Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

SDI nie jest wolnossące

A niby jakie? Wolnossący z bezpośrednim wtryskiem... 

 

 

Aczkolwiek z racji mojego spokojnego usposobienia dla mnie starcza akceleracja TDI 90 KM w Golfie
 

Także ja pozdrawiam, gdyby każdy wychodził z takiego założenia, to na drogach mielibyśmy same silniki bez T w oznaczeniu.

Ja nawet z uwagi na swoje bezpieczeństwo wolę mieć więcej pod butem niż te standardowe 100-120 KM.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

No dobra, ale weź pod uwage, że nie jestem jedynym tego typu kierowcą. Akuratnie zazwyczaj zdarza się tak, że pasjonaci motoryzacji, wypowiadający się na ten temat na forach, najczęściej lubią mieć w co depnąć. Niemniej jest dużo kierowców, którzy tego nie potrzebują aż tak bardzo, co zresztą widać chociażby po tym, że nie mamy samych 200-konnych hot hatchy na ulicach 

 

Na upartego to znajdę nawet takich, co lubią dieslowski terkot. Mnie on nie przeszkadza, a w dodatku w Golfie i w wersji 90KM chyba trudniej o mniej bezawaryjne auto - przynajmniej od 8 lat jeździ i jedyne co się ostatnio stało, to coś z paskiem alternatora. RAZ na cały okres użytkowania. Tak więc stary typ TDI ja bardzo chwalę i niezależnie, jak lepiej przyspieszałoby JTD i o ile - 5 czy 8 decybeli ciszej by chodziło. Są to różnice, które raczej średnio rewanżują syfną jakość Alfy w innych sferach, ale szanuję to, że można to lubić. Niemniej technologia CR dalej nie jest dla mnie niczym supermegapostępowym dla motoryzacji, a przynajmniej nie na taką rangę, na jaką spust dał koleś w filmiku - o to mi głównie chodzi. Swoja droga dziwie sie, że się tak nad klamką w słupku Alfy nie spuszczał -.-

 

A co jeszcze do Golfa i:


a ja z kolei, jak wsiadam do 110 konnego golfa małży to mam wrażenie, że jego zdolność do jako tako dynamicznej jazdy kończy się gdzieś w okolicach 60/70 na godzinę, potem już tylko muł i wodorosty, a nie jazda, co biorąc pod uwagę jego niską masę, daje jeszcze kilka dodatkowych punktów karnych
a abstra****ąc od samej dynamiki, prowadzi się fatalnie w porównaniu do alfy, jedyne co go ratuje to przyzwoity promień skrętu i fakt, że jest krótki, nie trzeba się tyle nakręcić przy manewrach ;)
 
Może masz coś popsute xP Golfik rodziców spokojnie do około stówki radzi sobie bez zadyszki, można wyprzedzać bez serca na ramieniu znaczy się.
No, o prowadzeniu nie będę mówił, chociaż dla mnie jeszcze lepsze jest zawieszenie z nieoheblowanej deski i drewnianych kółek oraz równie komfortowe fotele :) A co do manewrów - o, to fakt! Gdyby jeszcze miał te mityczne szybki w słupkach C, byłby moim zdaniem jednym z najidealniejszych samochodów do parkowania ever :P
 
Btw. zrobiłem w końcu rozrząd... Tylko mam zagwozdkę, bo chciałem wymienić olej przy okazji, ale...
 
Do mojego auta zalecany jest 5W40. Ja zalewałem 5W30, bo taki jest na zawieszce z ostatniej wymiany, to przecież nie będę zmieniał. Z tego co wiem, to Citroen zmienił zalecenie w późniejszym czasie produkcji na chłodniejsze rynki, tylko teraz nie wiem, czy lepiej powrócić do oryginału, czy pozostać przy tym co jest? W sumie kupiłem już 5W30, ale najwyżej wymienię.
 
Na razie to zostawiłem, bo w sumie ma jeszcze 6 tysięcy do zrobienia, a mnie to zajmie chyba z rok.... Niemniej możliwe, że go wymienię przy serwisie rozrządu.
Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Ja z kolei jestem właśnie z tej drugiej grupy, wolę mieć więcej pod butem, ale również cenię sobie kulturę pracy, stąd silnik R5, a nie R4 jak w 1.9. No i lubię wjechać na autostradę i przy 140 km/h spokojnie słuchać muzyki, a nie zagłuszać hałasu muzyką ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Mobile Fog Generator

 

heh, też coś takiego generowałem przez kilkanaście kilosów, po wymianie sprężarki i czyszczeniu katalizatora, resztki oleju i innych płynów musiały się wypalić, a do tego czasu nie zazdrościłem jadącym za mną :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...