Skocz do zawartości

Assassin's Creed Odyssey  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      5
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      3
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      1
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Unity z dodatkiem przeszedłem dopiero jakieś 2 miesiące temu i na dzień dzisiejszy złego słowa o tej grze powiedzieć nie mogę gdyż optymalizacja po tych kilku łatkach stoi na wysokim poziomie. Współczuję tym, którzy borykali się z problemami tuż po premierze i wszystkie popremierowe "rewelacje" zostawiły piętno i tak złym okiem patrzą na tą produkcję po dzień dzisiejszy. Mnie osobiście nie spotkało nic takiego a byłem wręcz zachwycony jak na podkręconym R9 290 i starym i7 gra może działać >40fps na prawie maksymalnych. Uważam, że Paryż w Unity jest największym, najpiękniejszym i najlepiej zaprojektowanym miastem w historii gier. Gdy teraz oglądam materiały z Syndicate wcale nie ma się co dziwić, że wymagania spadły. Przecież to jest krok wstecz względem tego co Unity zaoferowało rok temu. Tłumów na ulicach wypełnionych detalami w każdym m2 tutaj nie znajdziemy. Ograniczono także wchodzenie do budynków...  

Ciężko się nie zgodzić z wszystkim co napisałeś. Warto Unity dać szansę. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Unity po pierwszym dużym patchu poprawiło się na grywalny poziom, a przypominam jaki był hejt na tą produkcję [głównie przez ludzi, którzy nawet nie grali :D]

ACS raczej będzie ok, jak na razie nic nie wskazuje, żeby było źle, w szczególności wersje na konsolach działają dobrze

czekam do 19 z niecierpliwością :)

Link to post
Share on other sites

Jutro napiszę coś więcej na temat Syndicate, ale dzisiaj grę ukończyłem i muszę powiedzieć, że wywarła na mnie w większości wrażenia pozytywne.

 

Tutaj jeden z moich najlepszych screenów z Syndicate, a poniżej kilka z Unity. Gry dzieli graficzna przepaść. Unity przy Syndicate wygląda jak gra na kolejną generację.

 

Syndicate:

22064962434_570f53881e_o.png

 

 

Unity:

20814932720_b9cc8a5a8a_o.jpg

 

Niestety nie mogę znaleźć odpowiednio screena w swojej kolekcji z Unity, ale ten może choć trochę oddaje różnice:

17589547850_ce1d4c0a16_o.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ogólnie to silnik z ACU, w większości gra działa płynnie, problemem jest np duża ilość ludzi na stacjach kolejowych - wtedy klatki spadają

jeśli komuś ACU chodziło dobrze, to ACS też powinno dawać radę :)

co do gry - wciąga :D

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się ta gra spodobała, popatrzałem na parę gameplayów i wygląda super.

Zresztą wszędzie płaczą o optymalizację, a na steam ludzie z opinii są zadowoleni.

Zawsze można wyłączyć wygładzania itp :)

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam i pewnie będę miał rację, że obniżenie ustawień:

ambient oclusion: na SSAO (wyżyj są gameworks hbao+ i hbao+ ultra),

cieni na high (wyżej są gameworks pcss i pcss ultra),

wyłączenie msaa,

reszta może być ultra.

Pozwoli na zwiększenie fps o jakieś 70% ;)

 

Sprawdzi ktoś wpływ zielonych shitworksów na fps ?

 

edit...

Dobra, sama nvidia sprawdziła, ciekawe jaką jeszcze trzeba wziąć poprawkę na te wyniki w zależności od miejsca testowego ;)

http://images.nvidia.com/geforce-com/international/images/assassins-creed-syndicate/assassins-creed-syndicate-ambient-occlusion-performance-640px.png

http://images.nvidia.com/geforce-com/international/images/assassins-creed-syndicate/assassins-creed-syndicate-shadow-quality-performance-640px.png

Widać cienie konkretnie zabijają fps'y.

 

PS: Dodali już w końcu tą teselację na dachówkach (do któregokolwiek z tych dwóch ostatnich AC), którą się chwalili w swoim filmiku prezentującym gameworks w AC Unity ?

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam i pewnie będę miał rację, że obniżenie ustawień:

ambient oclusion: na SSAO (wyżyj są gameworks hbao+ i hbao+ ultra),

cieni na high (wyżej są gameworks pcss i pcss ultra),

wyłączenie msaa,

reszta może być ultra.

Pozwoli na zwiększenie fps o jakieś 70% ;)

 

Sprawdzi ktoś wpływ zielonych shitworksów na fps ?

Niżej link gdzie wszystkie opcje są porównane i opisane, gra jest dobrze zoptymalizowana, jeżeli nie używa się bajerów od Nvidii, a żeby komfortowo grać wystarczy omijać ustawienia antyaliasingu wyższe niż FXAA i cieni powyżej "high".

 

http://www.geforce.com/whats-new/guides/assassins-creed-syndicate-graphics-and-performance-guide

 

Gdyby w tych wszytkich testach wydajności wyłączono PCSS Ultra, zmniejszono antyaliasing oraz zmniejszono opcję odpowiadającą za jakośc środowiska z "ultra high" na "high" (różnicy w grze nie widać, a wydajność to około 5 fps) to wydajność wzrosłaby o około 30 kl./s.

 

http://images.nvidia.com/geforce-com/international/images/assassins-creed-syndicate/assassins-creed-syndicate-ambient-occlusion-performance-640px.pnghttp://images.nvidia.com/geforce-com/international/images/assassins-creed-syndicate/assassins-creed-syndicate-shadow-quality-performance-640px.pnghttp://images.nvidia.com/geforce-com/international/images/assassins-creed-syndicate/assassins-creed-syndicate-anti-aliasing-performance-640px.png

 

Animacje zabijania w tej grze są naprawdę spektakularne :)

https://www.youtube.com/watch?v=wBWS57-bdVg&feature=youtu.be

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Animacje fajne, ale sztuczna inteligencja... Drugi NPC się przygląda i nie trafia z ~3m, potem zamiast przeładować i strzelić znowu to po prostu schował pistolet i patrzy, gdy bohater biegnie w jego stronę coś na moment zatrybia i wyciąga broń ale ostatecznie zmienia ją na nóż. W końcu z nożem ma większe szanse :P

Link to post
Share on other sites

Drugi NPC się przygląda i nie trafia 

Nie trafia, bo gracz nacisnął "trójkąt" na padzie, na PC jest to klawisz F i w taki sposób unika się strzałów z broni palnej :P 

 

AI mimo, że nie jest szczególnie wybitne to jeżeli jest się otoczonym przez dwóch, trzech przeciwników to bardzo łatwo można zginąć. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

dla osób które grają na PC

jest bug w zadaniu z żoną premiera - gra nie może załadować końcowej scenki i stoi w loading screen

jedyną opcją jest

 

zawiezienie jej przed tym jak skończy wypowiadać swoją kwestę na temat podejrzanego, najlepiej olać zbójów i pędzić powozem od razu, ponieważ skrypt odpala się jak jesteśmy anonimowi, a aggro zbójów da nam trochę czasu

 

jestem wkurzony, czego nikt tego nie przetestował...

Link to post
Share on other sites

ACS skończone :) 97% ukończenia [parę zadań bez pełnej synchronizacji, 10 poziom, wszystkie itemy + upgrade'y, wszystkie ulepszenia gangu, cały Londyn zdetemplaryzowany]

gra jest wspaniała, klimat imperialnego Londynu porwał mnie na ok ~60h [uPlay nie pokazuje czasu gry, wartość przybliżona, 5 dni grania po ok 12h], nie żałuję wydanych pieniędzy, jedyna niedogodność techniczna jaka mnie spotkała, to błąd przedstawiony wcześniej [dodam, że grałem na "starych" sterownikach, a z tego co wiem ten błąd nie jest bardzo częsty i ma być wyeliminowany w nadchodzącym patchu], gra chodziła stabilnie, czasami FPS spadały poniżej 30, ale ogólnie 50-40 FPS był przez większość rozgrywki, miła muzyka no i wspomniany wcześniej klimat Londynu [szczególnie nocą]

zadania ciekawe, choć powtarzalne, historia trzyma się kupy i ciekawi, a rozdzielenie wątku na 2 postacie urozmaica rozgrywkę, poboczne aktywności szybko się nudzą, ale nie wg mnie ich wykonywanie nie jest nadzwyczajnie męczące, podoba mi się pasek reputacji kompanów [szkoda tylko, że dla jednego trzeba farmić powtarzalne mini-zadania, a dla drugiego wygrywać w pokręconych wyścigach powozów, dla pozostałych reputację dostaje się za odzyskiwanie dzielnic Londynu]

walki w ACS bałem się najbardziej - i nie potrzebnie, wg mnie jest to aktualnie jeden z najlepszych systemów walki w całej serii AC, animacje kończące cieszą oko, tak samo jak ich zróżnicowanie względem typu posiadanego oręża, ekwipunek podobny do ACU również z mikropłatnościami [które nie przeszkadzają, do tego na start dostajemy 800H, a w grze można znaleźć fragmenty animusa które dodają po 10H za fragment], niestety AI przeciwników czasami kuleje - ogólnie jak ktoś grał w ACU to wie o co chodzi ;)

 

dla fanów pozycja obowiązkowa - można praktycznie bez obaw kupować [ewentualnie poczekać na patch poprawiający błędy]

dla reszty, no cóż... wg mnie gra, którą warto znać, jeśli ktoś lubi te klimaty nie powinien się źle bawić

 

a mi pozostaje tylko czekać na DLC z Kubą Rozpruwaczem :D

PS. szkoda, że zagadki detektywistyczne są czasowo dostępne tylko na PS4 - bardzo je lubiłem w ACU, mam nadzieję, że niedługo pojawią się na PC

 

pozdrawiam :D

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...