Skocz do zawartości

The Elder Scrolls V skyrim vs Risen 2 dark waters


Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić jedną z tych gier , i teraz moje pytanie w którą z tych gier warto bardziej zagrać ? która waszym zdaniem ma ciekawszą fabułę , ale najważniejsze dla mnie jest to czy w daną grę zagram dłużej niż tydzień i potem kosz . Chodzi mi o to która gra ma więcej zadań pobocznych przedmiotów i innych ciekawych rzeczy. Chciałbym poznać opinie graczy którzy zapoznali się z tymi tytułami i mogą mi podpowiedzieć w wyborze

Link to post
Share on other sites

to akurat wiem, ale jak gra mi się naprawdę spodoba to wolę oryginał bo np jak mam kupić takiego Calla to wolę pobrać bo to gra jak by to powiedzieć to jest z roku na rok coraz gorsze ze szkoda kasy a gry nie coraz tańsze tylko coraz droższe , wasze opinie mi pomogły i po 10 września idę do sklepu po skyrima , doszło do tego też to ze po obejrzeniu filmików z skyrima i Risena 2 i przeczytaniu kilku wypowiedzi na temat sterowania w tych produkcjach to Risen był by wygrał ale no właśnie jest jedno ale tylko pod względem sterowania bo lubię też takie okienka ja w grach mmo bo jest to pożyteczne to jest jedyna rzecz jakiej będzie mi w skyrim brakowało ale się jakoś przyzwyczaję

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

To polecam do Skyrima SkyUI. Przy tym interfejsie wszystko będziesz kochał w Skyrimie. Tylko, że on wymaga SKSE ale to nie problem zainstalować, a jedynie co patch do gry trzeba SKSE aktualizować.

 

Polecam steam workshop oraz skyrimnexus. Masz tam od groma modów i nie które warte są pobrania. Choćby CBBE czy Sukkubus Race albo Tempraces.

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Risen 2 jest strasznie uproszczoną grą. Robili ją pod hamburgery... Jeżeli grałeś w Risena 1 to ci powiem, że Risen 2 to jest cofnięcie się w rozwoju. Jestem fanem serii Gothic, przeszedłem Risena 1 i mi się podobał, ale Risen 2 to porażka jest. Zdecydowanie wybrałbym Skyrima.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Już niedługo zostanie wydany drugi DLC do Skyrima.

 

Jedyne co on będzie urozmaicał to adopcje dzieci i wybudowanie mieszkania (od kupna ziemii po wybudowanie apartamentowca :P)

 

Czy już jakieś mody tego nie udostępniały :?: :?:

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wymieni ktoś risen 2 na wiedzmina 2? Może być na jakiś czas (miesiąc, dwa , trzy kwestia skończenia gdy) a może być na stałe.

Wieśka raz instalowałem i lezy box w szafie. Także w idealnym stanie jest.

Mogę dopłacić ew jakąś drobną kwotę gdyby ktoś chciał się na zawsze wymienić

Link to post
Share on other sites

Przecież Risen 2 jest makabrycznie skopany

Risen 2 zaraz po instalacji w kosz wyrzucisz

Dodaj "IMO" albo coś w tym stylu, bo mnie na wymioty właśnie zebrało. Risen 2 na początku odrzuca, sam chciałem pyrgnąć grę w kąt przez migotanie tekstur, ale jeśli da się jej czas, to stopniowo wciaga, a po 15 h już nie pozwala odejść od monitora. Ja Risenem 2 byłem zachwycony. W Skyrimie co prawda spędziłem dużo więcej godzin, ale wiem, że do tej gry już raczej na pewno nie wrócę, za pierwszym przejściem odkryła wszystkie karty, o żenująco słabej fabule i żadnej postaci wartej pierdnięcia w jej stronę nawet nie wspomnę. Skyrim ma ogromny, zróżnicowany świat, którego przeczesanie trochę zajmuje, możliwości jakie oferuje (praktycznie na każdej płaszczyźnie, z wyszczególnieniem rozwoju postaci) są naprawdę imponujące, bestiariusz też załuguje na pochwałę. Graficznie jest bardzo dobrze, niektóre widoki zwalają z nóg i człowiek pstryka screeny jak głupi. Fajnie, że gra daje nam możliwość przystąpienia do gildii, w tych momentami misję bywają całkiem ciekawie. Jednak główny wątek i większość misji dla stronnictw po prostu jest fatalny. Nie wspomnę o misjach pobocznych, których jest w cholerę, ale co z tego, skoro każde polega na przyniesieniu NPC-owi jakiejś pierdoły, ew. na zabiciu kogośczegoś. Pogra się te 100-150 h i w grze nie ma już nic wartego uwagi. Skyrim nie ma w sobie nic, co sprawiałoby, że ma się ochotę do niego wrócić. Pewnie, jak wspomniałem, murowane minimum 60 godzin wyśmienitej zabawy (ja skończyłem ze Skyrimem na 78 h bodajże). Świat jest piękny i ogromny, walka na wyższych poziomach trudności bywa satysfakcjonująca, sączą się też hektolitry klimatu - śnieżyca, góry, wszystko połączone ze świetną grafiką i (na początku, po kilkudziesięciu godzinach dostrzega się monotonię tegoż) i bardzo dobrą ścieżką dźwiekową. Podsumowjąc, Skyrim to gra świetna, ale IMO zbyt wiele się jej wybacza i całej masy błędów nie dostrzega. Niestety gra jest "przehajpowana" i ja pod koniec ubiegłego roku już rzygałem milionami fanbojów nowego TES-a.

A Risenem 2, jak wspomniałem, byłem zachwycony.To była wspaniała przygoda. Grze niczego nie brakuje - graficznie daje radę, fabuła, mimo że prosta, na prawdę wciąga, jest kilka zapadających w pamięć momentów, postaci (Jaffara prędko nie zapomnę), świat jest dosyć duży, wyspy bardzo zróżnicowane, a każda posiada unikalną atmosferę i klimat. Także wybory w głównym wątku potrafią zmusić do zastanowienia (oczywiście absolutnie nie ma porównania do Wiedźmina, nie, co to to nie, ale i tak jest sto razy lepiej niż w Skyrimie). Gra jest mega klimatyczna, wszystkiego dopełnia fantastyczny soundtrack, dialogi też na naprawdę wysokim poziomie (kolejny raz, SKurim nawet nie ma startu do R2 pod tym względem). Dlatego tak mnie denerwują opinie jak zacytowane wyżej. Każdy ma prawo do zdania, ale jeśli nie jest ono poparte argumentami, nadaje się tylko do podtarcia tyłka.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...