Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Ladne Volvo, 

moze kiedys sprobuje Volvo, sporo osob je chwali. 

 

Jak ktos/cos zainteresowany, to bede sprzedawal niedlugo Lexusa IS300.

Bez dzwonow, rdzy czy blizej nieznanych problemow elektrycznych wyzej wspomianych. 

 

Lubie ten samochod, wiec szukam dla niego dobrego domu :-).


A propo BMW e46

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwny film o e46 . Sporo producentów stosuje gorsze materiały/części w modelach które idą na USA , ale jak to było w przypadku e46 to nie wiem . Środek rzeczywiście wygląda strasznie , moje byłe stare modele bmw jakie miałem (e30/e34/e39) nigdy tak źle nie wyglądały  , a wręcz niewiele się różniły od nowych egzemplarzy . W e39 miałem podobny silnik , różnica w szczegółach i rzeczywiście pompę wody wymieniałem ale to przy licznikowym przebiegu około 330tyś. więc nic dziwnego . Zbiorniczek do dziś oryginalny .

 

Egzemplarz z filmu pewnie pochodził gdzieś z południa , gdzie temperatury są większe niż u nas .  


 

 

Lubie ten samochod, wiec szukam dla niego dobrego domu :-).
 

 

Ja jak sprzedaje swoje samochody to robię tak samo , tylko z tą różnicą że kto da więcej to zabiera   :D

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

No i skończyło się tak. Do odbioru za 2 tygodnie. 

V60 Cross country, 2017 rok, 20k przebiegu, kopciuch 150 kuni.

 

 

Ładne są. Mniej więcej od 2004/05 Volvo poszło w dobrą stronę stylistycznie. 

Tylko wnętrze z tymi "wodospadami" na środku jest dosyć kontrowersyjne, a użyte materiały też nie są najwyższych lotów :P 

Link to post
Share on other sites

O tym e46 to jakiś idiota nagrywał. Ma auto z przebiegiem 200tys km i narzeka, że musi wymienić pompę wody, zbiorniczek wyrównawczy. Co do wnętrza to nie tylko w bmw schodzi ta guma z paneli w środku, w vagach też było coś takiego jak dobrze kojarzę. Podsufitka może się odklejać od temperatury, albo wieku, to problem, w wielu starszych bmw. Nie będę wypowiadał się o wyblakłym emblemacie i urwanym mocowaniu od nerki. Z najgorszych usterek to wyrywające się mocowania tylnego wózka, ale to standard w e46. Ale jakoś na samym końcu mówi że to dobry samochód. Tytuł filmu też nie pasuje, zrzuca winę na całą markę, jak ma egzemplarz mający kilka usterek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko wnętrze z tymi "wodospadami" na środku jest dosyć kontrowersyjne, a użyte materiały też nie są najwyższych lotów :P

 

Zdziwiłem się. Wnętrze jest w skórze i bardzo fajnych miękkich tworzywach ale przede wszystkim pełno tam pięknego aluminium. Wstawki w drzwiach, dolny promień kierownicy, elementy ozdobne. Tylko ekran nawigacji/mediów malutki i ma paskudny wywietrznik obok niego który wyglada jak z żuka ;) ale ogólnie robi fajne wrażenie w środku.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zdziwiłem się. Wnętrze jest w skórze i bardzo fajnych miękkich tworzywach ale przede wszystkim pełno tam pięknego aluminium. Wstawki w drzwiach, dolny promień kierownicy, elementy ozdobne. Tylko ekran nawigacji/mediów malutki i ma paskudny wywietrznik obok niego który wyglada jak z żuka ;) ale ogólnie robi fajne wrażenie w środku.

 

Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Oby niezawodnie służyło :) 

Link to post
Share on other sites

To jeszcze nie ten moment, żeby odkładać kasę na tak drogie zabawki :cry:

Ty będziesz zbierał, a one będą tanieć i spotkacie się w połowie drogi :) Siostra ma starego miniaka (200xr.), fajne autko, sam się zastanawiam czy takiego nie kupić. Tylko chyba wolę alfę mito 1.4tb.

Link to post
Share on other sites

Szczerze nie moge znalezc dobrego przykladu na to ze samochody na rynek USA maja gorsze materialy/czesci.

 

Jedyne co moge znalezc, to jest to ze nieraz uzywaja innych amortyzatorow (mieksze) bo klienci tak lubia, oraz opon i nizszym indeksie predkosci (nizsze predkosci na autostradach).

 

Tyle, ktos/cos ma wiecej na ten temat?


Alternatywa dla Mini :-)

 

https://www.motortrend.com/cars/volvo/c30/2009/2009-volvo-c30-r-design-test/

Link to post
Share on other sites

Szczegółów nie pamiętam. Ale np nissan 350z ma gorszy układ hamulcowy i jeszcze jakieś zmiany. Bmw e36 m3 nie miało typowego silnika jak w wersji europejskiej tylko trochę poprawiony z cywilnej wersji. Różnica prawie 50 km.

 

C30 to w ogóle nie jest alternatywa dla mini. Zupełnie inne auto.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Marudzicie, miałem a4 b6, mam Mazdę i jest OK. Mam też Octavia 2 i to auto uważam za najgorzej wykonane co do jakości użytych materiałów.

Owszem w Audi do 2004 roku łuszczy się guma ze wszystkiego czego dotkniesz.

Teraz podoba mi się Volvo bo dawno nie mialem. 12 lat temu V40 ostatnio. I tak sobie kombinuje że może XC 60 czy coś...

Link to post
Share on other sites

Mam Skodę z salonu 2007r. 260k przelatane, siedzenia przednie się rozpadły, kierownica masakra, radio fabryczne padło 3 razy na gwarancji, teraz siedzi Alpina.

 

Mazda... Wsiadam i jadę, wszystko jak w skodzie tylko z lepszych materiałów. Coś między Audi a Skodą.

 

Na minus Mazdy tylko cena części, myślałem że przez lata trzymania z Fordem wszystko pasi, a tu lipa. Troszeczkę inne mocowanie, a to inny rozstaw śrub i cena części względem Forda robi się X3 ...

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Akurat co do siedzeń złego słowa nie powiem, bo po ostatnim praniu wyglądały jak nowe - ale kierownica wyglądała jak by ją ktoś zamiast opony do roweru założył i zrobił kółko wokół miasta. Na szczęście to tak popularny model, ze bez problemu za 200zł wymieniłem na obszytą nową skórą i liczę, że będzie już na lata ok. Najważniejsze, że co do mechaniki to problemów nie ma - nie licząc rzeczy eksploatacyjnych typowych dla każdego auta i diesla to nic wielkiego nie stwierdzono. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Mi się porwały siedzenia...

 

W sumie to tylko amory tył wymieniałem w skodzie. Jakieś kolanko na vacum gdy moc straciła, bo głąby z ASO chcieli turbo zmieniać. Nie widzieli że brak podciśnienia.

 

Teraz coś się dzieje bo telepie na wolnych obrotach, i tak myślę nad uszczelniaczami pompowtryskow.

Link to post
Share on other sites

Skoda to to samo co inne vagi tylko ma być tańsza więc na czymś musieli przyoszczędzić.

Mechanika ta sama, tylko środek prostszy stylistycznie ( pewnie tańszy w produkcji ) i z gorszych materiałów.

Mam do dyspozycji nową octavię w firmie i jest całkiem znośna.

 

PdOTQWH.jpg

Edytowane przez pawel123t
Link to post
Share on other sites

Zależy czego się oczekuje od samochodu. Jak komuś nie przeszkadza, że to nie audi i godzi się na trochę gorsze materiały wewnątrz to nie ma się czego przyczepić. Przestronne, solidne auto na podzespołach VAG'a którego przypadłości wszyscy znamy i śmiejemy się z nich, ale tak naprawdę ich popularność nie wzięła się znikąd. Części ogólnodostępne i nie drogie w razie jakiejś kolizji. Całkiem wygodne, a przy tym nie gumowe jak francuskie odpowiedniki.

 

Z używek to w zasadzie jak się szuka kombi, to z wspomnianych japońców nie masz z czego wybrać, bo albo masz rdzewiejące mazdy 6, rdzewiejące accordy, problematyczne z serwisowaniem subaru legacy z boxerem albo sporo mniej przestronne modele jak civic albo IS w kombi. Pozostają właściwie avensis czy auris które nie każdemu muszą się podobać. Przy nowych robi się jeszcze mniej ciekawie. Za cenę O3 masz co najwyżej aurisa który w kombi występuje tylko w zwykłym 1.6, albo dieslu 1.4. Nic poza tym. Ani mitsubishi, ani nissan, ani honda nie mają kombi w ofercie. Mazda 6 i avensis to cena nowego superba który materiałami już nie odstaje. Okazuje się, że do 100k poza aurisem nie kupisz praktycznie japońskiego kombi. 

 

Francuzy to nie moja bajka. Po pierwsze można polemizować czy są solidniejsze od skody, po drugie jako nowe też nie są żadną okazją cenową - używki są tanie, bo mniej popularne. Denerwujące usterki i kosztowne naprawy też ich nie omijają, a przy tym są dużo mniej sztywne i precyzyjne w prowadzenu, przynajmniej te którymi miałem okazję jechać takie były. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...