze mogli bez testosowania porobić sobie te wykresiki... bo żadnej wartości one obecnie nie prezentują.

 

dobrze prawisz ziom! grałem i3 + gtx 670 i na tak można powiedzieć *****istej grafice bf3 niestety nie był grywalny na 64 graczach

podczas jakiegoś strzelania lub wybuchów był pokaz screenów

Link to post
Share on other sites

hehe, widać kto jest dzieckiem intela na kilometr :D kto patrzy na to z realnej strony również nowaj ,wallhack , adonim, i ten wyżej to za i7 czy xeona by chyba zabiili :menda: a ci co mu dali plusa, nie są lepsi fanboy'e intela są wszędzie... :roll: dokładnie , z dzieciakami intela się nie dogada ci którzy chceli poznać realną moc i3,phenoma i i5 poznali dziękuje dobranoc

i7 2700k lezy u mnie i jakos nie mam parcia zabijac nikogo.

 

Zazdrościsz czy co bo nie rozumiem ;)

 

co do testów to niewiem - ktos nie wierzy że to się robi czy też jakaś forma zazdrości ?

Link to post
Share on other sites

hehe, widać kto jest dzieckiem intela na kilometr :D kto patrzy na to z realnej strony również

nowaj ,wallhack , adonim, i ten wyżej to za i7 czy xeona by chyba zabiili :menda: a ci co mu dali plusa, nie są lepsi

fanboy'e intela są wszędzie... :roll:

 

dokładnie , z dzieciakami intela się nie dogada

 

ci którzy chceli poznać realną moc i3,phenoma i i5 poznali

dziękuje dobranoc

 

miałem też FX-a 6100, bawiłem sie FX 81500

 

faktycznie fanboj ze mnie na kilometr :mlotek:

 

szkoda nerów na gadke z oszołomami co niektórymi, i tak wiedza lepeij swoje. Czyli wielkie G

 

660ti to już max maxów

 

gtxa 670 nie ogarniał na spokojnie, bo grafika była używana max w 70%

 

a przez i3 niecałe 50% tutaj dowód

http://forum.benchma...gabyte-gtx-670/

 

a na i5 2500k jest używana prawie caly czas w 99/98%

 

max maxów dla Phenoma to HD 6970 a nie 660 Ti.

 

skąd takie wnioski wysuwasz to ja niewiem.

 

nie trzeba mieć wyłącznie i5 2500K @ 5.0 do 670/680 i 7970.

 

mój 2400 @ 3.8 GHz ogarnia te grafiki w granicach 95-99% czyli bez żadnego ograniczania.

 

http://www.abload.de/img/1ylqmz.png

Edytowane przez Adonim85
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj adonima i tomcuga. Oni wstawiają słupki nie mając sprzętu. Poprosiłem leszczy o zdjęcia sprzętu. Adonim powklejał mi foty kart graficznych a ja prosiłem o cpu które podobno testuje w redkacji. tomcug jeszcze gorzej poza krzykami nie miał odwagi zrobic zdjecia niczwgo co niby ma.

to co pisza mozna o kant za przeproszeniem rozbic

rodzice kupili mi 8150 i jestem mega zadowolony. wszystko lata na maksa. ale wyjdzie taki jeden z drugim i udaja fachowcow. reszta forumowiczy to dla nich leszcze, oszusci i mitomani.

co ciekawe tylko w ich testach fxy wypadaja tak slabo. zal mi sie robi jak sie stawiaja ponad innych. z czym do ludzi

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

i7 2700k lezy u mnie i jakos nie mam parcia zabijac nikogo.

 

Zazdrościsz czy co bo nie rozumiem ;)

 

co do testów to niewiem - ktos nie wierzy że to się robi czy też jakaś forma zazdrości ?

 

to daj wreszcie zdjecia tych procesorow co sie nimi tak chwalisz na okolo i wstawiasz jakies

wziete z glowy slupasy i wykresiki

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Facet, ja Ci niczego nie muszę udowadniać. Chcesz fakturę z Agito na tego FX-8120? Poza tym, testy BF 3 na konkurencyjnym portalu są niemiarodajne, w prawdziwym multi Core i3 nie ma szans z Phenomem II X4 ;). Poza tym, cieszę się Twoim szczęściem. Problem jest tylko taki, że w cenie tego FX, którego kupiłeś, miałbyś lepszego Intela ;).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

szkoda nerów na gadke z oszołomami co niektórymi, i tak wiedza lepeij swoje. Czyli wielkie G

 

max maxów dla Phenoma to HD 6970 a nie 660 Ti.

hahaha, dokładnie :D jesteś mega błaznem , miałem pod phenomem gtxa 580 i był wykorzystywany w 100% także 660ti również będzie

 

ps. co porównujesz 2400 do phenoma , nie ten próg cenowy i chyba proste ze 2400 ogarnie lepsze grafiki

 

ps. jeszcze pare ludzi napisze jakieś głupoty, wkurze się i kupie i3 i nagram wam filmiki

 

normalnie takie dzieci że masakra , phenom 4 ghz zjada i3 w wszystkich nowych grach, i uświadom to sobie wbij do tej pustej pały

tak samo jak i5 zjada phenoma ale to większośc gimbusów wie.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

hahaha, dokładnie :D jesteś mega błaznem , miałem pod phenomem gtxa 580 i był wykorzystywany w 100% także 660ti również będzie

 

ps. co porównujesz 2400 do phenoma , nie ten próg cenowy i chyba proste ze 2400 ogarnie lepsze grafiki

 

ps. jeszcze pare ludzi napisze jakieś głupoty, wkurze się i kupie i3 i nagram wam filmiki

 

normalnie takie dzieci że masakra , phenom 4 ghz zjada i3 w wszystkich nowych grach, i uświadom to sobie wbij do tej pustej pały

tak samo jak i5 zjada phenoma ale to większośc gimbusów wie.

 

nie zdazysz, bede mial w tygodniu 4 lub 5 prockow intela na tescik dla PCA to wam co niektore oszołomy pokaze jak to cos sie sprawuje z grafikami typu 7970 i 680, szczegolnie te wasze wielbione i3.

 

kwestia paru dni.

 

oszołomy.

 

to daj wreszcie zdjecia tych procesorow co sie nimi tak chwalisz na okolo i wstawiasz jakies

wziete z glowy slupasy i wykresiki

 

chcesz zdjecie a wtej chwili nie zrobie akurat takiego aby bylo widac napisy an ihsie.

 

I dalej bedziesz trąbil ze nie mam go bo Tywies lepeij i przeciez bywasz u mniew pokoju codziennie

 

zreszta oszolomie bys pomyslal = skoro mam tyle grafik o takiej mocy (7970. 680) to wiadomym jest ze wtakiej sytuacji posiadanie procka klasy i7 to oczywista oczywistosć.

 

Zal Ci du*e sciska ze nie ma sz i7 czy jak ?

 

hahaha, dokładnie :D jesteś mega błaznem , miałem pod phenomem gtxa 580 i był wykorzystywany w 100% także 660ti również będzie

 

ps. co porównujesz 2400 do phenoma , nie ten próg cenowy i chyba proste ze 2400 ogarnie lepsze grafiki

 

ps. jeszcze pare ludzi napisze jakieś głupoty, wkurze się i kupie i3 i nagram wam filmiki

 

normalnie takie dzieci że masakra , phenom 4 ghz zjada i3 w wszystkich nowych grach, i uświadom to sobie wbij do tej pustej pały

tak samo jak i5 zjada phenoma ale to większośc gimbusów wie.

 

podaj lelepij tytuly gier gdzie akurat szedł na 100%

 

wypozycze do testow procka amd phenom zeby miec porowanie i wam pokaze ze 660 ti czy 7870 /7950 to za duzo do tego procka.

 

660 ti + miedzy 7807 a 7950

 

w zyciu to niewykonalne aby ten phenom to ogarnąl.

 

Znajda sie 2,3 gry to ok ale gdzie reszta ?

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

podaj lelepij tytuly gier gdzie akurat szedł na 100%

crysis 2, bf3 , metro 2033 - te gry na 100%

 

ps. bf'a testuj oczywiście na multi 64 graczy najlepiej na tych mapach co ja , i najlepiej na gtxie 680 aby była pewność

 

ale widzę że jesteś maga fanboyem intela wiec zapewne twoje testy to sciema będzie , ale czekamY

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

adonim i tomcug mają zxawsze inne wyniki niz renomowane portale. to jest bardzo ciekawe.

pytani o procesory chowaja glowe w piasek. prawda jest taka ze kolesie nie trzymali w reku polowy tego o czym pisza na swoich stronach.

taka glupia chec zainteresowania publiki spiskowa teoria dziejow ze inni robia zle testy a on leszcz swiety wybrany jest fachowcem i robi dobrze.

koles twoje testy sa inne o reszty swiata i to jest wystarczajacy dowod aby ci nie wierzyc. piszesz farmazony i wyniki z glowki mieszajac ludziom w glowach. co ciekawe jedyna wytyczna ma byc zly wynik amd co jest g prawda.

Edytowane przez FxPower
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

taka glupia chec zainteresowania publiki spiskowa teoria dziejow ze inni robia zle testy a on leszcz swiety wybrany jest fachowcem i robi dobrze.

Zdaje mi się, że taką teorię przedstawiają nie oni, a autor tematu, czego wyraz dał dobitnie w pierwszym poście. Wszyscy źli, on uczciwy, ale jakoś o żadne screeny czy foty doprosić się nie można...

Link to post
Share on other sites

Zdaje mi się, że taką teorię przedstawiają nie oni, a autor tematu, czego wyraz dał dobitnie w pierwszym poście. Wszyscy źli, on uczciwy, ale jakoś o żadne screeny czy foty doprosić się nie można...

bo testy robiłem dla siebie , widze że czytanie ze zrozumieniem ci słabo idzie dlatego nie napierdzielałem screenów abym miał dowody

 

no ale na szczęscie

 

http://forum.benchma...gabyte-gtx-670/

 

miałem problem bo grafika była wykorzystywana w małej ilości

 

jak widać na i3

http://obrazki.elektroda.pl/5065640900_1348484990_thumb.jpg

 

 

38 fps

 

 

tutaj łap screena z phenoma 4 ghz

http://obrazki.elektroda.pl/5609970200_1348484847_thumb.jpg

 

 

i dla porównania i5

http://obrazki.elektroda.pl/7069829100_1348484872_thumb.jpg

 

jak można zauważyć, i5 najlepiej wykorzystuje grafike, tutaj na screenie akurat 80% ale przeważnie jest to 90/100

no i grafika z nim pracuje w trybie boost na ponad 1200 mhz gdzie na phenomie jest to 1100 a na i3 zaledwie 1000 mhz

 

powinno wam to dać do myślenia , innych screenów z i3 niestety nie mam

 

screen z i3 stary , w najgorszej jakości , nie mam lepszego

 

tutaj akurat różnica tylko 10 fps, ale w ogólnej rozgrywce z frapsem wychodziło 20 fps na korzyść phenoma

tak jak w 1 stronie tematu

Edytowane przez dariushundead
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie zdazysz, bede mial w tygodniu 4 lub 5 prockow intela na tescik dla PCA to wam co niektore oszołomy pokaze jak to cos sie sprawuje z grafikami typu 7970 i 680, szczegolnie te wasze wielbione i3.

 

kwestia paru dni.

 

oszołomy.

Tylko żebyś zrobił normalne testy, a nie intel 150FPS AMD 50FPS. Mam 955BE 30cm od siebie, więc wiem na co go stać.

Edytowane przez Anoizmrox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko żebyś zrobił normalne testy, a nie intel 150FPS AMD 50FPS. Mam 955BE 30cm od siebie, więc wiem na co go stać.

 

Patrząc na Twoje wypociny nietrudno zauważyć, że o testowaniu nie masz zielonego pojęcia ;). Pewnie nawet nie wiesz, kiedy kończy się proc, a kiedy grafika Cię ogranicza :rotfl:.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...