Skocz do zawartości

Recommended Posts

hmmmm ciezka sprawa. firma ma tam kilka negatywow ale to przez dlugi czas oczekiwania wiec ok ale zastanawia mnie ten fakt "włamu" na konto firmy...Mi tez sie raz wlamali i probowali zmnic dane do przelewow payu itp (w firmie znajomego tez) ale allegro szybko zareagowalo i zawiesilo konta dajac nam widaomosc by zienic hasla do kont allegro i mail

mysle ze to podobna sprawa tylko tutaj system allegro nie zadzialal jak trzeba...

sprawa do wyjasnienia i mysle ze kase odzyskasz z programu kupujacych allegro

powodzenia zycze

Link to post
Share on other sites

może i trochę się żalę, ale przede wszystkim ten temat powstał ku przestrodze, dla innych i w celu napiętnowania nieuczciwych praktyk i osób. Zaś z Tobą nie zamierzam dyskutować skoro zamierzasz zgrywać złośliwego dupka. Jak najbardziej, uczę się na błędach, szkoda, że na swoich. Następnym razem kilka razy się zastanowię, zwłaszcza gdy będę kupował kilka przedmiotów. Mail podany na stronie sprzedającego, we wiadomości od sprzedającego po "kup teraz" uważałem za wystarczająco wiarygodny, żeby za jego pośrednictwem skontaktować się z nim, nie jestem Krzysztofem Jackowskim, żeby przewidywać takie rzeczy.

On jest po prostu intelektualnym dnem, co widać w każdym jego poście. :)

 

WTF? No i? To samo oni mogą powiedzieć i sr**ć na całą sprawę. Synku, w polsce tak sprzedawca może zrobić, że kupujący (autor) będzie miał jeszcze przypał .

Hahaha. Może w twoim zoo, ale na pewno nie w Polsce.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Panowie odpuście sobie te uszczypliwości lub przejdźcie na PW. Nie chce się bawić w moderatora, ale znowu polecą pewnie warny za to wyzywanie.

 

W sprawie tematu bardzo dobrze postąpiłeś, że zgłosiłeś próbę oszustwa. Może wyjaśnienie sprawy trochę potrawa, ale przynajmniej będą wiedzieli że nie mogą czuć się bezkarni.

Link to post
Share on other sites

Płatności dokonuję tylko i wyłącznie przez PayU, nie ma wtedy tłumaczeń sprzedawcy, że kasy jeszcze nie ma, że zły numer konta ... itd.

Co do "Ochrony kupujących" to żart a nie ochrona. Na jednej z Aukcji zostałem oszukany wraz z kilkudziesięcioma osobami. W Komentarzu napisałem, że proszę o kontakt innych pokrzywdzonych. Bo jak sam pisałem do Allegro , to kończyło się na odsyłaniu mnie na policję, a koleś dalej sprzedawał i oszukiwał. Dopiero jak zaczęliśmy pisać e-mail jako grupa ...to zablokowali mu konto... i tyle ze strony Allegro. Nadal odsyłali na policję... kwota była mała, jakieś 30zł, więc odpuściłem sobie przyjemność biegania po sądach itd....

 

Do forumowiczów "obrzucających się błotem" - jak już musicie , to na priv. Bo nie tego dotyczy temat... nie wspominając jaki jest poziom waszych wypowiedzi....

Edytowane przez manix82
Link to post
Share on other sites

Płatności dokonuję tylko i wyłącznie przez PayU, nie ma wtedy tłumaczeń sprzedawcy, że kasy jeszcze nie ma, że zły numer konta ... itd. Co do "Ochrony kupujących" to żart a nie ochrona. Na jednej z Aukcji zostałem oszukany wraz z kilkudziesięcioma osobami. W Komentarzu napisałem, że proszę o kontakt innych pokrzywdzonych. Bo jak sam pisałem do Allegro , to kończyło się na odsyłaniu mnie na policję, a koleś dalej sprzedawał i oszukiwał. Dopiero jak zaczęliśmy pisać e-mail jako grupa ...to zablokowali mu konto... i tyle ze strony Allegro. Nadal odsyłali na policję... kwota była mała, jakieś 30zł, więc odpuściłem sobie przyjemność biegania po sądach itd.... Do forumowiczów "obrzucających się błotem" - jak już musicie , to na priv. Bo nie tego dotyczy temat... nie wspominając jaki jest poziom waszych wypowiedzi....

dokladnie payu jest nabezpieczniejsze i mozna placic za kazda transakcje

ale jest jeden szkopul taki jak byl u mnie i kilku innych przypadkach

ktos sie wlamal i prubowal zmienic dane do przelewu z payu (wlam byl takze na maila).

poczytajcie o tych akcjach w google. ktos sie lamuje na konta i zmienia dane w payu a nierazwystawia jeszce fikcyjne przedmioty za okazyjne ceny. numery kont w jakims banku za granica

Link to post
Share on other sites

poczytajcie o tych akcjach w google. ktos sie lamuje na konta i zmienia dane w payu a nierazwystawia jeszce fikcyjne przedmioty za okazyjne ceny. numery kont w jakims banku za granica

No super, ale za takie rzeczy nie może odpowiadać klient.

Edytowane przez kubbak
Link to post
Share on other sites

Co do płatności poprzez payu, na początku nie wiedziałem co i jak i świadomie wybrałem ostatnią dostępną opcję - zwykły przelew. Jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy odkryłem, że w przeciwieństwie do opcji takich jak płacę z ipko, tam po wybraniu "zwykłego przelewu" zwyczajnie zniknął przycisk anulowania płatności. Przez jakiś czas szukałem skonsternowany rozwiązania, bo opcja płatności już "zdefiniowana", status - ROZPOCZĘTA, a przycisku "anuluj" NIE MA, mogłem jedynie powrócić do poprzedniej strony. W przypadku kiedy wszystkie dane sprzedawcy ograniczają się do imienia, nazwiska, adresu, telefonu i e-maila, zaś numeru konta brak, a wiadomo, że po godzinie 22 dzwonić nie będę, napisałem wiadomość poprzez e-mail z pytaniem o nr rachunku, którego dziwnym trafem zabrakło tam gdzie powinien być. Myślę, że każdy by tak zrobił, chyba, że o wszystkich snuje ponure teorie spiskowe niczym poseł Macierewicz.

Link to post
Share on other sites

Przez jakiś czas szukałem skonsternowany rozwiązania, bo opcja płatności już "zdefiniowana", status - ROZPOCZĘTA, a przycisku "anuluj" NIE MA, mogłem jedynie powrócić do poprzedniej strony.

Też się ostatnio przejechałem... jeśli wybierz opcję PayU to możesz ją anulować i wybrać ponownie inną, natomiast jeśli wybierzesz coś innego niż PayU, np przelew tradycyjny to nie można tego anulować i zmienić. Jest to co najmniej dziwne,

jednak ja straciłbym 6zł nie 830zł :P

Nie rozumiem uszczypliwości Dip79, a sam życzę Ci powodzenia w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem od tego typa Pastę Zalman STG-2 na tej aukcji http://allegro.pl/za...2375835174.html

Musiałem się napocić żeby produkt który zakupiłem dotarł do mnie ale w końcu skończyło się na tym że paczka dotarła do mnie po 2 tygodniach. Przez telefon koleś wciskał mi bajki że wysyłki robi tylko raz w tygodniu bo daleko mu do poczty i jak zbierze określoną liczbę wysyłek to dopiero pójdzie. Ogółem nie polecam tego sprzedawcy a przez telefon typ nieuprzejmy...

 

Edit: zapomniałem dodać że ten pseudo sklep jest w Toruniu czyli około 50km od Bydgoszczy gdzie mieszkam i 2 tyg czekania na paczkę...

 

Proponuję ci żeby zwrócił ci pieniądze, jeśli się nie mylę to do któregoś dnia od zakupu możesz żądać zwrotu pieniędzy bez podania przyczyny (jeśli produkt nie był używany). I kup ten procesor w jakimś zaufanym sklepie.

Edytowane przez FeelFree
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

sprawa jest do ogarnięcia tylko długo to potrwa,swego czasu kupiłem klucz do COD B.O (z rok temu)to sprawa do tej pory się ciągnie gość się tłumaczył że to jego pracownik go i nas oszukał wielki pic.Tylko my zgłosiliśmy na gestapo bo było nas wielu.Do tej pory mi pisma z sądu przychodzą i teściowa się głowi co on zrobił http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a065.gif.Zgłoś na gestapo bo z allegro to nic nie z działaś.TAKICH LUDZI POWINNO SIĘ USYPIAĆ ZARAZ PO URODZENIU,BANDA P------ÓW

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchma...n/page__st__120 kolejny temat się zaczyna, polecam porównać sobie numery konta autorze tematu ;> Czyżby "Matrix: Reaktywacja" ?

 

To nie ta sama osoba... Ten tutaj ma założoną działalność gospodarczą, inne dane osobowe, adres, telefon, nr konta też...

 

No nic tylko współczuć autorowi tematu że trafił na takiego sprzedawce... Miejmy nadzieję że sprawa się wyjaśni

Link to post
Share on other sites

Wspolczuje, ale wedlug mnie to co mowi ze ktos mu wbil na konto to raczej prawda bo nikt normalny nie ryzykowalby 1400 poztywow dla 800 zloty i sprawy w sadzie, co nie zmienia faktu ze to on ponosi za to odpowiedzialnosc, zycze ci zebys jak najszybciej sobie z tym poradzil

Ten dib to jakis sk**wiel czerpie radosc z czyjegosc nieszczescia

sorry za polskie znaki ale nie lubie wciskac altu :P

Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

wysłałem do właściciela wiadomość poprzez allegro, ze podejrzewam oszustwo, ponieważ z e-maila właściciela otrzymałem polecenie dokonania wpłaty na konto XXX, więc zadałem pytanie czy numer konta XXX, należy do niego dopiero, a jeśli nie to zmuszony jestem poinformować o oszustwie i przekazać sprawę policji. I zgadnijcie co, obudził się: "NIE TO NIE JEST NASZE KONTO !!! PROSZĘ NIE WPŁACAĆ !!! Proszę wpłacić na XXX2" Ale żeby było ciekawiej, przytoczę wam coś zabawnego, przypomnijmy, mail z 20.07 (piątek): "nasza firmowa poczta została dziś zaatakowana przez oszusta, złodzieja. dla pewności by nie było problemów proszę wpłacić na payu tzn zrobić płacę z allegro" drugi fragment: "Jeśli wpłacił pan na XXX to został pan oszukany !" omg, omg, łaaał, nieźle. Czy jednak nie jest zastanawiające, że płatności na konto oszusta, złodzieja, który to włamał się dzisiaj, dokonałem 4 dni temu (16.07) :D? Sprawa zgłoszona w Allegro, a ja wieczorem wydrukowałem ofertę, jej opis, login dane sprzedającego, dowód przelewu, korespondencje mailowe, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zgłosiłem sprawę na komisariacie.

"proszę o potwierdzenie przelewu w pdf na które konto pan przesłał pieniądze", chyba się zdziwił gdy po kilkunastu minutach wysłałem mu pdf, z inteligo ze wszystkimi danymi, wraz z numerem konta, który wcześniej podał, chyba się zdziwił bo zamilkł i znowu cisza, w końcu poirytowany, napisałem ponownie wczoraj, że chcę wiedzieć czy paczka została już nadana, że mi zależy na czasie. Dzisiaj po trzynastej przyszedł email następującej treści: "brak wpłaty proszę o potwierdzenie w pdf" aż mi się ręce zatrzęsły. Ciągle ten sam adres email, podejrzewam, że ciągle ta sama osoba robi od paru dni ze mnie idiotę. Odpisałem maila z cyklu: Proszę nie robić ze mnie wariata, dostał Pan wczoraj potwierdzenie, do wiadomości dołączyłem jego poprzedni email w którym sam mi podaje numer konta oraz ten nieszczęsny pdf z potwierdzeniem wpłaty. A kilkanaście minut temu, napisał do mnie: 50 XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX 0011 Michał BXXXXXXX SXXXXX XX 8X-1XX TXXXń proszę przesłać tylko na to konto z tym, że pieniędzy nie odesłał, napisałem, że w takim razie niech odda moje 800ileś tam zł, które niesłusznie kazał sobie wysłać na wskazany wcześniej numer konta. W międzyczasie sprawdziłem na stronie internetowej jego sklepu dane kontaktowe, a tam widnieje jeszcze inny, trzeci numer konta. to jest jakiś solidny przekręt. A miałem nadzieję, że skręcę peceta w sobotę, ech. Napisałem do allegro, podejrzewam, że wszystko jest do odzyskania skoro mam dowody w postaci korespondencji mailowej, oraz opisany przelew do kogo i za co, z tym, że nie o to chodzi. ludzie to kanalie.

Woleczek słuchaj, on cie robi perfidnie w balona, i ten tekst żeby płacić przez PayU bo złodziej wszedł na maila to też blef.

 

Przed chwilą sprawdziłem jego dane w aukcji gdzie zakupiłem pastę Zalman STG2 klikając "zobacz dane kontrahenta"

 

I co ujrzałem? te same dane osobowe co ci wysłał mailem, więc Pan Michał próbuje wyłudzić od ciebie jeszcze raz pieniądze.

 

Michał Bachewicz Sklep komputerowy Bachcomp

Staszica 8a

87-100 Toruń

kujawsko-pomorskie

Polska

bachus81@tlen.pl

056 660 ** **

Teraz już każdy powinien wiedzieć żeby omijać szerokim łukiem tego Pseudo sklepu z częściami do komputerów no i oczywiście Pana Michała...

Link to post
Share on other sites

może napisałem niewyraźnie, mnie najpierw powiedział, żeby wysłać na 68 XXXX (...) XXXX 0277 (i na to konto wpłaciłem rano w poniedziałek), więc zupełnie inny numer konta, a być może ten następny numer rachunku (50 10XX (...) XXXX 0011), który podał mi w piątek, też był lewy, nie sprawdzałem, więcej przelewów nie było, raz mu zapłaciłem, więcej nie zamierzam. Fakt faktem, na stronie jego sklepu internetowego widnieje jeszcze trzeci numer konta, a z tego co widzę, Tobie FeelFree kazał z kolei zapłacić na jeszcze inny, jeśli do każdej transakcji zakłada się nowe konto bankowe to chyba ktoś ma nieczyste sumienie.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Ja też zostałam oszukana w ten sam sposób kupując w sklepie Bachcomp, ale nie przez allegro tylko stronę internetową. Zarejestrowałam się na ich stronie i kupiłam netbooka, dostałam potwierdzenie z danymi kontaktowymi tymi samymi co na stronie sklepu i za chwilę z tego samego adresu co podany na stronie dostałam numer konta do wpłaty, właśnie ten 68..., dalej ta sama historia, czyli kilka dni czekania na przesyłkę, a jak dzwoniłam do sklepu to twierdzili, że żadne maile ode mnie nie doszły. Potem wiadomość, że ktoś im się włamał na skrzynkę i przechwytywał maile z zamówieniami, więc wpłaciłam kasę oszustowi a nie sklepowi. Sprawa poszła oczywiście na policję a sprzedawca się tłumaczy, że to nie jego wina, bo mogłam zadzwonić i zapytać czy to dobry nr konta!!! Ale co mnie to obchodzi, czy mu się ktoś włamał, czy pracownik albo były pracownik znał hasło i wyprowadził kasę na słupa. Właściciel sklepu powinien chyba zabezpieczyć dane klientów przed dostaniem się w niepowołane ręce!! Czy ktoś jeszcze miał taką sytuację i wie co z tym zrobić?? Chyba nie może być tak, że klienci sklepu stracili przez jego niedbalstwo kasę, a sklep się nie poczuwa do odpowiedzialności!!

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Okej, minął miesiąc, czas się odezwać. Chciałem poczekać i pochwalić, się (szybkim rozwiązaniem sprawy) i policję za wzorowe i szybkie prowadzenie postępowania, ale przecież wszyscy wiedzieliśmy czego się należało spodziewać :D. Po 3 tygodniach od złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przyszedł polecony z komisariatu mówiący "osobistym stawiennictwie" w charakterze świadka w sprawie takiej i takiej. Dobra, nie ma to jak zwalniać się z pracy i iść składać zeznania w środku tygodnia o absurdalnej godzinie. Tyle, że nikt się mną nie zajął. Umówiony byłem z panem X na godzinę Y, po wykręceniu kilkakrotnie numeru wewnętrznego (pozdrawiam tych, którzy mieli tę przyjemność) i odczekaniu kilkudziesięciu minut, ponieważ nikt nie raczył odebrać, w końcu słuchawkę po drugiej stronie podniosła Pani, która oznajmiła, że bardzo jej przykro, ale niestety nie mają ludzi aktualnie, a pan, który prowadzi sprawę nie przyszedł do pracy. Jasne. Przeniosła moją wizytę na kilka dni do przodu, żebym mógł ponownie wziąć sobie dzień wolnego (jakże miło z ich strony, że tak o nas dbają :D). Po tych kilku dniach, historia lubi się powtarzać (cud, że nie dosłownie) i odczekaniu tym razem 3 godzin, gdyż aktualnie trwa przesłuchanie, pan X powiedział, że już schodzi, nie minęła nawet godzina i faktycznie był! Przyszedł. Młody bardzo miły człowiek. Uśmiechnął się i powiedział, że sam ma taki sam procesor ("dobrze się kręci :D"), chyba po to, żeby mnie w****ić :D Całe przesłuchanie trwało raptem 15 minut, bo sprawa jest jasna, odpowiedzialność spada na wiadomo kogo, zaś sprawa prowadzona będzie w Txxxxxu, z racji tego, że "poszkodowanych może być więcej i będziemy te sprawy łączyć". Z tego powodu też, mimo upływu 30 dni od zgłoszenia, nie otrzymałem potwierdzenia wszczęcia śledztwa. Pan oznajmił z rozbrajającym uśmiechem, że przyślą pocztą - "co najmniej 2 tygodnie". No cóż, wciąż czekam. Modlę się do wszystkich znanych mi bóstw, żeby uwinęli się szybciej niż w 120 dni, bo po cichu wciąż liczę na POK Allegro i zwrot pieniędzy. A do Was mam z kolei pytanie dotyczące tego ostatniego, czytałem regulamin i jest w nim wyraźnie napisane:

 

"Formularz wraz z wymaganymi załącznikami, m.in.: oryginałem bądź notarialnie potwierdzoną kopią dowodu wpłaty kwoty za przedmiot na konto Sprzedającego"

 

Ale co w przypadku kiedy konto faktycznie nie należało do sprzedającego, mimo, że na takie polecono dokonać wpłaty, ot ciekawostka.

Link to post
Share on other sites

Też kiedyś mnie oszukali. Od tego czasu tylko i wyłącznie ( jeżeli droga rzecz) płatność przy odbiorze

 

Domik a mógłbyś podać więcej szczegółów w jaki sposób Cię oszukali?

 

U mnie sprawa ma się podobnie jak u wołeczka, zgłoszenie na policję 21.07, na razie brak dalszych wieści poza tym, że postępowanie będzie się toczyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...