Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

 

 

Dzisiaj zmyje dwa razy wiecej talerzy w pracy

 

Czy ja to pisałem personalnie?  Przeczytaj jeszcze raz.

 

 

 

tak samo jak swoją opinię

Opinia to jedno, ale obrażanie innych to drugie.

Chyba nie muszę tłumaczyć co to znaczy KULTURALNE  wysławianie się i przekaz swoich poglądów. 

Link to post
Share on other sites

Nie miałem wczoraj kiedy siąść do kompa... 

 

@Keczu

Ja odniosłem się do ludzi hejtujących LPG. Ja nikogo nie hejtuję, że jeździ na LPG/ON/Pb/oleju po frytkach.

Każdy jeździ na co chce.

Ja wiem jedno - wolę zrobić 100 km za 15 zł niż za 30...

A poza tym co ma do tego pojemność silnika? 

Ja wolałbym mieć 3.0 w LPG niż jedyne prawilne 1.2 w jakiejś Polówce i śmigać na benzynę. Niestety, ale trzeba być nieźle ograniczonym żeby odwoływać się do finansów i zarzucać ich brak jeśli ktoś chce zaoszczędzić na paliwie.

Mogę się kolejny raz odnieść do chociażby Pudzianowskiego - powiesz, że facet jest biedny? Nie, bo ma pewnie kasy jak lodu, a jednak włożył do swojego Hummera LPG. Po co? Po to żeby móc wydawać kasę na inne rzeczy niż paliwo do samochodu.

 

Jak ponad rok temu szukałem samochodu i zrobiłem sobie kalkulację po jakim czasie zwróciłby mi się gaz w 2.5 V6 z AR 156 to wyszło coś około roku przy instalacji z wyższej półki i moich przebiegać ~20k km rocznie. Chyba duża oszczędność nie? Obecnie moje 2.4 ciągnie więcej z kieszeni na paliwo niż 2.5V6 LPG.

 

Także pomyśl trochę następnym razem, bo wmawiasz mi czegoś czego nie powiedziałem, a wychodzi na to, że sam jesteś wyznawcą benzyny jeżdżącym codziennie Tico do roboty...

Niech każdy sobie zdecyduje co woli mieć w aucie, jak nie robi mu problemu wydawanie kasy na benzynę to niech leje obojętnie do jakiego silnika, czy do 0.8 czy do jakiejś V8, a jak ktoś chce jeździć wygodnie i mieć coś pod butem za normalne pieniądze to niech zakłada LPG.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie, bo ma pewnie kasy jak lodu, a jednak włożył do swojego Hummera LPG. Po co? Po to żeby móc wydawać kasę na inne rzeczy niż paliwo do samochodu.

 

to po co kupił hummera? to nie tajemnica, że pali jak smok i ogólnie jest to szpanerfura bez sensu, chciał taniej to było sprzedać i jeździć innym autem, akurat ekonomiczniejsze od hummera jest niemal wszystko

 

mnie marzy się 250 konny V6, ale mnie nie stać by płacić za 20/100 benzyny to nie kupuję, proste i logiczne? najwyraźniej dla niektórych nie...

jak 99% tematów na tym forum, chciałbym, żeby <tu wstaw litanię wymagań na grube tysiące> ale tak za pińćset-szyśćset max i żeby <bla bla bla>

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@drachenfeles

I to jest podejście, o którym mówię. Co Ci do tego kto na jakim paliwie jeździ?

Kupił, bo chciał, może mu się podoba, może chciał przyszpanować, co komu do tego. Wiadome jest, że go stać na lanie do niego benzyny, ale wybrał LPG, bo jak sam stwierdził czemu ma nie oszczędzić skoro może?

 

Tu nie chodzi o to czy mnie stać czy nie, tu chodzi o świadomość. Wychodzisz od razu z błędnego założenia, że skoro Cię nie stać na płacenie za taką ilość paliwa to proste i logiczne, że nie kupisz takiego auta.

Właśnie, że to nie jest proste ani logiczne. Jedynym faktem jest spalanie benzyny.

Właściwie podejście to takie, że MNIE nie stać i JA bym gazu nie założył, więc nie kupuję.

A ja z kolei gdybym miał pieniądze na zakup takiej chociażby 3.2 V6 Busso to bym zagazował instalacją z górnej półki i bym się cieszył jazdą i ani ja bym nie mógł oceniać Ciebie, że jeździsz na benzynie, a ja oszczedzam kilka tysięcy rocznie, ani Ty mnie, że mam auto w gazie...

Miałem auto na gaz, fakt, że z biedasilnikiem, ale miałem i wiem jaka to oszczędność, gdyby nie to, że zabrakłoby mi kasy na 156 2.5V6 + instalacja LPG to bym sobie teraz taką śmigał, na dodatek taniej w paliwie i eksploatacji niż moją...

 

Niedawno oglądałem Zakup Kontrolowany i pokazali facetowi Alpinę piątkę, tam chyba siedzi 5.0 czy coś w ten deseń, Niemiec założył gaz i jazda wychodziła w granicach 40 zł za 100 km :D

 

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Kto wie i nie przeszkadza mu brak wielkich okien to buduje dom pasywny w dzisiejszych czasach, rachunek za ogrzewanie za rok wychodzi tak jaki ja wydaję co miesiąc na benzynę..

 

U mnie w domu mam m.in. 2 auta na gaz i jestem na tym punkcie przewrażliwiony, ciągle coś się psuje ale i auta mają 17 (vw polo) i 18 lat (espero) więc w sumie ich żywot też się kończy i w przyszłym roku lecą na złom. Obecnie wychodzę z założenia, że albo diesel albo benzyna i nic więcej - ale to przez to przewrażliwienie (albo kable padają, albo parownik, albo znów coś innego)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

A ja nie zamontuje LPG bo:

A) psuje rozklad masy auta

B) Instalacja u mnie kosztowala by 10 tys.+

C) robie za male przebiegi

D) byebye tuning

F) Nie bylo punktu E

 

 

Wszystko jest dla ludzi, montowanie LPG w duzym aucie z V8 to troszke przerost formy nad trescia.

Jak dla mnie kupowanie benzynożłopacza tylko po to zeby zamontowac LPG, aby wyrobic z kasa na paliwo to lekka pomyłka.

 

Co innego jezeli kupujemy 1.6 i je gazujemy.

 

Przy takim V8 z LPG zapewne pierwsza lepsza naprawa zabije budzet i tyle wyjdzie z oszczedzania :) - najwieksza oszczednosc bedzie jak auto bedzie stac.

I nie mowie tutaj o zwiekszonej awaryjnosci silnikow przy LPG, po prostu przelewam swoje spostrzezenia na "papier".

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

A jest równe 50/50? Alfa i Maserati, żeby to osiągnąć, skrzynię biegów do tyłu przerzucały...

 

EDIT: Plusik za tekst o BMW i bagażniku :D.

Edytowane przez radosuaf
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A jest równe 50/50?
 

 

W trojkach jest 50/50, w piatkach np. 51/49 :D


 

 

To jeszcze lepiej jak masz na tylnej osi większą masę
 

 

Nie bardzo, jestem fanem 50/50

Link to post
Share on other sites

 

 

bo jakby nie było facet pieniądze ma.

Ah, Ty pisałeś o Pudzianowskim. Ja pomyślałem już o Cześku czy innym Krzyśku co to kupuje 3 czy 4L potworka i później szuka oszczędności gdzie się da.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie zgadzam się, że LPG to zły pomysł do bardzo mocnych aut. Trudno określić granicę, ale powiedzmy takie 2,5 / 200 kuni to jeszcze jest zrozumiałe, bo chyba nikt normalny nie zagazuje takiej np. M3. Jak ktoś chce mieć w posiadaniu mocną zabawkę, to raczej nie po to, żeby robić nią wielkie przebiegi jako pośrednik handlowy, czy inny globtroter.

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites

 

 

Ah, Ty pisałeś o Pudzianowskim.

No dokładnie, dla mnie to najlepszy przykład w takich dyskusjach.

 

 

 

LPG to zły pomysł do bardzo mocnych aut.
 

Co prawda to prawda. Ja bym zagazował chyba tylko samochód do normalnej jazdy, bo jakbym miał jakąś zabawkę w garażu to byłaby jeżdżona okazyjnie w sezonie, więc po co wrzucać LPG.

Ostatnio widziałem na forum Alfy gościu sprzedawał GT 3.2 V6 2004r. z roczną czy dwuletnią instalacją, dobrze zrobiona, na dobrych częściach, chciał za nią 25k zł. Takie coś bym jeszcze przygarnął z LPG.

Link to post
Share on other sites
bo chyba nikt normalny nie zagazuje takiej np. M3

 

no o to sięrozchodzi

 

Ostatnio widziałem na forum Alfy gościu sprzedawał GT 3.2 V6 2004r. z roczną czy dwuletnią instalacją, dobrze zrobiona, na dobrych częściach, chciał za nią 25k zł. Takie coś bym jeszcze przygarnął z LPG.

 

3.2 busso + gaz, to dla mnie jakieś nieporozumienie (a Pan Busso w grobie osiąga zapewne prędkość niezłej turbiny),

jakby tematem była dacia logan czy inne wozidełko to nawet bym nie plumknął

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktycznie profanacja, że ktoś jeździ taniej... jak on śmiał! Powinien kupić Punto z 1998 roku jak go nie stać lać do V6! Niegodny mietek któremu się wydaje, że do czegoś doszedł a tu 3.2 w gazie...pffff najgorszy sort!

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...