Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jako ze to mój 1 post na tym forum witam wszystkich serdecznie. A teraz przejdę do sedna sprawy.

Przed premiera GW2 postanowiłem wymienić płytę,procka i pamięci ram. Myślałem nad takim zestawem:

 

 

Procesor: Intel Core i5 3450 3,10 GHz BOX [socket 1155 | 77W | 22nm ]

Płyta: Asrock Z77 PRO3

Ramy: Kingston HyperX DDR3 2x 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition (Sandy Bridge)

 

I teraz moje pytanie czy warto kupować ? Czy lepiej kupić i5 2500k który jest jakieś 100-150 zl droższy ?

Obecna specyfikacja kompa to:

Procesor: AMD Athlon x3 3.1 Ghz

Płyta : Asus M4A78LT-M LE

Ram: GoodRAM DDR3 2x 2GB 1333 MHz CL 9

Grafika: HIS 5770 1GB

Zasilacz: Modecom 550 W

Link to post
Share on other sites

i płytę na Asrock P67 Pro3 B3, ma lepszą sekcję zasilania. Zasilacz też bym zmienił na np. SXS2 500W.

 

No wymiana zasilacza odpada, budżet ogranicza się do 1500 zeta wiec kupie tylko procka,ramy i plyte.

Link to post
Share on other sites

modecom ogólnie raczej nie wypada mieć na takim sprzęcie. Chyba że to wersja carbon to jszcze ujdzie.

 

No to mnie dobiliscie ;p jaki zasilacz polecacie w miare rozsadnej cenie do zestawu wyzej wymienionego tylko z malym zapasem mocy w razie gdybym karte dopupil za 3-4 miechy ?
Link to post
Share on other sites

A jaki ten Modecom?? Feel, Carbon, Volcano czy jeszcze inny??? Bo jeśli nie jest to Volcano to najpierw go trzeba wymienić a dopiero potem procek, i płytę.

Ram możesz zostawić, tylko np dokupisz jeszcze jeden kit 2x2gb.

 

Np. taki upgrade:

CPU: http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-2500k-3-3-ghz-box-81-426695.html 859zł

Płyta: http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-79-462991.html 339zł

RAM: http://www.agito.pl/pamiec-goodram-ddr3-2048mb-1333mhz-cl9-0-box-96-346083.html x2 96zł

Zasilacz: http://www.agito.pl/zasilacz-chieftec-gpa-450s8-450w-80-oem-221-473660.html 161zł

 

Ten chieftec mimo że jest tani to solidny zasilacz który nie odmówi Ci nagle posłuszeństwa albo w razie awarii nie pociągnie za sobą całego kompa...

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

A co będziesz potem wrzucał do kompa??

Jeśli coś pokroju Radeona 7850 to nie ma problemu - Zasilacz 450W uciągnie bez problemu.

Jeśli coś mocniejszego niż Radeon 7850 to dozbieraj 20zł i kup OCZ ZS550W:

http://www.agito.pl/zasilacz-ocz-zs-550w-sli135mm-221-479793.html

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co bedzie dobre za 3-4 miesiace ale licze ze na karte wydam z 600-700 zeta nie wiecej.Teraz pytanie laika dlaczego moj modecom 550 w jest slabszy niz chieftec 450 ktory podałes ??

 

Dokladna nazwa mojego zailacza to Modecom Carbon MC 530 , zatem to 530 W a nie 550 W moj blad.

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

Modecom Carbon to zasilacz budżetowy, ale składany na słabych podzespołach, które mają mniejszą wytrzymałość od tych z zasilaczy markowych. Mimo że nie jest on tragiczny, to wiele mu chociażby do tego Chiefteca GPA brakuje pod względem stabliności jak i trzymania napięć. Jeśli są spadki napięcia na linii 12V, 5V, 3V, komputer może się resetować albo dziwnie zachowywać. Nie mówiąć o tym że słabej jakości zasilacz nie ochroni Twojego sprzętu przed ewentualnym przepięciem tylko np spali nie tylko siebie, ale także resztę sprzętu. Dlatego jest ważne by na zasilaczu nie oszczędzać i nie kupować najtanszych tylko te dobrze wykonane i stabilne.

 

Jeśli będziesz kupował grafikę w okolicach 600-700zł to może wziąć tego Chiefteca GPA-450W. Wystarczy w zupełności (w tym przedziale cenowym grafiki nie ciągną dużo prądu)

Link to post
Share on other sites

No okej troche mi wyjasniles a teraz pytanie czy jesli kupie wyzej wymienione czesci to czy ten modecom wystarczy jesli nie bede podkrecac sprzetu ? Karta narazie zostaje 5770 , bo poki co nie mam kasy na zasilacz wiec ewentualnie kupilbym go razem z karta grafy.

Link to post
Share on other sites

W agito bardzo szybko np przysyłają towar i bardzo łatwo z gwarancją u nich.

Jeszcze jest opcja byś nie kupował drugiego kitu 2x2gb ramu, bo ten co masz jest kompatybilny z nową płytą, a i jego ilość wystarczy jeśli nie będziesz kupował jakiejś drogiej karty (1000+ zł.)

Edytowane przez nissky
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam .Zdecydowanie lepiej kupić 2500k.Wtedy można go podkręcić na 4GHz a przy lepszym chłodzeniu i na więcej.

2320 lub 2400 tez do 4 GHZ dasz rade wuykrecisz za 50% ceny 2500K.

mowa o uzywakch i5 2400 tutaj.

Link to post
Share on other sites

Od AMD jeśli będziesz typowo na kompie grał nie ma bardzo co wybrać. Nawet FX-8150 ma słabszą wydajność w grach od 2500k i pobiera dużo prądu (nie mówiąc już ile pobiera po OC).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...