Skocz do zawartości

Strajk "Nie dla ACTA" 23.01.12r


Recommended Posts

Witam co administracja na to aby przyłączyć się do akcji:

 

http://niedlaacta.pl/

 

Cytat:

Jeżeli posiadasz własną stronę internetową, przyłącz się do protestu, i w poniedziałek 23 stycznia 2012 wyłącz swoją stronę internetową, wyświetlając informacje o ACTA. Pokaż użytkownikom Twojej strony internetowej, jakie mogą być skutki wprowadzenia ACTA !

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WpfDnYI9Sew

Edytowane przez kejpi
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Czy jest jakiś dedykowany temat w tej sprawie na forum czy tu mogę pisać? Czytałem trochę o tym i powiem, że niektóre komentarze albo są szyte grubymi nićmi albo rzeczywiście szykuje się koniec świata. Czy to prawda, że pisanie na forum i umieszczanie swoich zdjęć stanie się trudniejsze oraz kopiowanie nie naszych zdjęć (np. ze stron XXX) i oglądanie filmów i muzyki na Youtube niemożliwe?

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Tutaj to chyba chodzi o poddanie kontroli ostatniego wolnego medium. Pod pretekstem walki z piractwem... Piractwo możliwe, ze zostanie mocno ograniczone a rządy wielu państw dostaną bardzo dobre narzędzie do permanantnej inwigilacji i to zgodnie z prawem. A po cichu się wprowadza żeby ludzie sienie burzyli. Koleżance napisałem o tym to była w soku ze coś takiego planują. Dziwiła się ze w TV o tym nic nie ma. tyle psioczyli na Chiny sami to samo robią. Nawet Hitler czy Stalin nie mieli tak skutecznego narzędzia w swoich rekach. Im więcej elektroniki w naszym życiu tym łatwiej nas kontrolować. Czyżby wizja Orwella z 1984r. się powoli sprawdzała???

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Jestem jak najbardziej na TAK, to co teraz się dzieje u nas, to jest przegięcie, najpierw zaczęło się od SOPA oraz PIPA, a teraz z dnia na dzień ACTA. Jestem na TAK, walczmy o swoją prywatność i wolny internet bez cenzury. A co do mówienia w TV, to dzisiaj w Wydarzeniach na Polsacie mówili właśnie o ACTA.

Link to post
Share on other sites

Chyba jesteś na NIE :). A tak poważnie możecie mi odpowiedzieć na moje pytanie bo mnie to dręczy. Ktoś gdzieś w sieci (moim zdaniem przesadził grubo ale chcę znać wasze zdanie) napisał, że nie będzie można pisać na forach, utrudnione będzie wkładania nawet swoich zdjęć i filmików do sieci, ściąganie zdjęć np. XXX też będzie niemożliwe. Ile z tego prawdą?

 

To że z YT zniknie muzyka, filmy (a może nawet cały YT?) oraz znikną takie elementy jak Rapid, Fileserve i inne łącznie z torrentami to w sumie się spodziewam.

Link to post
Share on other sites

Jak zablokują to zablokują wszystko w końcu o to im chodzi. :/ Jak zamknęli megaupa to i poleci reszta tego typu serwisów, podobnie i torrentów. Jeśli na forum bedzie dyskusja o piractwie to twój ISP będzie miał prawo a raczej obowiązek zablokować Ci do niego dostęp. :/ Będzie podobnie jak w Chinach czy Korei :/

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Gdyby to dotyczyło tylko nielegalnego oprogramowania, to spoko i tak nic nie miałem. Ale jak o tym usłyszałem to ściągnąłem 2 płyty, żeby coś mieli. Mogę iść za to do pierdla. Jeżeli nasi dyktatorzy to podpiszą to oficjalnie pi******ę ten kraj i wyjeżdżam do Norwegii. Przyspieszę to co od dawien dawna planowałem.

Link to post
Share on other sites

Wszystko wygląda na to że zbliża się samozagłada , wizja nie to fakty widocznie 2012 lat cywilicacji to za wiele najpierw musi się wydarzyć coś naprawdę złego aby zapanował na świecie pokój.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Bez obrazy panowie ale nie przesadzajcie z tym cywilizacyjnym armagedonem :).

 

Po pierwsze wcale nie jest pewne, że to wejdzie a przynajmniej w takiej formie jak obecnie.

 

Po drugie co my tak naprawdę o tym wiemy poza tymi postami ludzi "że rząd chcę przejąć kontrolę na naszym życiem itp". Widział ktoś te ustawy w oryginale? W sensie ktoś kto zna się na tyle na prawie by móc dać jakąś ich wykładnię. Opinie pieniaczy i panikarzy z sieci którzy nie widzieli oryginału a powtarzają i wyolbrzymiają nowinki jakoś niewiele wnoszą poza chaosem i paniką.

 

Po trzecie z tego co czytałem artykuł to nie są to wytyczne a tylko zmiana ustaw tak by dopiero dać ewentualne narzędzia to pewnych mniej lub bardziej kontrowersyjnych zabezpieczeń anty pirackich i anty podróbkowych (internet to tylko część ACTA bo mowa też o podrabianych np. ciuchach itp.). Problemem może być np. to, że teraz IPS będzie mogło zamknąć Ci stronę zanim dojdzie do ewentualnej sprawy w sądzie (zasłyszane w TOK FM, prawniczka się wypowiadała na ten temat), ale to, że takie możliwości powstaną nie znaczy jeszcze, że rządy automatycznie wykorzystają wszystkie możliwe furtki by nas "zniewolić".

 

Po czwarte wreszcie. Nie przesadzajcie z tym, że za dwie płyty pirackie pójdziecie siedzieć. Więzień by nie starczyło nawet gdyby szkoły na nie przerobić. Co najwyżej dostaniesz grzywnę albo na ulicy czy granicy karzą ci zniszczyć nagrywaną płytę CD Audio + mandat.

 

 

Też mi nie podoba się ten pomysł i nie będę go wspierał a nawet wręcz przeciwnie ale zachowujmy się trochę bardziej adekwatnie bo jak patrzę na psoty niektórych tu i na sieci to bardziej przypomina mi to 13 grudnia 1981.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Kto pisał, że masz za kogoś płacić? Napisałem tylko, że nikt nie pójdzie do więzienia za dwie nielegalne płyty.

 

Przestańcie palić i oglądać te Farenhaity czy ZeitGheisty bo zakrawa na schizofrenię paranoidalną.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Kolego, ale za jeden niezapłacony mandat nie idzie sie tak po prostu siedzieć, nie strasz ludzi. Mandat za nielegalna płytę to nie wyudzenie na setki tysięcy. Zresztą mandaty sie płaci i to wszyscy wiedzą, ze i tak państwo w ten czy inny sposób to wyegzekfuje. Tak w ogóle to juz dzis mozesz mieć problemy za 2 nielegalne cd więc nie wiem po co ten hałas,

Link to post
Share on other sites

Doświadczenie pokazuje, że ludzie potrafią zjednoczyć się wokół wspólnego celu.

 

Należy to również uświadomić naszym politykom.

 

Potrafimy być pamiętliwi. Potrafimy oceniać rząd według tego, czego dokonał w przeszłości, tego co robi obecnie. Natomiast przedwyborcze obietnice mamy za puste słowa. Zatem drodzy politycy, teraz decydujecie o sprawach niezmiernie istotnych dla nas i my, jako wasi wyborcy, mamy szczerą nadzieję, iż podejmiecie decyzję zgodną z naszą wolą. Mamy nadzieję, że nie zawiedziecie naszego zaufania i nie sprawicie, iż zaczniemy żałować oddanych głosów. Bowiem w przyszłości role się odwrócą i tym razem to my będziemy decydować o sprawach istotnych dla was - o miejscach w sejmowych ławach, o stanowisku prezydenta.

 

Będziemy wtedy pamiętać o tym, czego dokonaliście, a nie o tym co dokonać dopiero planujecie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...