Skocz do zawartości

i3 2100 vs Phenom 955 vs i5 2500k


Recommended Posts

szczerze? to poprostu mało mnie obchodzi, czy ty wierzysz czy nie

ja testy robiłem dla siebie , ale że miałem przygotowane aby się podzielić na innym forum

to i tutaj wrzuciłem aby służyły innym

 

wiec skończ już doszukiwać się oszustwa w tych testach bo mi to tak jak pisałem, rybka :) peace

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

A po co inni mieliby oszukiwać ? Intel płaci WSZYSTKIM serwisom komputerowym na planecie, a Ty jako jedyny wykryłeś spisek ? Tak jak napisałem wcześniej, nie można pisać takich rzeczy nie mając absolutnie żadnych dowodów, zwłaszcza, że Twoje testy nie są również niczym poparte, a tabelkę z dowolnymi danymi każdy może przygotować w 10 minut albo i mniej.

Znam tu takich co robia to w mniej niz 10min i ida w zaparte że maja racje , choć majac dany cpu,gpu wiem że kłamia . To własnie oni robią testy , nazywaja się redaktorami. Chłopaku trzeba byc ostro niedorobionym żeby wierzyc w wiekszośc tych bredni.

Link to post
Share on other sites

wiec skończ już doszukiwać się oszustwa w tych testach bo mi to tak jak pisałem, rybka

Oszustwa to doszukujesz się Ty i to u wszystkich, poza sobą ;) Jakoś nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, a taką zdajesz się głosić.

Link to post
Share on other sites

nie to że hejtuje wszystkie strony w sieci bo nie, poprostu większość testów jest stara na starych grach

np, crysis , dirt 2 i inne- gdzie te gry korzystają tylko z 2 rdzeni a ze i3 ma 2 rdzenie duzo mocniejsze od dwóch phenoma to nie ma sie co dziwic ze takie wyniki

 

jakby testy były robione na nowych grach, jestem pewny ze wyniki bylby podobnie jak u mnie

Link to post
Share on other sites

No chyba nie... Z tego samego testu (tabelka wyżej to średnia)

 

http://media.bestofmicro.com/X/G/323908/original/Battlefield3.png

 

http://media.bestofmicro.com/X/J/323911/original/Metro2033.png

 

http://media.bestofmicro.com/X/N/323915/original/Skyrim.png

 

http://media.bestofmicro.com/X/H/323909/original/DiRT3.png

 

Po prostu pogódźcie się z faktem, że wasze i5 jest 30% wydajniejsze w grach niż 3x tańszy pentium

Link to post
Share on other sites

wierzysz w te bzdury ze na pentiumie jest tyle samo fps co na i5 2500k? w dodatku 4 ghz?

 

hahaha :D pozdro w takim razie i3 był mało grywalny na kaspijskiej granicy z gtxem 670 a co mowa o pentiumie, tam by było 30 fps koleś , no ale spoko WSZYSCY KUPUJMY pentiuma :D

Edytowane przez dariushundead
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Te gierki akurat dobrze dobrane, zwykle jak wychodzi nowy procek to słabiej testują.

Ok, po kolei.

BF3 jak widać dusi się przez grafikę (tak, wiem, 7970!). Tutaj więcej http://www.techspot.com/review/458-battlefield-3-performance/page7.html

Skyrim od dawna wiadomo, że wykorzystuje tylko dwa rdzenie.

Dirt 3 też widać, że się dusi na grafice.

 

Dlatego w testach sprawdzających wydajność samego procesora w grach zazwyczaj wyłączają AA itp. Tutaj chyba postawili na to, żeby sprawdzić jak te proce sprawują się w praktyce. Wynika z tego, że procesor ma niewielki wpływ na płynność nowoczesnych gier, czyli nic nowego.

Link to post
Share on other sites

nie wierze w to co widzę , no nie wierze

http://pclab.pl/art51103-3.html

 

i nie wiem jak to wytłumaczyć no ****! ludzie co za brednie , jakbym miał jeszcze i3 to normalnie filmik bym nagrał!

 

różnica w bf3 multi była ogromna na korzyść phenoma, w dodatku po oc do 4 ghz , a te cwele oszuści , krętacze inaczej ich nazwać nie można

 

dają takie tabelki

http://obrazki.elektroda.pl/9504454700_1348161818.png

 

nie wiem jak to wytłumaczyć, ale to się nie mieści w głowie

 

dirt czerpie pełnymi garściami z wielordzeniowości.

 

a bf3 , max payne 3 to nie czerpie ? co za idioci. brak słów

Edytowane przez dariushundead
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

hi

jako że w necie jest duuuuuużo testów procesorów, ktore przedstawiaja nieprawdę a szczególnie polskie strony

 

także postanowiłem to sprawdzić

MOBO: Asrock 970 extreme3 / Asus sabertooth p67

CPU: Intel i3 2120/2500k/phenom 955

GPU: gigabyte gtx 670 stock

RAM: patriot 4gb cl9 1600mhz

PSU: seasonic 620W

CASE: bez budy

SSD: na system i bf'a samsung 64gb na pozostałe gry seagate 500 gb i samsung 320 gb

 

wszystkie gry sprawdzane po 3 razy, w tych samych miejscach za pomocą frapsa `mini, max ,avg` także nie ma lipy

enjoy

 

Ja bym tak surowo nie oceniał tego że przedstawiają nieprawdę.

 

Pomyślcie jak inne testy sa przekłamane , masz duży plus ze ci sie chciało ;) . Mnie też przekonali na tym forum na i3 2120. Majac wcześniej PII 940,955,960T dałem się zwieść pedałom i kupiłem, od razu wiedziałem że żle zrobiłem jak złozyłem wsio do kupy.

nie nazywaj kogoś od pedałów bo sam nim jesteś w takim układzie.

 

trochę szacunku dla ludzi.

 

nie wierze w to co widzę , no nie wierze http://pclab.pl/art51103-3.html i nie wiem jak to wytłumaczyć no ****! ludzie co za brednie , jakbym miał jeszcze i3 to normalnie filmik bym nagrał! różnica w bf3 multi była ogromna na korzyść phenoma, w dodatku po oc do 4 ghz , a te cwele oszuści , krętacze inaczej ich nazwać nie można dają takie tabelki http://obrazki.elektroda.pl/9504454700_1348161818.png nie wiem jak to wytłumaczyć, ale to się nie mieści w głowie a bf3 , max payne 3 to nie czerpie ? co za idioci. brak słów

kolego opanuj nerwy bo ziejsz jadem a tak naprawdę nie masz nic na popracie swoich dowodów.

 

ja bede robil test prockow intela i moze coś od AMD to zobaczymy czy po pubikacji tez powiecie że manipulowąłem jeśli wyniki nie bedą po waszemu czyli jak ten Phenom ewentualnie dostanie baty - choć to nie powiedziane.

 

Ludzie opanujcie się z ta krytyką.

Link to post
Share on other sites

co ty koleś mnie uspokajasz i pierdzielisz za głupoty

 

widziałem na własne oczy i udokumentował to fraps, jak i3 w bf3 dostaje takie baty od phenoma oc że szkoda gadać

a phenom znowu dostaje baty od i5 , a te debile z pclaba wylatują z takimi wykresikami , ze pentium równa się i3 i phenomowi

no rzygać mi się chce

Edytowane przez dariushundead
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Adonim85 ty mozesz robic testy, chyba maszyn rolniczych :hahaha:

 

Zresztą ta rozmowa do niczego nie doprowadzi dla mnie wstawiasz ze swoim koleszka farmazony po serwisach , zapamietaj co pisze pogódz sie z tym łatwiej to zniesiesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hehe, widać kto jest dzieckiem intela na kilometr :D kto patrzy na to z realnej strony również

nowaj ,wallhack , adonim, i ten wyżej to za i7 czy xeona by chyba zabiili :menda: a ci co mu dali plusa, nie są lepsi

fanboy'e intela są wszędzie... :roll:

Zresztą ta rozmowa do niczego nie doprowadzi

dokładnie , z dzieciakami intela się nie dogada

 

ci którzy chceli poznać realną moc i3,phenoma i i5 poznali

dziękuje dobranoc

Edytowane przez dariushundead
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

nowaj ,wallhack , adonim, i ten wyżej to za i7 czy xeona by chyba zabiili

A więc jeśli ktoś domaga się metodologii do testów, lub jakichkolwiek dowodów, że w ogóle takowe zrobiłeś oznacza automatycznie, że moim marzeniem jest procek, który jest mi kompletnie niepotrzebny ? Wniosek poparty równie mocnymi argumentami, co teorie spiskowe o złych i skorumpowanych przez Intela redaktorach portali komputerowych z całego świata, których zdemaskowałeś swoimi tabelkami. Zgłoś się do Macierewicza, może poszukuje, kogoś, kto zrobi mu wykresy udowadniające, że Tupolewa zestrzeliło UFO.

Link to post
Share on other sites

nie, ja tylko napisałem i wymieniłem was ze na kilometr widać kto jest ślepy i zauroczony mocą intela której tak naprawde nie ma

i większość się podnieca tymi tabelkami z sieci jaki to amd to syf, że intel nawet 2 rdzeniowy zmiata phenoma itp

śmiech na sali bo ja patrze na to z realnej strony i za 20 fps musiałem zapłacić ponad 500 zł

ale mniejsza o to, wierzcie sobie w co chcecie :]

Link to post
Share on other sites

i większość się podnieca tymi tabelkami z sieci jaki to amd to syf, że intel nawet 2 rdzeniowy zmiata phenoma itp

Czy ja gdzieś napisałem, że AMD to syf ? Nie rozumiesz jednego - jeśli zaczynasz, tak jak w pierwszym poście, od dość odważnej tezy, w której oskarżasz dosłownie cały komputerowy świat o spisek i siedzenie w kieszeni Intela to nie dziw się, że poza kilkoma łosiami nikt przy zdrowych zmysłach nie łyknie tego na słowo. Komputery to jakby nie patrzeć nauka, a tu bez twardego poparcia dla swoich racji wiele nie zdziałasz.

 

wierzcie sobie w co chcecie

No i właśnie o to się sprawa rozbija. Niektórzy wierzą w gadające węże, krzaki i magiczne nadprzyrodzone istoty w 3 postaciach, inni jeszcze wierzą w spiski, w to, że za 3 miesiące będzie koniec świata itp. Ja natomiast nie przyjmuję niczego na wiarę i proszę o dowody. Jeśli nie możesz ich przedstawić, wówczas twoje tabelki warte są tyle, co zeznania gościa z zakładu zamkniętego, który twierdzi, że jest Napoleonem.

Link to post
Share on other sites

A więc jeśli ktoś domaga się metodologii do testów, lub jakichkolwiek dowodów, że w ogóle takowe zrobiłeś oznacza automatycznie, że moim marzeniem jest procek, który jest mi kompletnie niepotrzebny ? Wniosek poparty równie mocnymi argumentami, co teorie spiskowe o złych i skorumpowanych przez Intela redaktorach portali komputerowych z całego świata, których zdemaskowałeś swoimi tabelkami. Zgłoś się do Macierewicza, może poszukuje, kogoś, kto zrobi mu wykresy udowadniające, że Tupolewa zestrzeliło UFO.

 

teorie spiskowe mają to do siebie, że niektóre się sprawdzają, nawet te które filozofom się nie śniły. Z pewnością Intel dawno temu wpływał czasami na recenzje, w takich papierniczych magazynach, jak ENTER CHIP. To były czasy 2000 i lala świetnego Athlona, Durona. Manipulacje w testach polegały na rożnym przedstawianiu wyników, a to do porównania były wstawiane słabsze i dużo tańsze modele, bądź były ukazywane te wykresy w których Intel wychodził lepiej. Celowe obniżanie, czy podwyższanie wyników także były spotykane, ale to w mniejszym stopniu. Czy akurat jest w tym wypadku ? Wcześniej interesowałem się tym zestawieniem procesorów , czytając dziesiątki stron wypowiedzi laików,debili i pseudo mądrali , których zawsze najwięcej jest, przy bardzo małej ilości wartościowej opinii. Udało mi się dokopać do jednej wypowiedzi, gdzie pewien gościu zamienił x4 955 na i3 2000 coś i żałował właśnie w Battlefiled 3, a ze miał okazję wrócić ponownie do x4 to nawet się nie zastanawiał.Także mi się zdaje ze u każdej innej osoby, mogą się pojawić z goła odmienne wskaźniki wydajności.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...