Skocz do zawartości

Strajk "Nie dla ACTA" 23.01.12r


Recommended Posts

po prostu mniejsze zło i konieczność

bzdura

 

Zastanówcie się w jakim byśmy byli teraz miejscu gdybyśmy do EU nie weszli. Podpowiadam.... szukajcie raczej na wschód, niedaleko.

bzdura do kwadratu

 

Narzucają podwyżki? Poniekąd tak, ale jak w takim razie wytłumaczyć podwyżki cen w krajach nieunijnych, vide Białoruś, Ukraina.

to akurat na rząd, brawa dla głosujących na PO

 

Nie dla NFZ, nie dla rządu, nie dla ZUS, nie dla Unii.... czyli jak według Was powinno funkcjonować państwo żeby było dobrze?

 

wystarczy spojrzeć na historyczne USA z początków zeszłego wieku i ustrój, który zapewnił mu 20 lat renesansu za pomocą jednej prostej rzeczy - ograniczył rolę państwa wszędzie, gdzie się dało, nie było nie wiadomo jakich urządów, 150 biurokratów na jedną osobę i pstryk nagle się okazało, że są pieniądze na ważne rzeczy i że jak ktoś chce pracować, to będzie coś z tego miał dla siebie, a nie tylko dla ZUS, co więcej można było się dorobić praktycznie na wszystkim, wystarczyło chcieć, to był tzw american dream, który sami zabili demokracją, faszyzmem i innymi bzdurami

a teraz na twoje pieniądze czekają rzesze urzędników, w dodatku uzbrojonych w całe tomiszcza przepisów mówiących czego ci nie wolno i jakie kary zaraz zapłacisz , spróbuj w Polsce otworzyć dowolny interes to zobaczysz z czym to się je

 

 

a tak z innej beczeki:

http://pclab.pl/news48558.html

http://www.purepc.pl/internet/dlaczego_zamknieto_megaupload_jednak_nie_z_powodu_piractwa

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

chyba 800kb/s :P ja uzywam BitComet ismiga az milo na 20mbit :P co do starych rzeczy tu sie liczy popularnosc, ja sicagalem autocada 2010 bo 2011 mial jakies porblemy na windows 7 ale mniejsza z tym, bylo 60 seedow i pare peerow to lecialo po 1600-1800KB/s

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

"bzdura"

 

"bzdura do kwadratu"

 

"wystarczy spojrzeć na historyczne USA z początków zeszłego..."

Ad.1.

 

Myślałem, że choć trochę mam pojęcie o świecie ale niestety się pomyliłem. Proszę więc tylko byś to jakoś uargumentował to co napisałem w części którą skwitowałeś "bzdura"

 

Ad.2.

 

To samo do części "bzdura do kwadratu".

 

Ad.3.

 

Dałeś zły przykład. USA u początków swojej historii to zupełnie inna para kaloszy prawie pod każdym względem, choćby nawet w kwestii umiejscowienia władzy. Już pomijam fakt, że tam tworzyli państwo de novo, nie można było nazwać tego rewolucją. Rewolucja kosztuje zastój i czas, aż na tyle nie zależy mi na MegaUpload by ponosić tego koszty. Skończ demagogię.

Edytowane przez elkey
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślałem, że choć trochę mam pojęcie o świecie ale niestety się pomyliłem. Proszę więc tylko byś to jakoś uargumentował to co napisałem w części którą skwitowałeś "bzdura"

powiem bez ogródek, UE od samego początku swego istnienia służy tylko dojeniu jednych państw przez drugie i tutaj newsflash - należymy do tej pierwszej grupy, nie do końca to wyszło jak nasi zachodni sąsiedzi planowali to łaskawie pozwolili się dołączyć grecji itd

 

o samo do części "bzdura do kwadratu".

możemy sobie gdybać co by było, nie mamy szklanej kuli, natomiast stwierdzenie, że na pewno byłoby źle jest nie na miejscu, tymczasem śmiem twierdzić, że na pewno nie byłoby gorzej, nie mielibyśmy dodatkowej zachodniej biurokracji ani zachodniego poidełka dla naszych spragnionych polityków, którzy potem tańczą jak im zagrać

 

Dałeś zły przykład. USA u początków swojej historii to zupełnie inna para kaloszy prawie pod każdym względem, choćby nawet w kwestii umiejscowienia władzy. Już pomijam fakt, że tam tworzyli państwo de novo, nie można było nazwać tego rewolucją. Rewolucja kosztuje zastój i czas, aż na tyle nie zależy mi na MegaUpload by ponosić tego koszty. Skończ demagogię.

 

to nie demagogia tylko poglądy, a biorąc pod uwagę to w jak opłakanym stanie mamy w tej chwili kraj to żadem zastój wiele nie zmieni, najwyżej nadal będzie trwał i dla odmiany coś ze sobą przyniesie, ale starczy na ten temat, bo to znowu teorie

Link to post
Share on other sites

Żadna teoria bo kraj jest w dobrym stanie biorąc pod uwagę nasze możliwości przez ostatnie 20 lat. "Zielona wyspa" to figura retoryczna tego rządu ale nie jest pozbawiona zupełnie prawdy. Wszyscy mają teraz źle (z wyjątkiem Chin, Indii i Brazylii) ale nam kryzys mniej zaszkodził niż zachodowi. EU ma swoje minusy i plusy ale nie mów, że tylko od nas doją bo diametralnie mijasz się z prawdą. Jak myślisz za czyje pieniądze w dużej mierze budowaliśmy nasz kraj przez ostatnie lata? Dajemy tak czy inaczej mniej niż Niemcy i Francja, a że teraz jest źle trzeba mieć jakiś honor a nie zachowywać się jak Irlandia która przez lata brała z Unii pieniądze, a jak się innym zrobiło gorzej to się na wszystkich wypięli.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żadna teoria bo kraj jest w dobrym stanie biorąc pod uwagę nasze możliwości przez ostatnie 20 lat.

 

gdybyśmy brali pod uwagę nasze możliwości to należałoby się spodziewać rozwiniętej gospodarki i silnego rządu, a nie tego pitu pitu, które się tu odstawia, ale to niemożliwe, bo każdy rozwój jest natychmiast hamowany przez obwarowanie kuriozalnymi przepisami, zakazami i cholera wie czym jeszcze, ty to nazywasz zieloną wyspą? gdzie Rzym, gdzie Krym

 

 

Dajemy tak czy inaczej mniej niż Niemcy i Francja

 

mówisz o krajach, które brały gigantyczne pożyczki po czym przegłosowały sobie ich umorzenie, bez komentarza

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...