Skocz do zawartości

BATTLEFIELD 3 - PROBLEMY


Recommended Posts

Witam!

Mam następujący i bardzo uciązliwy problem. Otóż od kilku tygodni nie da się po prostu w BF'a grać. Kiedy uruchamiam grę to ping na każdym serwerze wynosi po 500 i więcej, skacząc niemiłosiernie. Mimo, że na battlelogu pokazuje 30ms, test neta wykazuje pełną prędkość i nie ma żadnego innego obciążenia. Pomaga jedynie restart komputera i to jeszcze nie zawsze bo czasem uda się, że po restarcie działa jako powinna, a czasem muszę restartować jeszcze raz.

Już nie mam siły. Nie mogę  normalnie sobie pograć bo to dziadostwo nie działa.

 

Co już próbowałem i wno dało:
-usuwałem i reinstalowałem antyvirusa (zmieniłem również na innego)

-skanowałem dysk C: programem Spybot Search&Destroy - nic, czysty

-reinstalowałem grę

-czyściłem przed uruchomieniem registry i pamięć (CCleaner, Eusing Free Registry Cleaner)

 

POMOCY! NIE WIEM JUŻ CO MAM ROBIĆ!

Link to post
Share on other sites

Witam , ostatnio zaczął szwankować mi BF3 . Poczytałem , poczytałem i kazali odinstalować i zainstalować -1 wkur. , ponieważ musiałem ściągać od nowa ... ( dlaczego ? )

 

Po 2. Czy jeżeli podczas ściągania wywaliło mi neta na ok. 1h , to pliki będą współgrały i czy nie będzie wyskakiwał żaden błąd ( Jak tak , to zaczna od nowa ściąganie ... )

Link to post
Share on other sites

Na pewno ? ; d

Musiałby Ci się dysk spalić.

 

Witam!

Mam następujący i bardzo uciązliwy problem. Otóż od kilku tygodni nie da się po prostu w BF'a grać. Kiedy uruchamiam grę to ping na każdym serwerze wynosi po 500 i więcej, skacząc niemiłosiernie. Mimo, że na battlelogu pokazuje 30ms, test neta wykazuje pełną prędkość i nie ma żadnego innego obciążenia. Pomaga jedynie restart komputera i to jeszcze nie zawsze bo czasem uda się, że po restarcie działa jako powinna, a czasem muszę restartować jeszcze raz.

Już nie mam siły. Nie mogę  normalnie sobie pograć bo to dziadostwo nie działa.

 

Co już próbowałem i wno dało:

-usuwałem i reinstalowałem antyvirusa (zmieniłem również na innego)

-skanowałem dysk C: programem Spybot Search&Destroy - nic, czysty

-reinstalowałem grę

-czyściłem przed uruchomieniem registry i pamięć (CCleaner, Eusing Free Registry Cleaner)

 

POMOCY! NIE WIEM JUŻ CO MAM ROBIĆ!

Link to post
Share on other sites

jeśli restart komputera pomaga, wydaje się że wina leży po stronie twojego komputera. Może uruchamia Ci się razem z systemem jakiś syf obciążający połączenie sieciowe

 

 wciśnij menu start i wpisz msconfig wybierz zakładkę uruchamianie i daj spis tego co tam jest (może jakiś torrent, lub inne dziadostwo) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeśli restart komputera pomaga, wydaje się że wina leży po stronie twojego komputera. Może uruchamia Ci się razem z systemem jakiś syf obciążający połączenie sieciowe

 

 wciśnij menu start i wpisz msconfig wybierz zakładkę uruchamianie i daj spis tego co tam jest (może jakiś torrent, lub inne dziadostwo) 

http://img521.imageshack.us/img521/834/configz.png

Link to post
Share on other sites

Dziwnymi aplikacjami są - od góry 5 9 i 11 wyłącz je jeżeli nie wiesz od czego są i zobacz w tedy może jakis wirusik sie wkradł albo cos takiego.

5 to niegroźna aplikacja od rzucania oknami o krawędzie monitora. Używałem jej na długo przed tym problemem więc to nie ona.

9 - Spotify. Właśnie wyłączyłem. Zaraz sprawdzę jak bez niej działa, ale o ile dobrze pamiętam to zacząłem jej używać już po pojawieniu się problemu.

11 - Nie mogę wyłączyć bo to są sterowniki od myszki Razera ;) Mysz mam od wakacji w na 100% to nie od niej.

 

Zastanawiam się jeszcze nad wyłączeniem AMD Dual Core Optimizer bo mam 4 rdzenie od Intela :P

 

 

 

Matko, jakich prostaków i niedorobów przyjmują na modów na polskim forum BF3 na battlelogu. Jutro zgłaszam chama na obsługę klienta.

Edytowane przez oskarsom
Link to post
Share on other sites

Spotify jest to aplikacja do tak jakby streamingu audio z internetu więc może powodować problem ale tylko po niewielkiej części, spróbuj wyłączyć  AMD Dual Core Optimizer ale raczej w tym też nie jest problem pogrzebany bo na ping nie powinien wpłynąć 

 

Polskie forum BF3 na battlelogu opiera się głównie na pomocy innych użytkowników, moderatorzy są tylko do zmiany działu niewłaściwie dodanych postów lub eliminacji spamu itp. ich wiedza bliska jest zeru, a rozumowanie ściśle współgra z podręcznikiem w którym opisano jak zainstalować grę i wyeliminować podstawowe błędy.

 

Do odpalania battleloga używasz chrome, mozilli, opery, safari?

Może jakiś plugin w przeglądarce przeszkadza bo z msconfig nic złego raczej nie wyszukałem :( wszystko jest w miarę w porządku

 

Gdy klikniesz start i wpiszesz CMD pojawi się konsola wpisz tam ping wp.pl -t  po jakimś czasie zatrzymaj proces ctrl+c pojawią Ci się czasy ping oraz utrata ewentualnych pakietów. Jak możesz podaj tutaj na forum 

 

Możesz również bardziej obciążyć łącze komendą ping wp.pl -t  -l 1500 wtedy pakiet podskoczy do 1500 bajtów 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żeby nie wrzucać ogromnego posta daję linki i pełen szacunek, że pomagasz. Dziękuję bardzo!

 

Ping bez obciążenia: http://img855.imageshack.us/img855/4229/pingfq.png

Ping obciążony 1500: http://img401.imageshack.us/img401/2253/ping1500.png

Ping obciążony 6500: http://img812.imageshack.us/img812/1112/ping6500.png

 

Wtyczki z mojej przeglądarki: http://img546.imageshack.us/img546/8945/wtyczki.png

Link to post
Share on other sites

I tak nie mam nic ciekawego dziś do zrobienia :D 

 

Pingi są w normie w jednym momencie na krótko podskoczyły do około 200 ale na chwilę więc jest w normie...

Powiem krótko kończą mi się pomysły co jeszcze może powodować problem pingów w BF3

 

Może jutro wpadnę na jakiś pomysł 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

podaj dostawce internetu, internet ciagniesz prosto z modemu czy z routera?

Neostrada TP 20mb/s

 

Mam czujnik Wi-Fi na USB. Livebox leży na drugim końcu pokoju obok gniazdka. Nigdy nie było problemów. To raczej nie od tego bo wcześniej miałem tego neta i nie było problemów.

Link to post
Share on other sites

Hmm a może coś na ustawieniach Firewall ? lub może problem leży gdzieś na portach jeśli coś to jest lista portów obsługiwanych prze BF3:

TCP: 80, 443, 9988, 20000-20100, 22990, 17502, 42127
UDP: 3659, 14000-14016, 22990-23006, 25200-25300

 

Wg mnie skoro pingi na wp masz ok nie gubisz pakietów itp to winna leży gdzieś może na ustawieniach firewall router. No chyba ze jakiś virus. Bo skoro na WP masz git ping a Tylko BF siada. A czy jak grasz w cos innego w sieci też jest taki sam problem ?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie. Inne działają dobrze.

 

Niestety nie mam jak kablem podłączyć.

 

Ej, a może być tak, że drukarka działająca w sieci Wi-Fi mimo, że jest odłączona od prądu to koliduje z BF'em?

 

Za każdą radę daję +, więc jak ktoś ma pomysł to pisać.

 

 

HELL YEAH!

Chyba się udało! Pozbyłem się wszelkich procesów od drukarki i zagrałem dwie calutkie rundy bez najmniejszej ścinki.

Edytowane przez oskarsom
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...