Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Dziwne to jakieś w środku, to jakiś elektryk?

 

E:

Już kapuję, to chyba i3, jak z zasięgiem, czasami ładowania (pytam o W-wę - gdzie się szybko ładujesz i za ile / darmochę) - opisz trochę.

Edytowane przez npc-bmk
Link to post
Share on other sites

A ja dziś prawie zawału dostałem na rondzie... babka wyjechała na czerwonym i gwałtownie żeby uniknąć kolizji wjechałem na wysepkę z krawężnikiem... cudem felgi nie rozwaliłem (opona i felga cała, 20 minut sprawdzałem dokładnie)... oczywiście babka pojechała a ja kamery nie mam a bym bardzo chętnie to zgłosił. Chyba rozważę zakup czegoś do tysiaka (przód + tył)...

Link to post
Share on other sites

We wtorek Sport wylądował na podnośniku w celu zmiany oleju i wrzucenia letnich Toyo. Wszystko szło git do czasu podniesienia auta, stoję, gadam z mechanikiem i nagle jak strzeliło coś to aż obaj skoczyliśmy bladzi. Śmieszna sprawa bo wyparowały obie sprężyny z przodu, rozwaliły się na kilka elementów a jeszcze w listopadzie zaglądałem pod kieckę i były cacy. Żadnej korozji, nic - wyglądały ok, w prowadzeniu również. Wrzuciłem już nowe seryjne ale ta koza nie da mi żyć :D

Link to post
Share on other sites

Tipo 1.4 kosztuje od 40 kilku tysięcy nowy. Więc nie ma co porównywać. Chyba że masz wersje turbo.

Mi wczoraj pani wjechała w tylne koło w alfie. Na szczęście u mnie małe zarysowania i wgniotka, a sejcento nie wiem czy się będzie opłacało naprawiać. Cały prawy przedni narożnik uszkodzony, z chłodnicą włącznie i przednią szybą.

Link to post
Share on other sites

Miał ktoś może do czynienia z szybami firmy XYG? Z tego co czytałem, montują ją fabrycznie do Hondy, a cena nie jest najgorsza - 400 zł z montażem. W innym warsztacie mówili mi o trzech firmach, w zależności od tego co ma hurtownia, ale wśród nich był Nordglass, który ma kiepskie opinie a i cena wyższa.

Link to post
Share on other sites

@Tycha, a nie lepiej wcześniej pokleić odprysk? Używałem tanich zestawów z allegro już na 4 gwiazdkach na szybie i efekt za każdym razem był przynajmniej zadowalający.

 

Problem tutaj że dwa bardzo blisko siebie, ale wydanie 20-30 zł to chyba niewielkie ryzyko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba lepsze jeżdżące Tipo niż Golf w naprawie? :)

Tak sobie, gdybym wiedział, że serwis mi chce dać zastępczego to od ubezpieczyciela bym nie brał - bo serwis dawał Leona :D

 

Na szczęście to tylko wymiana zderzaka, więc jeden maks dwa dni i po robocie.

Link to post
Share on other sites

@Tycha, a nie lepiej wcześniej pokleić odprysk? Używałem tanich zestawów z allegro już na 4 gwiazdkach na szybie i efekt za każdym razem był przynajmniej zadowalający.

 

Problem tutaj że dwa bardzo blisko siebie, ale wydanie 20-30 zł to chyba niewielkie ryzyko.

Albo ochronę szyb do ubezpieczenia, mi wyszło +70pln za to. Jestem fanem tej opcji od kiedy w odstępie 3 miesięcy dwa razy zmieniałem przednią szybę.

Link to post
Share on other sites

Jest to jakieś wyjście, ale to można by się od wszystkiego ubezpieczać (nie mówię o samochodach) . Ty akurat na tym jesteś do przodu finansowo. Ale np ja był bym bardzo stratny. Jedna szyba przez 20 lat i to w dodatku sam ją śrubokrętem uszkodziłem jak próbowałem się dobrać do mechanizmu wycieraczek. Ubezpieczenie AC też mam w sumie pierwszy raz, ale tylko dlatego że było dosyć tanie. Chociaż może i bym kupił trochę droższe bo przy obecnych cenach napraw jest spore ryzyko że nawet przy małej stłuczce z żony winy ( bo przecież nie z mojej :D) wydał bym majątek na naprawę.

Link to post
Share on other sites

Z tymi ubezpieczeniami szyb to mogę przytoczyć taką historę:

 

W mojej dalszej rodzinie jest jeden fan ubezpieczania wszystkiego. Swojego czasu ubezpieczył sobie szyby w matizie. Szyba pękła co oczywiście zgłosił. Przyjechał rzeczoznawca, ocenił, że pęknięcie nie powstało na skutek niebezpiecznego wypadku, tylko wady fabrycznej. Dziękuję do widzenia, wymień sobie za swoje. 

 

Taka anegdotka  :rotfl:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...