Skocz do zawartości

Recommended Posts

No dobra linka do google nie trzeba bylo ;p sam to moglem zrobic hehe

 

Wczesniej pisaliscie o płycie ASRock p67 pro3, bedzie on wstanie obsłuzyc nowe i5 z serii ivy bridge ?? i czy nadaje sie ona do ewentualnego podkrecania procka ??

Link to post
Share on other sites

Tak, będzie obsługiwał ivy bridge , jest bardzo dobry do podkręcania ponieważ ma dobrą sekcje zasilania i jeśli nie chcesz mieć sli/crossfire to nie opłaca się wydawać więcej . Ale żeby podkręcić procka trzeba mieć tez dobre chłodzenie wiec w to tez byś musiał sie zaopatrzyć ;)

Pomyślałeś o sprzedaży tych podzespołów ? mozesz dostać tyle zeby wystarczyło na zasiłke i chłodzenie

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

No pewnie bede starał sie sprzedać stare czesci ale kokosów z nich nie bedzie ;p poza tym sprzedawac je bede dopiero jak kupie nowe czesci. Co do płyty to faktycznie skorzystam z rad i kupie ASRock p67 pro3 .

 

Nie chcialem zakładać kolejnego tematu wiec napisze to tutaj, jakie chłodzenie możecie polecić na i5 w miarę przyzwoitej cenie, i czy ten płytka ASRock p67 pro3 musi mieć update biosu aby obsłużyć ivy bridge czy nie trzeba tego robic ??

Link to post
Share on other sites

Jeśli planujesz zestaw na lata to lepiej nastawić się na OC. i5 2500k mniej się grzeje przy OC od i5 3570k.

 

Jeśli nie chcesz pomimo to robić OC to nie ma sensu brać ASRock P67 Pro3 B3.

 

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis HE1225

 

Jeśli nie zamierasz brać procesora z "k" i robić OC możesz zostać na BOX' owym.

Link to post
Share on other sites

A jaka roznica technologiczna jest miedzy 2500k a 3570k (dodam ze ja mialem kupic 3450), jest to jakos odczuwalne przy grach czy poporstu zagrywka marketingowa i niczym sie nie roznia procz prosecu technologicznego ??

Chcialbym kupic procesor na 3-4 lata wiec pewnie OC po jakims czasie bedzie potrzebne.

 

Wybaczcie ze tak marudze ale do zakupu mam jeszcze jakies 1-2 tygodnie wiec staram sie wybrac zestaw ktory starczy mi na lata a nie bedzie go trzeba wymieniac za 1-1,5 roku. Zatem wszystkie opinie i komentarze mile widziane napewno mi to pomorze w wyborze sprzetu.

Link to post
Share on other sites

W grach nie ma praktycznie różnicy. Ten nowy Ivy Bridge to niezły niewypał. Wydajność jest praktycznie ta sama, a procesor się znacznie mocniej grzeje, bo Intel wsadził pod IHS jakiś sylikonowy syf, który słabo odprowadza ciepło. W efekcie dla osoby, która chce podkręcać sprzęt, lepszym wyborem jest i5 2500k.

Link to post
Share on other sites

Jest dokładnie jak napisał @Saiya-jin. Różni się kontrolerem RAM obsługującym 1600 MHz, ale można to także ustawić w BIOSie przy i5 2500k. Pobiera niewiele mniej prądu. Jeśli planujesz zakup na 3-4 lata jak pisałeś bez wątpienia przyda się OC a w tym wypadku i5 2500k jest faworytem.

Link to post
Share on other sites

Procek:: i5 2500k

Płytka: ASRock P67 Pro B3

Ram: Kingston HyperX DDR3 2x 4GB 1600MHz XMP X2 CL9

Zasilacz:XFX Core 550w

Obudowa: SilentiumPC Brutus BT-410 Pure Black

Na chłodzenie sie jeszcze nie zdecydowałem bo i tak juz przekroczyłem budżet ;p

Link to post
Share on other sites

Procek:: i5 2500k Płytka: ASRock P67 Pro B3 Ram: Kingston HyperX DDR3 2x 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Zasilacz:XFX Core 550w Obudowa: SilentiumPC Brutus BT-410 Pure Black Na chłodzenie sie jeszcze nie zdecydowałem bo i tak juz przekroczyłem budżet ;p

Zestaw OK. Na razie możesz spokojnie zostać na BOX' owym. Lepsze dokupisz jak zaczniesz robić OC.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...