Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Taaaak... "Samochód użytkowała kobieta" = nie kupuj :D.

 

Z całym szacunkiem, że często się tak zdarza i trochę głupio mi to mówić, ale nie znam lepszego kierowcy niż moja matka. Ile raz ona uniknęła wypadku z czyjejś winy to by mi palców w ciele brakło ;d Już pomijając fakt, jakie ona ma UCHO - mechanik jeden i drugi, i trzeci, i znajomy, i obcy może szukać awarii i nie znajdzie, a ona wie, że coś pracuje nie tak. I zawsze ma racje.

Edytowane przez MoonWalk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to by dopiero wypadków było jakby wszystkie się na takie dwa kółka przesiadły, autobus, tramwaj to są odpowiednie środku transportu i nie mówię tylko o babach, tylko o tych wszystkich pyzdach drogowych, niezależnie od płci, które boją się własnego cienia i nie ogarniają pojazdu, który prowadzą

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Akurat CBS nie napisalo o najwazniejszej kwestii - mężczyźni przejeżdżają sporo więcej niż kobiety w ciągu roku...
...gdyby to wziąć pod uwagę to już tak słodko kobiety nie wypadają:

 

Ilość wypadków:
M 6.1 mln/rok
K 4.4 mln/rok

Ilość kierowców:
M 105.7 mln
K 104.3 mln

Ile przejechane średnio (w milach):

M 16,550 mil/rok
K 10,142 mil/rok

 

Mężczyźni przejeżdżają średnio o 62% więcej w ciągu roku
Mężczyźni mają 39% więcej wypadków w ciągu roku
Z tego wynika, że Mężczyźni mają niższy wskaźnik wypadków o 14% w przeliczeniu do ilości pokonanej trasy.

 

 

 

Więc z automatu rodzi się pytanie,
DLACZEGO PŁACIMY WIĘCEJ ZA UBEZPIECZENIE
w porównaniu do kobiet skoro mamy mniejszy praktyczny wskaźnik wypadkowości?
I kto tu jest dyskryminowany?
:ups:

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o płeć tylko IQ i zdolności psychomotoryczne. Psychotesty i to takie szczegółowe powinny być obowiązkowe też na prawko B i wtedy takiej głupoty za kierownicą byłoby mniej.

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites

6 lat turlam się czymś takim

 

http://i.imgur.com/Ep9RVBi.jpg

 

 

Mam pytanie do kogoś kto zna się na olejach. Jaki olej polecacie zalać do takiego wozidła?

 

Silnik 1,9tdi BLS z filtrem DPF. Do tej pory jeździłem na Castrol EDGE 5w30 LL, ale chciałbym zalać czymś innym z racji, że dużo podróbek krąży na rynku. Czy lepiej nie zmieniać? Macie jakieś sprawdzone źródło?

 

Myślałem o Valvoline ale nie wiem który rodzaj.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja poradziłem dobry olej. Na stronie Mobila masz oficjalnych dystrybutorów:

http://www.mobil1.pl/lokalizator-dystrybutorow.aspx

 

Prościej się chyba nie da :). Ja jak kupowałem Motula do poprzedniej Alfy, to też zawsze u autoryzowanego dystrybutora - akurat ma sklep 100m od mojego domu :).

Link to post
Share on other sites

Liqui Moly polecam, lata temu robilem dla nich plakaty i wtedy to byla dla mnie nowosc, poczytalem sporo i w usa glownie na tym napędzaja swoje diesle (a przynajmniej do takiej konkluzji doszedlem wtedy).

 

U siebie w focusie 1,6/100 mam od poczatku lanego castrola edge 5w30, na liczniku 141k i nie dolewam ani kropli miedzy przegladami... a sprawdzam stan co 1k..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...