Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Przecież na jednej sesji nie zajedzie opon

Hmm, kwestia jak mocno jedziesz i w jakich temperaturach jedziesz. Na 1 dniowym trackday'u w Poznaniu jesteś w stanie zgubić cały bieżnik z opony (w miare nowej), robiąc dystans podobny co na tych 11 okr w Nordschleife.

Link to post
Share on other sites

6k można oczywiście wydać bez problemu, ale jadąc turystycznie, nie bijąc się o setne sekundy w 2.5 można się zmieścić za 4 okrążenia i odpowiednio więcej jeśli chcemy dłużej pojeździć. Stan klocków i opon można sprawdzać na bieżąco, im lżejsze auto tym mniejsze zużycie. Do mojego nowe uniroyale to koszt raptem 800zł, owszem na półslickach za 2k czas był by lepszy, ale nie każdemu o to chodzi, a już na pewno nie za pierwszym razem. Do tego im większa przyczepność tym mocniej rozwalone auto w razie pomyłki :)

 

Kiedyś zużywałem do 20 opon na dzień ale to była inna dyscyplina :) na torze oczywiście, nie na ulicy :)

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Te z dużymi silnikami kocham bardzo, ale krótko - do pierwszego tankowania.

 

 

Tak się naprawia blacharkę w Ukrainie :o Warto jego kanał zobaczyć, ma gość talent.
 


 

Choć ja już bym takimi autami nie chciał jeździć, a tam - mają drugą młodość.

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

@@jakub1t,  Trzeba zaznaczyć, że "już" się nie bawią, bo swojego czasu też grzebali takie rzeczy. Do dzisiaj zresztą dachy wyciągają, ale wiadomo, że raczej co się da wspawują "nowe" bo po prostu się już to nie opłaca. Żeby to wyciągnąć dobrze to też trzeba sporo godzin i nie pierwszego lepszego fachowca. Ćwiara z "legalnie" działającej stacji demontażu taniej wychodzi.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Jeszcze w latach 90 pamiętam jaki szrot na lawetach jechał do nas z zachodu. Ta beemka z pierwszego filmiku to jeszcze dobrze wyglądała przed robotą przy tym.

Aż strach pomyśleć, że to później jeździło po drogach. :o

 

 

Macie jakieś doświadczenie jak dobrze przykleić listwę boczną (taki ochronny kawałek plastyku na drzwi). Mam jedną taką, co mi lekko na rogach odstaje (a kompletu na kilka stów kupować nie chcę), raz kupiłem taśmę dwustronną (podobno miała zdać egzamin), zdjąłem listwę, wszystko oczyściłem (listwę i drzwi), odtłuściłem (zgodnie ze sztuką) i po paru miesiącach znów odstaje.

Jaką taśmę do tego zastosować, aby się nie bała warunków atmosferycznych (szczególnie takie rzeczy w lato dostają po du**e jak się blach nagrzewa do xx*C) i naprężeń (bo to też jakoś tam trochę pracuje przecież?

Link to post
Share on other sites

U nas w firmie to na klej do szyb się sporo rzeczy kleiło , listwy chyba też . Na 100% sklei i zapomnisz o temacie , wada to bardzo długie schnięcie , trzeba czymś listwę przycisnąć , lub taśmą przykleić . Ale pewnie są mniej problemowe rozwiązania , taśma dwustronna jest dobra , ale nie może listwa mieć naprężeń . W oryginale też na taśmę się chyba klei listwy .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak brutalnie nie chciałbym jednak lakieru traktować. Bo gdyby kiedyś przypadkiem wypadło takie coś zdjąć - mógłby być problem (i pewnie by był).

 

 

 

W oryginale też na taśmę się chyba klei

 

Tak, mają już nałożoną taśmę na listwę, przygotowuje się drzwi, zrywa folijkę ochronną z taśmy, dociska ... i po zawodach.

Link to post
Share on other sites

Tylko klej do szyb albo taśma 3M. Klej do szyb to poliuretan.

 

No tak , nawet sobie można zrobić poduszki silnika poliuretanowe używając tego kleju .  Kiedyś poradziłem to koledze do skutera , bo mu się zużyła i niezbyt pewnie jeździł . Po wzmocnieniu seryjnej poduszki klejem  , mówił że śmiga jak nowy .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...