Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja nie pisze o opłacalności tylko o tym, że z LC zyska w OC.

Przy LC ASIC karty przestaje mieć znaczenie bo praktycznie każda sztuka pójdzie na takie same taktowanie.

Znajomy ma zwodowanego 980 i przed LC osiagał z podniesionym napięciem 1545Mhz. Po zwodowaniu karta robii 1625Mhz a do gier na codzień 1600mhz.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mówiłem o procu. 980-tka za mało się grzeje, żeby ją wodować.


@Ragnar a ja właśnie uważam inaczej. Na AC bym miał już z 95*C na procku, a radzio grzałby się do 80*C bez OC. Poprzednia grafa (780 Ti na stocku) grzała się do 87*C, a po OC o 300 MHz na LC do 42*C.

Link to post
Share on other sites

 

 

@Ragnar a ja właśnie uważam inaczej. Na AC bym miał już z 95*C na procku, a radzio grzałby się do 80*C bez OC. Poprzednia grafa (780 Ti na stocku) grzała się do 87*C, a po OC o 300 MHz na LC do 42*C.
 

Radek to radek, nie ma boosta ani blokad napięcia, full serwis nic tylko podkręcać.

Link to post
Share on other sites

Zależy od sztuki, jak masz padakę to nie ma nawet co robić LC :P ja nadal wspominam 7970 :D najlepsza sztuka na bmk można było podbić napięcie do 1.5v

robiła 1340 stabilne na 1,32v to jeszcze czasy FXa były albo Phenoma :D nie pamiętam dokładnie.

Link to post
Share on other sites

Kręci się słabiej niż 4790K :o

Trochę źle to ująłeś. Poprawnie brzmiało by tak

"Twoja sztuka i7 3770k kręci się słabiej od mojego i7 4790k" ;)

Mam znajomego, który ma 4790k stabilnie działającego na 4.9Ghz z napięciem 1.21V a z kolei w pracy, główny administrator sieci lokalnej w swoim PC ma  3770k, który robii 5.2Ghz z napięciem 1.25v.

Trzy razy podejmowałem z nim negocjacje co do wymiany procesorów ale nie daje się namówic bo sprzęt jest na firmę a mój jest bez gw :/

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo co Ci się trafi ;)

Większość znajomych mających 4790k ledwo 4.6Ghz robi i to przy znacznie większym napięciu a jemu się bardzo dobra sztuka trafiła.

Tak samo jak 3770k z pracy 5.2Ghz przy napięciu 1.25V. Ja dla mnie perełka i pewnie jeszcze powalcze o wymianę :menda: 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Patrząc po twoim wyniku Graphic Score to jednak dość słabo się kręci. Tylko 17% lepszy wynik od mojej 980 ;)

Powinieneś mieć spokojnie 30% przewagi <- to jest normalny wynik a przy dobrym OC odjedziesz o 40%

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Patrząc po twoim wyniku Graphic Score to jednak dość słabo się kręci. Tylko 17% lepszy wynik od mojej 980 ;)

Powinieneś mieć spokojnie 30% przewagi <- to jest normalny wynik a przy dobrym OC odjedziesz o 40%

więcej nie próbowałem,  zawsze mogę dać więcej jak braknie fpsa ;d

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...