Skocz do zawartości

Recommended Posts

a jak wygląda w 3d maxie ? gorzej od serii 68xx ? mi się wydaje że powinno być więcej bo mają więcej jednostek wykonawczych (w 58xx)

 

a na ile leci ten i5 760 ?

 

W 3ds max i autocad radeon i geforce walą bryndzą, bo nie mają odpowiednich sterowników. Sypią się artefakty, zawieszają się okna viewportów i wydajność jest bardzo niesatysfakjonująca. Tzn. fps nie jest straszny ale pomimo tego są ostre przycinki co chwilę, a szczególnie podczas obracania sceny. AutoCAD przy bardzo duzych projektach(całe dzielnice) potrafił działać gładko na 4-letnim Quadro, a na GTX480 przycinał co chwilę.

 

i5 760 to też bryndza strzaszna, bo te procki zatykają się byle czym i w ogóle nie najdają się do normalnej pracy. Miałem i5 arrandale i moim zdaniem to dużo większa porażka niż pentium 4.

Link to post
Share on other sites

wychodzi na to że po prostu te karty profesjonalne wygrywają po prostu odpowiednimi sterownikami , teraz załapałem że ten i5 760 ma turbo :P zastanawiam się ile ptk więcej będzie miało SB mimo mniejszej pojemności cache od 760 przy tym samym taktowaniu, zatykają ? możesz powiedzieć coś więcej na ten temat ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

i5 760 to też bryndza strzaszna, bo te procki zatykają się byle czym i w ogóle nie najdają się do normalnej pracy. Miałem i5 arrandale i moim zdaniem to dużo większa porażka niż pentium 4.

Ale pecie od i7 9xx różni się brakiem HT, co nie doskwiera tak strasznie gdy kompa używasz jako stacji roboczej, a nie farmy renderującej...

 

wychodzi na to że po prostu te karty profesjonalne wygrywają po prostu odpowiednimi sterownikami , teraz załapałem że ten i5 760 ma turbo zastanawiam się ile ptk więcej będzie miało SB mimo mniejszej pojemności cache od 760 przy tym samym taktowaniu, zatykają ? możesz powiedzieć coś więcej na ten temat ?

Wiesz... zależy od softu. W maya jest troszku wręcz przeciwnie. Jak w 3ds-ie kiedyś w viewportach różnica była 70% Nehalem vs PII tak w maya różnica była 30%.

 

Tak samo Viewporty dają np. w radeonach w serii VLIW5 jakieś 30% w sytuacjach gdy to konieczne.

 

Ale 3ds to inny soft. Tu np. sterowniki to podstawa. Zresztą od dawna nie robiłem porównania.

Edytowane przez suntzu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No, 7pkt przebite :D

Procek puszczony na 4,5gHz.

http://s6.ifotos.pl/img/cinjpg_xrxsnap.jpg

 

I troszkę poprawiony, procek na 4,7gHz.

Czy to dobry wynik?

http://s6.ifotos.pl/img/cinjpg_xrnpeae.jpg

 

Ostateczny wynik na 4,7gHz to 7,39 pkt.

Edytowane przez YuroGT
Link to post
Share on other sites

Witam po długiej przerwie. Udało się ŁORKSTACJE popchnąć jeszcze troszkę do przodu :)

Znalazłem w sieci stabilne ustawienia dla procków z 2.4 GHZ na 3.64 GHZ (chłodzenie powietrzem). Procki to 2 Xeony 5650.

Za sprawą nowych sterowników dla Quadro 4000 udało się troszkę uszczknąć FPS w wyniku:)

http://imageshack.us/a/img222/4609/cinebench20121009oc.jpg

Pozdrawiam!

Edytowane przez barbatana
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ciekawe

 

APM masz wyłączone w biosie ? A wogóle to można ściągnąć wersję demo cinema 4d r14 i tą scenę z benchmarka przeliczyć.

Na r14 różnica między i7 a visherą zegar w zegar się zaciera. Wszyscy używają tego testu a ma on bardzo mało wspólnego z wynikami fx-a w najnowszym r14.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...