Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Jeśli wychodzisz z założenia, że ktoś, kto lubi Expendables, ogląda i lubuje się jedynie w bezmyślnym kinie akcji to gratuluję. Nie można przecież lubić jednocześnie kawy i herbaty...

 

Lucy akurat jeszcze nie oglądałem, ale znając 90% poprzednich filmów, w których palce maczał Besson, to akurat wielkich przemyśleń i cudów bym się po nim nie spodziewał. Jim Jarmusch, Christopher Nolan czy choćby Tim Burton to to nie jest.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
eśli wychodzisz z założenia, że ktoś, kto lubi Expendables, ogląda i lubuje się jedynie w bezmyślnym kinie akcji to gratuluję. Nie można przecież lubić jednocześnie kawy i herbaty...

Nie chodziło mi o to, że każdy lubujący się w Niezniszczalnych jest dresem z IQ na poziomie wodorostów, tylko napisałem to widząc po znajomych, jakie filmy lubią, a jak ocenili Lucy. Sam zresztą z takim samym zaciekawieniem oglądam zarówno Pulp Fiction, American Pie, Wilka z Wallstreet czy Into the Wild.

 

 

 

to akurat wielkich przemyśleń i cudów bym się po nim nie spodziewał.

 

Wielkich nie ma, ale stawia przed nami dużo znaków zapytania.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Chyba Leon i The Fifth Element, Nikita no i ew. Taken. Taxi to bajka dla dzieci z resorakami, więc to jasne, że ci się podoba.

Frajerstwo i prostactwo osiąga dziś w tym świecie nowe standardy, takie teksty to do kumpli proszę :) nie wiem kto tam toleruje pyskatych gówniarzy ale widocznie i tacy amatorzy sie znajda ;)

Link to post
Share on other sites

Lucy.

 

10/10, ale film nie dla każdego - fanom Niezniszczalnych odradzam:)

 

Ja ostatnio mam urwanie twarzo-szkieleto-czaszki, więc na forum czasu brakuje. Jakoś udało mi się wyrwać na Lucy do kina i ... zdradzać fabuły też nie zamierzam. Dobre kino, ale TYLKO dobre. Największym błędem było wepchanie Luca Bessona na fotel reżysera. Potencjał tego filmu jest ogromny. Gdyby film kręcił chociażby Ridley Scott, Lucy mogłaby stać się filmem wręcz kultowym, a tak zrobiło się kolejne mało inteligentne, przesiąknięte specyficznym klimatem i humorem SF.

 

Scarlet do tej roli też nie pasowała. Tu powinna być jakaś sucz o zimnym i beznamiętnym spojrzeniu. "Zła minka" Scarlet niestety mało przekonywująca.

 

Kończąc mój wywód. Film dobry, ale mógłby być niedoścignionym wzorem. Pomysł na zakończenie świetny ale zabrakło mi mroku. Dobre SF nie może być takie cukierkowe.....

 

P.S. Momento, jest jeden mocny plusik. Scena pościgu samochodowego to istny majstersztyk (praca kamery)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie widziałem tego filmu (jeszcze) ale obstawiam, że i Ridley by tu nic nie zdziałał sensownego :P. Ostatnie kinowe dzieła Scotta są raczej mocno średnie... mam czasami wrażenie, że albo coś go ogranicza albo zwyczajnie się wypalił. Szkoda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

„Lucy" - oglądając zwiastun miałem złe nastawienie. Jednak dziewczyna mnie namówiła, więc poszliśmy i nawet miło się rozczarowałem.

Myślę, że takie 7/10 bym dał. Plus za Scarlet ze swoim „dziubkiem" i znanego ze świetnego „Ujrzałem diabła" Min-sik Choi.

Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt3589872/

 

Dobra znajomość angielskiego i Nowego Testamentu wskazana - Black Jesus dość często posługuje się biblijnymi cytatami, czasami je przerabiając.

 

Nie spodziewałem się cudów i takowych póki co nie ma, ale poziom nie jest również tragiczny. Warto sprawdzić, ja właśnie odpalam trzeci odcinek, a później gwiazda dzisiejszego wieczoru, czyli nowy odcinek Doctora Who :D

Link to post
Share on other sites

Nowa Godzilla. IMO film niestety okazał się słabszy od wersji z 98 roku, jeśli chodzi o akcję i efekty. Męczące odjeżdżanie kamery w pierwszych starciach potworów na drugi plan... Nie czekałem tyle lat, żeby oglądać Godzillę przez 8 minut w ponad 2 godzinnym filmie. 3D bardzo przeciętne jak na popcornowca. 

 

Plusy: pokazanie Godzilli z trochę pozytywniejszej strony (w końcu legenda), wygląd króla potworów identyczny jak w klasykach z Toho, Cranston w 10% ale dobre i to, świetne efekty dźwiękowe samych stworów.

 

Ogólnie wynudziłem się jak mops. Oceniam na 5+/10.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

"O jeden most za daleko", "Gandhi" i "Krzyk o wolność" świetne filmy Richarda, jak ktoś ich nie widział jeszcze to warto zobaczyć. Elita starej szkoły pomału odchodzi, wielka szkoda.

 
Link to post
Share on other sites

W weekend byłem drugi raz. Poszedłem specjalnie aby posłuchać dobrej muzy i poprawić sobie humor.

 

BTW Nebula. pasowałaby mi do SW

 

http://www.cinemablend.com/images/news_img/42052/Guardians_of_the_Galaxy_42052.jpg

 

Jutro znajdę większy JPG i dorobię lajtsabery

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...