Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Nie pamiętam w jakim kraju to było i który motoryzacyjny prezenter telewizyjny (za dużo tego oglądam, na pewno mówił po angielsku, stawiałbym na anglika lub usa) ale to był jakiś duży program który puszczają w TV i koleś tłumaczył dlaczego lepiej nie zmieniać opon na zimowe, że to głupota by wyłudzić pieniądze itp, aż się za głowę chwytałem jak koleś niekompetentnie to wytłumaczył i jakim jest osłem siedząc w motoryzacji i wożąc się supersamochodami. Nie dziwota, że mają tam sytuacje jak na filmiku jak imbecyle na łysych letnich jeżdżą bo jakiś kretyn w TV im tak wytłumaczył...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Warto mieć jednak dobry plan na wypadek niebezpiecznej sytuacji

 

znaczy co zmienić łyse letnie na zimowe? weź nie przyrównuj, bo wyjechanie czymś takim na drogę to 100 razy większa bezmyślność niż wspominana zabawa 

 

 

 

Dla wszystkich co tak twierdza mam taki filmik

 

+1 

Link to post
Share on other sites

Tak szukam w sieci który prezenter tak dowalił i za cholerę nie umiem znaleźć, ale natknąłem się na artykuł z 2013r w którym podsumowali

Here, the Scottish government has set up a working group to consider if they should be heading down the same route.

But in the rest of the UK winter tyres are a bit of a mystery to all but Jeremy Clarkson-type anoraks. It is estimated only 3% of car owners in Britain have winter tyres fitted – maybe because few people realise they are not just for snow but can cut accidents in wet and cold conditions as well.

Jeśli statystycznie dalej tak wygląda w GB, to się nie dziwię że też mają paraliż jak spadnie kilka cm śniegu. Znajomy był przez ostatnie 2 miesiące gdzieś na tej kolorowej wyspie (Angli) i po powrocie powiedział że trochę go zdziwiło kiedy spadło naście cm śniegu i okolica była sparaliżowana. Odwołali lekcje w szkole i w pracy też mieli wolne, jeśli mają takie podejście to się nie dziwię.

Link to post
Share on other sites

to samo w stanach w każdym razie innych niż te skrajnie północne, w ogóle coś takiego jak możliwość wyboru zakładania ogumienia sezonowego lub nie to IMO jakieś nieporozumienie, śnieg, nie-śnieg jak w jest poniżej 10 stopni to masz jeździć na zimówkach - koniec, nie podoba się to nie jeździj

 

 

 

ten filmik to miał być żart

 

wybacz 

Link to post
Share on other sites

Nie ma sprawy ;)

 

 

 

nie-śnieg jak w jest poniżej 10 stopni to masz jeździć na zimówkach

Chyba od tego roku ma wejść przepis, obowiązkowego zakładania zimówek w danym okresie. Oczywiście jestem za.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem przeciw, ale nie ze wzgledu na cokolwiek powiazanego z bezpieczenstwem a z powodu na przymusowe zwiekszenie przychodu firm produkujacych opony.

 

Nie lubie jak Panstwo probuje sie o mnie troszczyc na sile

Link to post
Share on other sites

Gdyby było tak, że faktycznie wszyscy zmieniają, to pewnie nie było by takiej sytuacji.

Jeśli mogę zrobić wszystko, aby w trudnych warunkach poruszać się bezpiecznie to nie muszę mieć odgórnego nakazu.

Niestety część kierowców ma to gdzieś, „może się uda" itp.  W końcu opony też kupuje się na dłuższy okres czasu a przy ogólnej cenie auta, jest to raczej nieduży wydatek. (oczywiście zależy jakie auto, opony)

Z resztą ostatnio przy zakupie auta też miałem taki dylemat, kupić używki na stalowych felgach za 600zł komplet?

Jednak kupiłem komplet nowych opon + alu. Wydatek rzędu 2100zł, ale trudno. Dziewczyna nie chciała brzydkich „stalówek" ;)

Link to post
Share on other sites

Greg idąc tym tokiem rozumowania badania techniczne czy w ogóle prawo jazdy też jest przymusowe i ogranicza i w ogóle generuje komuś zyski, zresztą rola państwa IMO powinna ograniczać się do jednej funkcji - zapewnieniu obywatelom bezpieczeństwa tak wewnętrznego, jak i zewnętrznego, a głupota stanowi największe zagrożenie - tak długo jak prowadzi tylko do selekcji naturalnej idiotów nie mam nic przeciwko, gdy przyczynia się do tego, że np jakiś kretyn na letnich w zimie zdmuchnie z chodnika kilku przechodniów i co gorsza sam wyjdzie z tego bez uszczerbku na zdrowiu, no niestety to już wymaga pewnych regulacji

Link to post
Share on other sites

Idiotyzm z tymi zimówkami, wymyślą sobie termin od do a pogoda będzie jak w tym roku czyli +15-17C w listopadzie. Poprawa bezpieczeństwa żadna no i jeszcze to niszczenie gumy... by częściej kupować/zmieniać oponki. Ciekawe jakby to się miało do całorocznych kapci.

Link to post
Share on other sites

Greg idąc tym tokiem rozumowania badania techniczne czy w ogóle prawo jazdy też jest przymusowe i ogranicza i w ogóle generuje komuś zyski

To prawda, ale w tych tematach sie nie wypowiadam, w zasadzie wiekszosc rzeczy ktore chcialem przekazac juz powiedzial @Szarik :)

Link to post
Share on other sites

Co do opon to faktycznie bezsens, bo będzie konkretny okres jazdy na zimowych niezależnie od warunków. Tak jak w tym roku było, śnieg pojawił się w zasadzie dopiero w styczniu, a weź teraz jeździj na dobrych zimówkach przy +15°C, bieżnik zniknie w mgnieniu oka.

 

Uwarunkowania byłby ok, gdyby było, np. dostajesz mandat za letnie opony kiedy na drogach śnieg/mróz itp. Ale umówmy się - w Polsce to niemożliwe...

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

nie no nie przesadzajcie zimówki to nie śnieg i mróz tylko poniżej 10 stopni, na plusie, mniej więcej wówczas większość letnich robi się za twarda i nie ma poprawnej przyczepności, jak wiadomo, że ma już być średnio poniżej 10 to się zmienia opony i zima nikogo nie zaskakuje, czekanie na śnieg czy mróz to kolejna głupota

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A co w sytuacji takiej, kiedy w nocy spadnie śnieg i chwyci mróz?  Rano przed pracą ciężko będzie opony zmienić.

 

Śnieg i mróz nie występuje w Polsce wczesną jesienią, czy wiosną (poza ekstremalnymi anomaliami). Także trzeba o tym pomyśleć wcześniej.

Ja zmieniam opony zawsze jak już zbliża się koniec listopada albo wcześniej jeśli prognozy pogody przewidują spadek temp. czy opady śniegu, więc nigdy nie mam problemu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...