Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Patryk masz jakieś nagrania "z hełmu" ?

 

Coś yt strasznie zepsuło jakośc, no i zapomniałem wkładki do mocowania dlatego tak skacze kamera

 

 

Edytowane przez PatrykT
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

@Up

 

Ja u siebie zawsze zaglądam pod maskę. Silnik jest to jedziemy... i kontrolka gaśnie po 50 metrach :-D

 

Wywalenie EGR'a, większe wtryski i przerobiony dolot oraz wydech robią swoje.

Muszę zmienić sondę lambda, żeby ECU nie głupiało przy niskich wartościach EGT.

Link to post
Share on other sites

Jeździ ktoś może na oponach wielosezonowych? Bo się zastanawiam czy nie kupić kompletu Goodyear Vector 4Seasons na R17, zmieniłbym sobie od razu felgi. Mało teraz jeżdżę samochodem, do pracy dojeżdżam głównie metrem, także chyba by mi wystarczyły do jazdy miejskiej i kilku większych wypadów w roku. Nie musiałbym też oddawać drugiego kompletu na przechowanie.  :-> Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak myślicie?

Znajomy mechanik ma Vectre B na wielosezonowych. Jeździ już drugi rok i nie narzeka a wręcz chwali.

Wiadomo, taka opona szału nie robi bo w lato w cięższych warunkach (rozgrzany asfalt + deszcz) przyczepność leci na łeb. W zimę tak samo.

 

Niemniej na krótkich dystansach, w ruchu miejskim gdzie główne arterie są dobrze wyjeżdżone będą się sprawować.

 

Jedyny konieczny warunek to opony nowe, bądź maksymalnie roczne z dobrym bieżnikiem.

 

 

Ja np. w zimie jeździłem na 14" yokohama + niedziałający ABS i samochód cały mimo dwóch-trzech sytuacji podbramkowych.

Na lato albo nówki Michaliny Piloty z indeksem H/V albo Extreme Tyres.

Link to post
Share on other sites

Michelin Primacy MXV4, są cichsze i wciaż się dobrze trzymają drogi. Z kolei, jeśli chcesz nieco lepsze opony na lato, ale wciąż wielosezonówki, to Continental Extreme Contact DWS mogę polecić. Mam je z przodu w swoim i na wszystkich czterech kołach w mamy samochodzie. Ponoć są troszkę głośniejsze od tych Michelinów, ale ja tej różnicy nawet nie zauważyłem.

Na używanych wielosezonówkach (przód Toyo TPT praktycznie nowe, a tył 40% Michelinów) przelatałem całą zimę na 205/60/15 i nie miałem najmniejszych kłopotów, czy to z wjechaniem gdzieś (nawet w 40 cm śniegu), czy to z jazdą ponad 70kmh podczas śnieżycy.

Edit: cały czas bez kontroli trakcji, oczywiście :D

I nie wiem czy te opony są dostępne w Polsce.

Edytowane przez B o r o
Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. Generalnie jeszcze pomyślę, ale patrząc na zmieniającą się pogodę (patrz brak zimy), chyba postawie jednak na opony całoroczne. Trzeba będzie zapolować na jakieś ładne felgi.  :P

 

Madzia odpicowana:  ^^

 

http://i57.tinypic.com/j924c9.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

W życiu bym nie pomyślał, że niewielka różnica w rozmiarze opon (bodajże szerokość i odrobinę inny bieżnik) sprawi, że auto nie wyrzuci żadnego błędu ani nic, tylko po prostu przestanie zmieniać biegi na automacie. I to tylko wybrane - z 3 na 4 przerzucił tylko raz przez 100 km, z 1 na 2 bez problemu, z 2 na 3 miał czasem problem..

Tiptronic (czy jak to się zwie w Renault) działał jak zawsze, bez problemu można było przerzucać biegi..

 

Link to post
Share on other sites

Dzisiejszy wypad do "spa"

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/05/22/e7d28e0bac29d2315b9d7cde184e4670.jpg

 

I prawie godzinę później zabawy kercherem

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/05/22/cc1c80fb12806e966caa802b4c176755.jpg

Edytowane przez PatrykT
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

No i stało się, dziś jadwiga wypluła skrzynie biegów. Całe szczęście że skrzynia strzeliła na do hamowaniu a nie na wyjściu z zakrętu. Bo tak może uda się ogarnąć temat po kosztach łożysk i uszczelek

 

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/05/24/6b55e2bec404a33f6c9583f329fa3b1e.jpg

Edytowane przez PatrykT
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...