Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

IMO...

 

Ten temat ma dość negatywny wydźwięk. Zamknięty krąg userów wytyka błędy innym, bądź się z nich śmieje w swoim zamkniętym kregu (temacie), do którego cytowanie użytkownicy raczej nagminnie nie wchodzą. Cały temat to takie problemy pierwszego świata. Ktoś napisał u a nie ó ale tragedia... jejciu jejciu. U mnie w robocie licytują się kto bliżej/dalej wejścia samochodem stanął. No w sumie można tylko po co? Większośc wypowiedzi jest zrozumiała, czytelna. Naprawdę wasze życie się zmieni jeśli ktoś inaczej przecinek napisze. Życie jest już i tak zbyt skomplikowane aby się takimi bzdurami przejmować, chodź jak ktoś chce to wolna wola, ale chyba innym można by odpuścić a nie nawoływać do dawania na forum ostrzeżeń, bo ten nie napisał tak jak w słowniku. chce cie coś zmienić to ich edukujcie (chodź pewnie tak jak i mi jest to problem o marginalnym znaczeniu życiowym) albo dostosujcie nielogiczną pełną wyjątków ortografię/gramatykę j. polskiego do stanu faktycznego XXIw. ale wszyscy wiemy że ani ja ani wy nie zmienicie tego, bo nad tym czuwa twardogłowy beton w Warszawie. Zamiast życie utrudniać, powinno się je ułatwiać i nie dokręcać śrubę, bo literka czy przecinek nie taki. Zdaję sobie sprawę że są puryści językowi, ludzie zwracający na to uwagę ale sa ludzie, dla których nie ma to jakiegoś większego znaczenia. Do mnie kolega pisze w sms zawsze U zwykłe bo mu się nie chce Ó pisać i nie robię z tego powodu jakiegoś problemu.

 

Mam dzisiaj kilkanaście min wolnego w robocie (bo w domu to by mi wręcz czasu było szkoda) to sobie pooglądałem temat i mi się taki coś nie podoba. Wydźwięk tego tematu. Do przemyślenia... Chociaż jak zauważyłem niektórzy raczej zwyzywają... Generalnie temat nie dla mnie.

Edytowane przez interceptor
Link to post
Share on other sites

Nie. Nie przeszkadza. W sumie może być sobie jak i nie być. Obojętne mi. Mam to gdzieś :) Wchodzę czasem na to forum i jednak jak się tu zajrzy poczyta jak ludzie się wyśmiewają z innych jest takie o... słabe. No żeby te wpisy z błędami chociaż były śmieszne to bym nawet zrozumiał ale nie są. Jak dla mnie takie czepianie się pierdół ale ja nikomu nie zabronie. Wolna wola. Każdego jara co innego.

Edytowane przez interceptor
Link to post
Share on other sites

Dla mnie ten kotecek to jest fenomen. Przecież jego geny w ogóle nie powinny dotrwać do wspominanego XXI wieku, tylko zostać zutylizowane gdzieś na wczesnym etapie ewolucji, bo pra-przodek takiej umysłowej ciamajdy to powinien zostać wpierniczony przez jakiegoś pra-niedźwiedzia podczas próby wyperswadowania mu, że życie jest za trudne na szukanie pożywienia i może niedźwiedź się z nim podzieli.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

przez chwilę myślałem że to o mnie chodziło, ale znalazłem tylko "rozumeim" i jeszcze gdzieś jedną zjedzoną literę, choć interpunkcja leżu u mnie jak zawsze, czyli spacje przed "?". Nie wiem skąd mi się to w postach bierze, w pismach i dokumentach piszę poprawnie. 
Dopiero później spojrzałem na tytuł. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Z zagrożeniem życia zgodzę się z Tobą, pod tym kontem nie jest to nigdy zabawne i zagalopowałem się zdecydowanie. 
 

 

 

Jeśli, nazwijmy to "usuwanie" kościołów było by częścią usuwania religii to mógł bym się przemóc. Warunkiem było by tu nie zamienianie religii na coś innego a jedynie jej usunięcie. 
 

 

 

Nie rozumiem kontekstu zdjęcia, domyślam się nieśmiało ale puki nie jestem pewien to nie będę obalał błędnej tezy. 
 
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Na zasilaczu się nie oszczędza bo jak pójdzie albo jest kijowej jakości to może wziaść ze sobą nie tylko siebie a wtedy będziesz sobie pluć w brodę.

Wat watowi nie równy

Ten xfx jest lepszy od V'sa,jeśli na prawdę nie masz już kasy to możesz go wybrać.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...